ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про затвердження ліквідаційного балансу
"30" жовтня 2018 р. Справа № 922/4154/17
вх. № 4154/17
Господарський суд у складі:
суддя Міньковський С.В.
при секретарі судового засідання Чернова В.О.
за участю сторін: ліквідатор - ОСОБА_1,
пр-к ОСОБА_2 ОДПІ м. Харкова - ОСОБА_3 (дов. від 20.12.17 р.),
розглянувши справу ОСОБА_2 ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Х/о, м. Харків
до ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Ліон Групп", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 23.10.2018р. суд зобов'язав ліквідатора в повному обсязі виконати вимоги ст.ст. 37-48 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури
На виконання ухвали суду ліквідатор надав суду повний звіт ліквідатора про виконану ліквідаційну роботу по банкруту, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури ТОВ "НВП "Ліон Груп", протокол засідання кредиторів банкрута від 09.10.2018р., на якому комітетом кредиторів був затверджений звіт ліквідатора. Крім того, ліквідатор надав суду клопотання про стягнення з кредитора грошової винагороди ліквідатора в сумі 22 228,00 грн, посилаючись на відсутність будь-яких активів у банкрута, за рахунок яких можливо було б здійснити виплату грошової винагороди ліквідатору.
Розглянувши наданий суду повний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури по банкруту, вислухавши пояснення ліквідатора, представника кредиторів, суд встановив, що Постановою господарського суду Харківської області від 12.06.2018 р. суд визнав боржника ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Ліон Груп" банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1, якого суд зобов'язав виконати всі дії, передбачені ст.ст. 37-48 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Господарським судом на офіційному веб-сайті ВГСУ було опубліковано повідомлення про визнання ТОВ "НВП "Ліон Груп" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (№ 52087 від 14.06.18 р.).
Після публікації, у встановлений законом строк ліквідатору та суду надійшла заява з грошовими вимогами від ОСОБА_2 ОДПІ м. Харкова. Після розгляду судом заяви, ліквідатором було включено до шостої черги вимог кредиторів вимоги ОСОБА_2 ОДПІ м. Харкова у розмірі 766 747,78 грн та суму сплаченого судового збору у розмірі 3524,00 грн до першої черги.
Ліквідатором складений реєстр вимог кредиторів з урахуванням поточних кредиторських вимог на загальну суму 2 677 596,45 грн.
Ліквідатором направлені відповідні запити до Реєстраційної служби, ДАІ, Держземагентства, інспекції сільгосподарства, НКЦПФР, на які отримані відповідні листи про відсутність будь-яких майнових активів у банкрута (документи в матеріалах справи). Також ліквідатором не виявлені нематеріальні активи, корпоративні права банкрута у інших суб'єктів господарювання, відсутні об'єкти інтелектуальної власності, промислової власності та об'єкти авторського права і суміжних прав.
Дебіторська заборгованість банкрута відсутня. На виконання приписів ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатором проведено інвентаризацію активів. За результатами проведення інвентаризації (інвентаризаційні описи та акт від 15.06.18 р.) ліквідатором не виявлено жодних активів.
Документи ТОВ "НВП "Ліон Груп", які підлягають довгостроковому зберіганню, ліквідатором не виявлені, в зв'язку з чим, ліквідатором здійснено публікацію у газеті "Премьер" №235 від 03.10.18 р. про недійсність печатки, бухгалтерських та статутних документів. Відкриті рахунки у банкрута відсутні. Ліквідатором сповіщено державні органи про завершення ліквідаційної процедури ТОВ "НВП "Ліон Груп".
На засіданні кредиторів від 09.10.18 р. затверджений звіт ліквідатора, а також вирішено клопотати до господарського суду Харківської області про затвердження ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу.
У зв'язку з відсутністю коштів кредиторські вимоги першої та наступних черг реєстру вимог кредиторів не погашалися.
Ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кредиторів на загальну суму 2 677 596,45 грн. Вищевказані вимоги ліквідатором не було задоволено та залишено неоплаченими у зв'язку з відсутністю майнових активів та грошових коштів у банкрута.
Згідно з п. 5 ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.
Розглянувши клопотання ліквідатора про стягнення грошової винагороди на користь арбітражного керуючого з кредитора ОСОБА_2 ОДПІ м. Харкова, суд дійшов висновку про наступне.
Ухвалою суду від 30.10.2018 р. судом було затверджено звіт ліквідатора про оплату послуг за підсумком процедури ліквідації на загальну суму 22 338,00 грн.
Відповідно до частин 1, 3 статті 115 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття господарським судом процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора, а її розмір не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень ліквідатора.
Ухвалою суду від 30.10.2018 р. судом встановлено відсутність будь-яких активів у боржника.
Отже, оскільки у боржника ТОВ "НВП "Ліон Груп" відсутні будь-які активи, а фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого комітетом кредиторів створено не було, ліквідатором 09.10.2018 р. скликано збори комітету кредиторів, на яких розглядалось, зокрема, клопотання ліквідатора до кредиторів про затвердження звіту ліквідатора про оплату послуг. Проте, як свідчить протокол № 1 від 09.10.18 р. комітетом кредиторів (питання 2 порядку денного) було відмовлено арбітражному керуючому ОСОБА_1 у затвердженні звіту про оплату послуг.
Частини 5, 6, 7 ст.115 Закону про банкрутство передбачають, що оплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника. Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.
Враховуючи вищезазначені приписи законодавства, суд зазначає, що, оплата послуг ліквідатора за період виконання ним своїх повноважень здійснюється за рахунок коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу його майна (майнових прав), або із фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого, якщо такий створено комітетом кредиторів боржника. При цьому, оскільки законодавцем виключається можливість безоплатного надання послуг арбітражного керуючого у справі про банкрутство, керуючись принципом пропорційності голосів кредиторів на зборах кредиторів кількості їх грошових вимог відповідно до статті 26 Закону про банкрутство, господарський суд вправі застосувати такий принцип до розподілу між кредиторами витрат, пов'язаних з проведенням ліквідаційної процедури (в тому числі на виплату грошової винагороди ліквідатора), за відсутності у боржника коштів від господарської діяльності, від реалізації його майна та рішення комітету кредиторів про утворення фонду для оплати грошової винагороди ліквідатору чи відшкодування його витрат.
Суд зазначає, що звернення у справі про банкрутство з кредиторськими вимогами є одним із способів захисту своїх майнових прав кредиторами боржника, яке не тільки надає право конкурсному кредитору у процедурі банкрутства отримати задоволення своїх грошових вимог, але й покладає на нього певні обов'язки, як учасника конкурсного процесу, зокрема, обов'язки оплати витрат в проведенні процедури банкрутства (обов'язки з оплати грошової винагороди ліквідатора, який здійснює таку процедуру).
З огляду на встановлене та взявши до уваги обставини відсутності будь-яких активів боржника, а також обставини того, що фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат ліквідатора кредиторами не створювався, суд, керуючись принципом пропорційності суми витрат кожного із кредиторів на оплату грошової винагороди арбітражного керуючого розміру визнаних їх кредиторських вимог у справі про банкрутство, дійшов висновку про покладення обов'язку з виплати грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_1 на кредитора (єдиного у справі) боржника: ОСОБА_2 об'єднану податкову інспекцію м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області в розмірі 22338,00 грн та стягнення із кредитора зазначеної суми грошових коштів.
Висновки суду про необхідність оплати грошової винагороди ліквідатора за рахунок кредиторів боржника зроблені із застосуванням положень статті 115 Закону про банкрутство та гарантій на оплату праці згідно статті 43 Конституції України, принципу верховенства права згідно статті 8 Конституції України, що надає право суду прийняти рішення, яке б відповідало загальним засадам справедливості в межах тих правових регулювань, які передбачені законодавством.
Ст. 12 ГПК України встановлені форми господарського судового процесу. Господарські суди розглядають справи про банкрутство з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон про банкрутство).
Згідно ст. 46 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора або окремих його кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Як встановлено судом, ухвалу про час та місце слухання справи було направлено всім кредиторам. На адресу суду жодних заперечень щодо звіту ліквідатора не надходило.
Пункт 2 ст. 46 Закону про банкрутство передбачає, якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Отже, враховуючи, що ліквідатором проведені всі необхідні дії по ліквідації банкрута, ліквідатором представлений суду ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на загальну суму 2678 тис.грн, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора та припинити провадження по справі.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 46, п. 6 ст. 83, ст. 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст.ст. 12, 233, 234 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.
2. Ліквідувати юридичну особу - ТОВ «Науково-виробниче підприємство "ОСОБА_4, код ЄДРПОУ 37577612, зареєстровано як юридична особа за місцезнаходженням: 61128 м. Харків, пр. 50-тиріччя СРСР (пр-т ОСОБА_5), буд. 151.
3. Визнати погашеними вимоги ОСОБА_2 ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області в сумі 2 677 596,45 грн.
4. Стягнути з ОСОБА_2 об'єднаної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39858581, код органу 2038) на користь арбітражного керуючого ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, адреса: 61145, м. Харків, вул. Космічна, 26, 3 пов., к. 313, п/р №26205052301601 в ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 351533) грошову винагороду в розмірі 22338,00 грн.
Видати наказ.
5. Провадження по справі припинити.
6. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
7. Ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, власнику майна, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ДПІ.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 02.11.2018 р.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2018 |
Оприлюднено | 04.11.2018 |
Номер документу | 77585865 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні