Справа № 640/20182/18
2/640/3526/18
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"05" листопада 2018 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Золотарьова Л.І., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Управління патрульної поліції у Харківській області, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності та зобов'язати вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
30.10.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить: визнати за ним право власності на автомобіль Део Ланос 2005 року випуску, д/з АА9631МС;
зобов'язати управління Патрульної поліції у Харківській області зареєструвати вказаний автомобіль та видати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на його ім'я .
Дослідивши заяву, вважаю, що її необхідно залишити без руху, з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Однак, позивачем не зазначені ціна позову для вимог майнового характеру щодо визнання права власності на автомобіль.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем заявлені вимоги майнового характеру (визнання права власності на автомобіль) та немайнового характеру (зобов'язання зареєструвати автомобіль та видати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу).
Відповідно до ч. 3 ст.6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п.п. 2 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви фізичною особою немайнового характеру встановлюються у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.).
Відповідно до п.п. 1 п.1 ч.2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви фізичною особою майнового характеру встановлюються у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8810 грн.)
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогами немайнового характеру у розмірі 704 грн. 80 коп.
У зв'язку з чим, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогами майнового характеру, виходячи з вартості автомобіля на момент пред'явлення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 176 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Враховуючи модель спірного автомобіля, рік випуску, суд вважає необхідним попередньо визначити вартість спірного автомобіля 90 000 грн., тому сплаті підлягає судовий збір у розмірі 900 грн. У разі надання позивачем звіту щодо вартості спірного майна, позивач має право сплатити судовий збір, виходячи з розміру нерухомого майна згідно зі звітом суб'єкта оціночної діяльності.
Таким чином, позивачу необхідно попередньо сплатити судовий збір у сумі 1604,80 грн. (704,80 + 900)
На підтвердження сплати судового збору необхідно надати оригінал квитанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
В позовній заяві позивач зазначив додатки, однак жодних додатків до позовної заяви, окрім копій позову для учасників справи, не долучено.
У зв'язку з цим, позивачу необхідно надати до суду перелічені в позовній заяві додатки для суду та учасників справи, тобто в чотирьох примірниках.
При цьому, відповідно до ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Управління патрульної поліції у Харківській області, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності та зобов'язати вчинити певні дії - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в 7-ми денний строк з дня отримання Ухвали.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає..
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2018 |
Оприлюднено | 06.11.2018 |
Номер документу | 77621433 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Золотарьова Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні