ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-8269/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2010 року Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Матковської З.М.
при секретарі судового засідання Подібка М.З.
за участю представників позивача Авдиківської А.В., Гавришків О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова до товариства з обмеженою відповідальністю «Памапол-Україна» про припинення юридичної особи у зв’язку з систематичним порушенням податкового законодавства
в с т а н о в и в :
ДПІ у Личаківському районі м. Львова звернулась до суду з позовом про припинення юридичної особи у зв’язку з систематичним порушенням податкового законодавства ТзОВ «Памапол-Україна». В обґрунтування позову позивач стверджує, що відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа, знаходиться на обліку в ДПІ у Личаківському районі м. Львова. Актом від 26.11.2009 року встановлено, що відповідач не подає податковому органу у встановлені строки звітність з моменту його реєстрації 06.05.2004 року. Відповідно до ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. Враховуючи наведене просять припинити юридичну особу відповідача.
Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали з підстав викладених у позовній заяві. Просять позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з‘явився, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи. Заяви про розгляд справи у його відсутності на адресу суду не надходили. За таких обставин суд прийшов до висновку про розгляд справи у відсутності представника відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказах.
Суд заслухавши думку представників позивача, дослідивши матеріали справи, з’ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Згідно із Актом ДПІ у Личаківському районі м. Львова від 26.11.2009 року відповідач ТзОВ «Памапол-Україна» не подає податкової звітності з моменту реєстрації (06.05.2004 року.)
Як вбачається з довідки про взяття на облік платника податків ТзОВ «Памапол-Україна» узято на облік платника податків в ДПІ у Личаківському районі м. Львова 06.05.2004 року.
У відповідності до довідки ДПІ у Личаківському районі м. Львова № 28889/10/19 від 14.12.2009 р. відповідач заборгованості перед бюджетом по податках та платежах станом на 10.12.2009 року немає.
Відповідно до довідки відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Львові №5843 від 04.12.2009 року ТзОВ «Памапол-Україна» заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду немає.
Згідно довідки управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова № 11306/04-34 від 04.12.2009 р. ТзОВ «Памапол-Україна» на обліку в управлінні не перебуває.
Як вбачається з довідки Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів №01-7/928-1729 від 03.12.2009 року відповідач ТзОВ «Памапол-Україна» на обліку у Фонді не перебуває.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платник податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язаний подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів та балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкову інспекцію.
Відповідно до п. 17 статті 11 цього ж Закону органи державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися о судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до вимог статті 38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців ” суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, направляє його копію державному реєстратору для вчинення відповідних дій для проведення такого запису.
Згідно ч. 5 ст. 38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців ”, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення ( ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення ( ліквідаційної комісії ) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Позивач у позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в дану комісію. У зв'язку із цим суд, з врахуванням положень статі 19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобов'язувати будь – яких осіб виконувати обов'язки членів ліквідаційної комісії.
Крім цього, відповідно до ч. 6 статті 38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців ”, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення ( ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов належить задовольнити.
Керуючись ст. 36, 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 7- 14, 24, 18, 50, 71, 94, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу – товариство з обмеженою відповідальністю «Памапол-Україна», ЄДРПОУ 32969562.
Копію постанови суду, після набрання нею законної сили, направити Державному реєстратору Управління державної реєстрації Львівської міської ради, за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 07.02.2010 року.
Суддя Матковська З.М.
Постанова надрукована у одному екземплярі та є оригіналом.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2010 |
Оприлюднено | 12.04.2010 |
Номер документу | 7758013 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Матковська Зоряна Мирославівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні