Ухвала
від 02.11.2018 по справі 922/2928/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

02.11.2018 м ХарківСправа № 922/2928/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калантай М.В.

розглянувши матеріали

позовної заяви Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Золотоніської міської ради, м. Золотоноша Черкаської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване підприємство "Ековтор", м. Харків про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Золотоніської міської ради (далі за текстом - позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване підприємство "Ековтор" (далі за тестом - відповідач) про стягнення коштів.

На підтвердження позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем своїх зобов'язань щодо виконання робіт за Договором №218 від 23.12.2016 реконструкції полігону твердих побутових відходів для м.Золотоноша в адміністратвивних межах Антипівської та Новодмитрівської сільських рад, Золотоніського р-ну Черкаської області.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи позовної заяви і доданих документів. При цьому частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

При цьому, згідно з вимогами статей 89, 93 ЦК України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до єдиного державного реєстру.

Також, відповідно до частини 2 статті 27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Проте до позовної заяви додані опис вкладення до цінного листа, поштовий чек та накладна, що підтверджують відправлення копії позовної заяви з додатками відповідачу за адресою: а/с, 776, м. Харків, 61099.

Натомість, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зробленого судом станом на 30.10.2018, у відповідача значиться інша адреса його місцезнаходження - 61099, м.Харків, вул. Лодзінська, буд. 7-А.

Враховуючи вищевикладене, позивачу слід надати суду докази направлення позовної заяви з додатками листом з описом вкладення на адресу відповідача, що вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Крім того, суд зазначає, що згідно пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивач у вступній частині позову вказує ціну позову в розмірі 3143590,29грн., але в прохальній частині просить стягнути з відповідача 3143590,27грн., тобто в розмірі меншому на 0,02грн.

Також суд зазначає, що позивачем допущено помилки в наведених у тексті позовної заяви розрахунках сум пені та штрафу, що може вплинути на правильне визначення ціни позову.

Отже, позивачу слід уточнити ціну позову, суму позовних вимог про стягнення пені та штрафу, перевірити правильність та надати суду обґрунтовані та арифметично вірні розрахунки заявлених до стягнення сум.

Також, у пункті 2 частини 1 статті 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Виходячи з вказаної позивачем ціни позову, позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 47153,85грн. (3143590,29грн.х1,5%). Саме ця сума судового збору заявлена позивачем до стягнення з відповідача (пункт 3 прохальної частини позову), а також про сплату саме цієї суми позивач вказує в переліку додатків до позовної заяви (пункт 7 додатків).

Однак, фактично до позову додано копію квитанції №595 від 18.10.2018 про сплату судового збору в меншому розмірі, ніж встановлено законодавством, а саме: 47153,75грн. (різниця складає 0,10грн.)

Таким чином, позивачу слід надати докази доплати судового збору в розмірі 0,10грн., за умови, що ним вірно визначена ціна позову. А у випадку визначення позивачем іншої ціни позову з викладених вище підстав, позивачу слід сплатити судовий збір у відповідному розмірі.

Додатково суд зауважує, що докази сплати судового збору подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

У зв'язку з цим, позивачу слід надати суду для залучення до матеріалів справи оригінальний примірник квитанції №595 від 18.10.2018 про сплату судового збору в розмірі 47153,75грн.

Згідно статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Золотоніської міської ради без руху.

Зобов'язати Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Золотоніської міської ради протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути виявлені недоліки та надати суду:

- докази відправлення відповідачу позовної заяви і доданих документів листом з описом вкладення за адресою його місцезнаходження, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- уточнити загальну ціну позову, суму кожної з позовних вимог про стягнення пені та штрафу, перевірити правильність та надати суду обґрунтовані та арифметично вірні розрахунки заявлених до стягнення сум;

- докази доплати судового збору в розмірі 0,10грн., за умови, що ним вірно визначена ціна позову, або в іншому встановленому законом розмірі у випадку визначення позивачем іншої ціни позову.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 02.11.2018.

Суддя ОСОБА_1

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.11.2018
Оприлюднено04.11.2018
Номер документу77585566
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2928/18

Рішення від 13.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 18.02.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 05.02.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 15.01.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 11.12.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 19.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 02.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні