Справа № 353/681/18
Провадження № 2/353/339/18
У Х В А Л А
06 листопада 2018 року м.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Мануляка Ю.В.
з участю:
секретаря судового засідання Драгомирецької О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Тлумацького районного суду Івано-Франківської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Зерновий альянс Хлібороб про розірвання договору оренди землі, -
в с т а н о в и в:
27 червня 2018 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Зерновий альянс Хлібороб про розірвання договору оренди землі.
06.11.2018 року з Тлумацького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Івано-Франківській області надійшло повідомлення про те, що в архіві відділу зберігається актовий запис про смерть ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла 03.08.2018 року в с. Новосілка Тлумацького району Івано-Франківської області. Реєстрація смерті проведена виконавчим комітетом Петрилівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутності.
Представник відповідача - ТОВ Зерновий альянс Хлібороб , належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, аналізуючи обставини справи, виходячи з оцінки досліджених вищенаведених документів, відповідно до яких підтверджується факт смерті позивача ОСОБА_1, дійшов висновку, що провадження по справі підлягає зупиненню з наступних підстав.
Підстави припинення договору оренди землі визначені ст. 31 Закону України Про оренду землі , серед яких є:
- закінчення строку, на який його було укладено;
-викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
-поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;
-смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 Закону України Про оренду землі , від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;
-ліквідації юридичної особи-орендаря;
-відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;
-набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці;
-припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).
Договір оренди землі може припинятися також в інших випадках, передбачених законом.
Правонаступництво у разі зміни власника речі, переданої у найм, передбачено загальними положеннями про найм Цивільного кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 770 Цивільного кодексу України у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.
Згідно ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Як слідує зі статті 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.
Частиною 4 ст. 32 Закону України Про оренду землі передбачено, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.
Вищезазначена норма закону вказана у п. 40 оспорюваних договорів оренди землі від 02.11.2015 року та 03.11.2015 року.
Таким чином, смерть фізичної особи - орендодавця за загальним правилом не є підставою для припинення оспорюваного договору, оскільки разом із правом власності на земельну ділянку до його спадкоємців переходять права та обов'язки за договором оренди, якщо інше прямо не передбачено в самому договорі .
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України , суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Оскільки позивач по справі померла, дані спірні правовідносини допускають правонаступництва, то суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 251, 253, 258-261, 353 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі за позовом представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Зерновий альянс Хлібороб про розірвання договору оренди землі - зупинити у зв'язку зі смертю позивача ОСОБА_1 до залучення до участі у справі правонаступника.
Ухвала суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області, протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Мануляк Ю.В.
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2018 |
Оприлюднено | 07.11.2018 |
Номер документу | 77638830 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
Мануляк Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні