ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"01" листопада 2018 р. Справа № 911/2031/18
Господарський суд Київської області у складі судді Горбасенка П.В., перевіривши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК", 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д
до першого відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОМЕТА ШАНС", 08154, Київська обл., м. Боярка, вул. Білогородська, буд. 19А, оф. 7А
та другого відповідача ОСОБА_2, 08150, Київська обл., вул. Тургенєва, буд. 65
про стягнення 77 104,96 гривень
встановив :
13.09.2018 через канцелярію господарського суду Київської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства комерційного банку "ПРИВАТБАНК" до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОМЕТА ШАНС" та ОСОБА_2 про солідарне стягнення з відповідачів 77 104,96 грн заборгованості, з яких: 50 000 грн боргу за кредитом, 29 790,08 грн боргу по процентам за користування кредитом, 4 709,01 грн пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором, 1 605,87 грн боргу по комісії за користування кредитом.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги неналежним виконанням першим відповідачем зобов'язань за договором банківського обслуговування № б/н від 23.11.2011 в частині погашення кредиту та процентів за користування кредитом. Крім того, враховуючи неналежне виконання другим відповідачем зобов'язань за договором поруки № POR1433918864022 від 10.06.2015, як поручителя за належне виконання першим відповідачем зобов'язань за договором банківського обслуговування № б/н від 23.11.2011, позивач звернувся з позовом про солідарне стягнення заборгованості з відповідачів.
Також позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
13.09.2018 господарський суд Київської області звернуся із запитом до Головного управління державної міграційної служби у Київської області про надання іноформації про зареєстроване місце проживання (перебування) другого відповідача.
Враховуючи, що інформація про місце проживання (перебування) ОСОБА_2 протягом п'яти днів з моменту отримання відповідним органом відповідного звернення суду, до суду не надійшла, суд вважає за можливе вирішувати питання щодо відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про прийняття відповідної позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Згідно ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до приписів ст. ст. 12, 171, 247, 250 та 252 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Беручи до уваги характер спірних правовідносин, зважаючи на заявлену позивачем у даному спорі ціну позову, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а відтак справа є малозначною, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та розгляд справи за відповідно поданим позовом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Поряд з тим, суд звертає увагу учасників справи, що в силу приписів пункту 13 статті 8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Керуючись ст.ст. 8, 12, 17, 174, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами без проведення судового засідання.
3. Протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач вправі надати суду у письмовій формі:
- заяву з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження;
- клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін;
- відзив на позов.
4. Позивач вправі надати суду у письмовій формі:
- клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву;
- заперечення на відзив у строк до 30.11.2018;
- додаткові докази по справі (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних доказів іншій стороні у строк до 30.11.2018.
5. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію в справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: ko.arbitr.gov.ua/sud5012/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Ухвалу підписано: 01.11.2018.
Суддя П.В.Горбасенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2018 |
Оприлюднено | 04.11.2018 |
Номер документу | 77585075 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Горбасенко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні