КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 вересня 2018 року м. Київ 810/4901/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши матеріали позовної заяви Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Каменяр - Агро" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій,
в с т а н о в и в:
до суду звернулось Білоцерківське ОУПФУ в порядку стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з ТОВ "Каменяр-Агро".
Відповідно до ч.1 ст.171 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши подані документи на відповідність вищевказаним вимогам, суд приходить до висновку про необхідність повернення позову, з огляду на таке:
сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника, ч.1,3 ст.55 КАСУ.
Згідно із ч.1 ст. 58 КАСУ документами, які підтверджують повноваження представника є довіреність фізичної або юридичної особи.
За приписами ч. 1-2 ст. 94 КАСУ письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
На підставі ч.5 ст.94 КАСУ учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як слідує із матеріалів позовної заяви, позов підписано ОСОБА_1 як головою комісії з припинення управління, у якості підтвердження повноважень якого надано ксерокопію наказу №103 від 03.09.2018 р. "Про утворення комісії з питань припинення Білоцерківського ОУПФУ", який засвідчено ОСОБА_2, яка не є учасником справи та право якої на посвідчення копій документів нічим не підтверджено. Отже, вказана копія наказу не приймається до уваги у якості належного доказу, який посвідчує повноваження підписанта позовної заяви. Інші документи, який уповноважують ОСОБА_1 на підписання та подачу позову відсутні.
Згідно п.3 ч.4 ст.169 КАСУ позовна заява повертається, якщо позов подано та підписано особою, яка не має права її підписувати.
Керуючись статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
позовну заяву Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області ( код 41249051, м.Біла Церква Київської області, вул. Я.Мудрого, 2) до товариства з обмеженою відповідальністю "Каменяр-Агро (код 19418966, с. Скребищі Білоцерківського району Київської області, вул. Комсомольська, 3) про стягнення заборгованості, - повернути позивачу разом з усіма поданими документами.
Копію ухвали направити заявникові.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністартивного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2018 |
Оприлюднено | 04.11.2018 |
Номер документу | 77581517 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні