Ухвала
від 06.11.2018 по справі 607/22448/18
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.11.2018 Справа №607/22448/18

Провадження 1-кс/607/11486/2018

Слідчий суддяТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарісудового засідання ОСОБА_2 ,розглянувши усудовому засіданнів залісуду вмісті Тернополіклопотання слідчогоз ОВСпершого відділуРКП СУФРГУ ДФСу Тернопільськійобласті ОСОБА_3 про проведення комп`ютерно-технічної експертизи,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий з ОВС першого відділу РКП СУФР ГУ ДФС у Тернопільській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018210000000020 від 03 липня 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, про проведення комп`ютерно-технічної експертизи.

В судове засідання слідчий, будучи повідомленим про дату та час розгляду клопотання, не з`явився. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, оглянувши копії матеріалів кримінального провадження, якими слідчий обґрунтовує клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачаєтьсяіз клопотанняслідчого, службові особи ТОВ «Амарилліс» (код СДРПОУ 40225595, основний вид діяльності - роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах), використовуючи недостовірні документи від нерезидентів («Mega Trading Group, LLC» (США); «G Investment Group Corp» (США); «Harold s.r.o.» (Словаччина); «Long Life s.r.o.» (Словаччина), в яких вказана занижена фактурна вартість товарів, ввезених на митну територію України у режимі «імпорт», в період 2016-2018 ухилились від сплати митних платежів (мита та податку на додану вартість). В подальшому, використовуючи пов`язаних фізичних осіб-підприємців (далі ФОП): ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ) та інших підконтрольних ФОП, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, протягом вказаного періоду шляхом заниження об`єктів оподаткування ухилились від сплати податків (податку на прибуток підприємства, ПДВ та мита) на загальну суму понад 4,5 млн. грн. Так, службові особи ТОВ «Амарилліс» занижують вартість імпортованих товарів шляхом надання до митних органів України недостовірних документів, які містять неправдиві відомості щодо відправника та вартості товару, а саме: пред`являють до митних органів пакет документів (рахунок-фактура, міжнародна товарно-транспортна накладна, сертифікат якості) від вищезгаданих нерезидентів, зареєстрованих у США та Словаччині. Фактичне придбання товарів здійснюється в країнах Голандії та Республіці Польща, в тому числі через квіткові аукціони. Крім того, для здійснення митних формальностей, до митних органів подавалися фіто- санітарні сертифікати, які видавалися фіто-санітарною інспекцією Словацької Республіки. Однак, згідно маршруту слідування, вантаж у Словацьку Республіку фактично не потрапляв.

Протягом 2016-2018 років ТОВ «Амариліс» оформлено 290 митних декларацій на зрізані квіти та живі рослини загальною вагою 1 818, 2 тонни на загальну суму 41,5 млн. грн.

Також, в ході досудового розслідування встановлено, що з квітня 2018 року ТОВ «Амарилліс» припинило діяльність з ввезення та територію України зрізаних квітів та живих рослин і одразу розпочало аналогічну діяльність ТОВ «Грандеза» (ЄДРПОУ 41560814), засновником, керівником та головним бухгалтером якого є ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_6 ), однак діяльність підприємства фактично організовують та контролюють ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . Діяльність ТОВ «Грандеза» з квітня 2018 року по даний час полягає у операціях із ввезення на територію України зрізаних квітів та живих рослин з подальшою реалізацією на внутрішньому ринку.

Протягом квітня-серпня 2018 року ТОВ «Грандеза» оформлено 28 митних декларацій на зрізані квіти та живі рослини загальною вагою 260,9 тонн на загальну суму 4,9 млн. грн. Постачальником товарів є компанія-нерезидент «Billidea Limited Partnership» (Suite 1103 - 11871 Horseshoe Way, Richmond, British Columbia, V7A 5H5, Canada). Керівником та кінцевим бенефіціарним власником «Billidea Limited Partnership» є ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ).

Однією з причин припинення діяльності ТОВ «Амарилліс» та створення ТОВ «Грандеза» слугувало застосування нової схеми ухилення від сплати митних платежів (мита та ПДВ), яка полягає у заниженні вартості імпортованих товарів шляхом надання до митних органів України підроблених документів, які містять неправдиві відомості щодо відправника та вартості товару від підконтрольного підприємства - нерезидента. Так, ОСОБА_8 створив та зареєстрував компанію-нерезидента «Billidea Limited Partnership», з метою самостійного виготовлення пакету документів (рахунок-фактура, міжнародна товарно-транспортна накладна, сертифікат якості) на імпортовані товари для подачі до митних органів України, хоча фактичне придбання і транспортування товарів продовжує здійснюватися з Голандії та Польщі, в тому числі через квіткові аукціони.

Так, згідно міжнародних товарно-транспортних накладних, поданих до Тернопільської митниці ДФС для розмитнення зрізаних квітів та живих рослин протягом 2016-2018 років імпортованих ТОВ «Амарилліс», ТОВ «Грандеза» - встановлено, що товар надходить з міста Алсмер Голандія, де знаходяться найбільші в світі квіткові аукціони.

В подальшому, з метою ухилення від сплати податків від реалізації імпортованої та власно вирощеної продукції на території України, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , застосовують схему, яка полягає у використанні спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців. Так, вказані особи, з метою приховання реальних обсягів реалізації імпортованих товарів на території України та відповідно заниження об`єктів оподаткування з податку на прибуток підприємства та податку на додану вартість, зареєструвалися фізичними особами-підприємцями, а також зареєстрували та використовують у своїй діяльності підконтрольних фізичних осіб - підприємців.

Проведеними заходами встановлено, що підконтрольними вказаним особам суб`єктами господарювання є: ФОП ОСОБА_10 (РНОКПП НОМЕР_7 ), ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_8 ), ФОП ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_9 ), ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_6 ), ФОП ОСОБА_13 (РНОКПП НОМЕР_10 ), ФОП ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_11 ).

Реалізація товарів (квітів) здійснюється через гуртівню квітів та вищевказаних пов`язаних фізичних осіб-підприємців, у тому числі через роздрібну мережу магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та «Спогад», які знаходяться в м. Тернополі. 29-30.08.2018 проведено обшук по місцю знаходження вищевказаної гуртівні квітів за адресою: АДРЕСА_1 . В ході проведення обшуку на комп`ютерній техніці, яка знаходилася в обшуканих приміщеннях, виявлено програму для ведення бухгалтерського обліку «1C: Підприємство», у якій зберігалося декілька баз даних. Вказані бази даних спеціалістом скопійовано на носій інформації - USB-флеш накопичувач Exceleram, ємкістю 64Gb.Приймаючи до уваги той факт, що відомості та інформація, що може зберігатися на зазначеному носії інформації (USB флеш накопичувач Exceleram, ємкістю 64СЬ) мають доказове значення та підлягають доказуванню під час досудового розслідування, а також те, що для отримання такої інформації необхідні спеціальні знання у даній області, виникла необхідність у проведенні комп`ютерно-технічної експертизи.

З цією метою, у відповідності до ст. 242 та ст. 243 КПК України необхідно залучити експерта (експертів) для проведення експертизи.

Так, у відповідності до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Беручи до уваги підстави, викладені у клопотанні, те, що для вирішення вказаних питань, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідне залучення експерта, слідчий суддя приходить до переконання про підставність і обґрунтованість клопотання, а відтак про його задоволення.

Проведення комп`ютерно-технічної експертизи здійснюється експертами Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, а тому вищезазначену експертизу для виконання доцільно призначити у вказану установу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242, 244, 245 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчогоз ОВСпершого відділуРКП СУФРГУ ДФСу Тернопільськійобласті ОСОБА_3 про проведення комп`ютерно-технічної експертизи задовольнити.

Доручити експертам (експерту) Тернопільського науково дослідного експертно криміналістичного центру МВС України провести у кримінальному провадженні №32018210000000020, комп`ютерно-технічнуекспертизу.

Поставити перед експертами (експертом) Тернопільського науково дослідного експертно криміналістичного центру МВС України наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення комп`ютерно-технічної експертизи:

- чи містяться на вищевказаних електронних носії інформації (USB флеш накопичувачі Exceleram, ємкістю 64Gb) програмне забезпечення, бази даних, пов`язані з веденням бухгалтерського обліку та іншої фінансово-господарської діяльності ТОВ «Амарилліс» (код ЄДРПОУ 40225595), ТОВ «Грандеза» (код ЄДРПОУ 41560814), ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ) та/або СПД (наприклад «1С Бухгалтерія», «1С Підприємство», «Фінанси без проблем» тощо), якщо так, то вказати шлях для запуску відповідної програми (бази даних) та носій інформації, умови, за яких вони можуть бути запущені; скопіювати інформацію щодо ведення бухгалтерського обліку таких вказаних суб`єктів на електронний носій (оптичний диск, флеш-накопичувач тощо)?

Для дослідження експертам надати електронний носій інформації (USB флеш накопичувач Exceleram, ємкістю 64Gb), в упакованому та опечатаному вигляді.

В ході проведення експертизи дозволяю використовувати методи, що призводять до зміни об`єкту дослідження.

Зобов`язати Тернопільський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, надати слідчому з ОВС першого відділу РКП СУФР ГУ ДФС у Тернопільській області ОСОБА_3 висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами вказаної експертизи.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.11.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77647738
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —607/22448/18

Ухвала від 06.11.2018

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Делікатна Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні