Справа № 308/12603/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.11.2018 місто Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 32018070000000050, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) незаконно зберігає з метою збуту за адресою: АДРЕСА_2 , незаконно виготовлений підакцизний товар.
05.11.2018 року до СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області листом № 896/21-05 від ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області надійшли матеріали, які зібрані в ході відпрацювання ФОП ОСОБА_5 , відповідно до яких встановлено, що на території Мукачівського району, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , знаходяться нежилі приміщення, в яких діє підпільний цех, що займається незаконним виготовленням з метою збуту підакцизних товарів, а саме пива, яке в подальшому реалізовується громадянам на території Закарпатської області.
Слідчий зауважує, що відповідно до ст. 215 Податкового кодексу України пиво належить до підакцизних товарів, а згідно зі ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних та тютюнових виробів» імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_2 , знаходиться комплекс загальною площею 6223,80 кв.м. (площа земельної ділянки 6931 кв.м.).
Слідчий зазначає, що проведеним аналізом бази даних «Податковий Блок» «Архів електронної звітності», ФОП ОСОБА_5 протягом 2018 року здійснила придбання солоду ячмінного пивоварного світлого для виготовлення пива від ТДВ «Мукачівський пивоварний завод» (код ЄДРПОУ 382467) на загальну суму 50200 грн., в загальній кількості 48,3 т. Крім цього, встановлено, що відповідно до опису обладнання та устаткування від 09.03.2017 року, що є частиною акту приймання-передачі договору оренди № МР-10-12- П/17, орендодавцем (директором ДП «Стар» ОСОБА_6 ) було передано обладнання орендарю (ФОП ОСОБА_5 ), яке призначене для виготовлення та зберігання пива, з метою його подальшої реалізації. Згідно з витягом з Єдиного ліцензійного реєстру ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (пива) за даною адресою та ФОП ОСОБА_5 не видавалося.
Працівниками ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області направлено службову записку № 866/21-05 від 24.10.2018 року в управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Закарпатській області щодо отримання відомостей про отримання ліцензії на виробництво пива ФОП ОСОБА_5 . Згідно з отриманою відповіддю листом № 28/07-16-40-01-18 від 24.10.2018 року ФОП ОСОБА_5 станом на 24.10.2018 року ліцензію на виробництво пива не отримувала.
Слідчий вказує, що з матеріалів вбачається, що невстановлені особи в підпільному цеху за вищевказаною адресою, виготовляють та зберігають незаконно виготовлені підакцизні товари, а саме пиво, які в подальшому реалізовують громадянам Закарпатської області.
Враховуючи вищевикладене, з метою припинення кримінального правопорушення та запобігання спробам знищити чи пошкодити, або ж вивезти незаконно виготовлене пиво з вказаної адреси, а також задля виявлення та вилучення незаконно виготовленого пива, засобів та знарядь для його виробництва та упакування, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут невстановленими особами та їх спільників, незаконно виготовленого пива, електронних носіїв інформації, інших речей і документів, слідчий зазначає, що виникла обґрунтована необхідність провести обшук будинку (цеху), підсобних приміщень та надвірних споруд за адресою: АДРЕСА_2 , які перебувають у власності дочірнього підприємства «Стар» (код ЄДРПОУ 03344645).
За твердженням слідчого необхідність такої слідчої дії обґрунтовується тим, що невстановлені особи та їх спільники будучи добре обізнані про методи та форми роботи правоохоронних органів, можуть здійснювати свою протиправну діяльність конспіративно, при цьому проведення саме такої слідчої дії дасть можливість слідству запобігти їх спробам сховати чи знешкодити речі і документи, які є предметом кримінального правопорушення, чи в інший спосіб укрити сліди вчиненого злочину та у комплексі з іншими такими діями дасть можливість слідству отримати під час її проведення докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для отримання інформації та фіксації відомостей про обставини незаконної діяльності, а також встановлення осіб, що причетні до незаконного придбання, зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовленого пива.
З посиланням на викладене просить надати дозвіл на проведення обшуку слідчому з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області лейтенанту податкової міліції ОСОБА_3 комплексу за адресою: АДРЕСА_2 , який перебуває у власності дочірнього підприємства «Стар» (код ЄДРПОУ 03344645), а також будівель, підсобних та надвірних приміщень, транспортних засобів, що знаходяться на вказаній території, з метою припинення незаконної діяльності та вилучення незаконно виготовленого пива, чи інших підакцизних товарів, засобів і знарядь виготовлення та упакування, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут невстановленими особами незаконно виготовлених підакцизних товарів, електронних носіїв інформації, речей і документів кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування.
У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання та надати дозвіл на проведення обшуку за вказаною у клопотанні адресою.
Витягом з кримінального провадження № 32018070000000050 підтверджено, що органом досудового розслідування слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Відповідно дост. 84 КПК Українидоказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно зі ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
В силу ст. 86 КПК Українидоказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
За приписами ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Частиною 5 ст. 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
З матеріалів клопотання вбачається, що згідно з договором оренди № МР-10-12-П/17 від 07.03.2017 року, укладеним між дочірнім підприємством «СТАР» та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 , відповідно до умов цього договору орендодавець (ДП «СТАР») зобов`язується передати орендарю (ФОП ОСОБА_5 ) в тимчасове платне користування нежилі приміщення, розташовані в будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , згідно з переліком, зазначеним у ст. 2 цього договору, загальною площею 86,40 кв.м. Приміщення, яке передається в оренду за цим договором, є власністю орендодавця (ДП «СТАР»). Пунктом 2.1 ст. 2 договору оренди передбачено, що приміщення, які передаються в оренду, є вбудованими приміщеннями загальною площею 86,40 кв.м., що знаходиться на першому поверсі в будівлі літера «Б» за адресою: м. Мукачево, пл. Миру (теперішня пл. Кирила і Мефодія), буд. 10-12, та складаються з приміщень, що позначені номерами 8-10, 8-11, 8-12, 8-13, 8-14, 9-1, поверхів будівлі літера «Б».
У внесеному клопотанні слідчим порушується питання про надання дозволу на проведення обшуку комплексу за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Миру (теперішня пл. Кирила і Мефодія), 10-12, а також будівель, підсобних та надвірних приміщень, транспортних засобів, що знаходяться на вказаній території, з метою припинення незаконної діяльності та вилучення незаконно виготовленого пива, чи інших підакцизних товарів, засобів і знарядь виготовлення та упакування, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут невстановленими особами незаконно виготовлених підакцизних товарів, електронних носіїв інформації.
Проте, як вбачається з клопотання та наявних матеріалів, стороною кримінального провадження не зазначені об`єктивні підстави для проведення обшуку за вказаною адресою.
Слідчим у клопотанні та у судовому засіданні не доведено достатні підстави вважати, що відшукувані речі та документи знаходяться у зазначеному в клопотанні володінні особи, а також чим саме підтверджується вказана інформація.
Відповідно до ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, беручи до уваги, що слідчий у клопотанні не обґрунтував доводи підстав для обшуку, не надав слідчому судді достатньо даних, які б вказували, що у зазначеному в клопотанні володінні особи можуть знаходитися відшукувані речі та предмети, слідчий суддя, виходячи з вимог ч. 5 ст. 234 КПК України, приходить до переконання, що внесене клопотання є необґрунтованим і таким, що ґрунтується на припущеннях, а відтак, у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 376 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 32018070000000050, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77625231 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Світлик О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні