УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" листопада 2018 р. м. Житомир Справа № 906/590/18
Господарський суд Житомирської області у складі судді Шніт А.В.,
розглядаючи справу
за позовом Заступника керівника Житомирської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ УА"
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області
про стягнення 32373,43грн шкоди, завданої самовільним зайняттям земельної ділянки, та повернення земельної ділянки,
за участю представників сторін:
прокурор: Рудченко М.М., службове посвідчення № 038664 від 11.01.2016;
від позивача: Шульська О. М., довіреність №26/35 від 09.01.2018;
від відповідача: не з'явився;
від третьої особи: Мягченко І.А., довіреність №54 від 02.07.2018;
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Житомирської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської міської ради звернувся до господарського суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ УА" із вимогами:
- стягнення 32373,43грн коштів за шкоду, внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки;
- зобов'язання звільнити земельну ділянку комунальної форми власності, загальною площею 0,63 га, яка знаходиться в м.Житомирі, вул.Промислова, 8 та повернути у володіння та користування Житомирської міської ради.
В якості правових підстав позову прокурор зазначає ст.ст. 122, 125, 126, 212 Земельного кодексу України, ст.1166 Цивільного кодексу України.
Ухвалою господарського суду від 24.10.2018 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 05.11.2018.
05.11.2018 через діловодну службу суду представником Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області подано письмові пояснення від 02.11.2018 за №0-6-0.41-7857/2-18.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги, проти клопотання про продовження строку підготовчого провадження не заперечував.
Представник Житомирської міської ради позовні вимоги підтримала в повному обсязі, заявила клопотання про продовження строку підготовчого провадження для подання додаткових доказів до суду.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчать розписка та рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 166, 172).
Представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у письмових поясненнях, проти клопотання позивача про продовження розгляду справи не заперечувала.
Господарський суд, відповідно до ст.50 ГПК України, дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Колективне підприємство "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду", оскільки відповідно до Державного акту на право постійного користування землею №158 від 30.04.1994 (а.с. 73-77) вказаному управлінню у постійне користування надано земельну ділянку площею 3,0950 га .
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Колективного підприємства "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду", УВТК, місцезнаходження юридичної особи: 10025, м. Житомир, Корольовський район, вул. Промислова, буд. 8, в стані припинення не перебуває (а.с.79-81).
Згідно ч.2 ст.50 Господарського процесуального кодексу України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу (ч.5 ст.50 ГПК України).
Відповідно до ч.3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Пунктом 2 частини 2 статті 183 ГПК України визначено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Водночас, суд зазначає, що відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ратифікованої Законом від 17.07.1997 №475/97-ВР, гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
В пункті 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 01.02.2007 у справі "Макаренко проти України" суд вказує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи та наступних критеріїв: складність справи, поведінка заявника і компетентних органів та інтерес, який мав заявник у цьому спорі.
На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги залучення третьої особи, з метою забезпечення необхідних умов для повного, всебічного і об'єктивного розгляду справи, заслухавши представників сторін, суд ухвалив продовжити строк підготовчого провадження та відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 50, 168, 177, 182-183, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Колективне підприємство "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду" (10025, Житомирська обл., м. Житомир, Корольовський район, вул. Промислова, буд. 8 ідентифікаційний код 03584013).
2. Продовжити строк підготовчого провадження.
3. Підготовче засідання відкласти.
4. Наступне судове засідання призначити на "22" листопада 2018 р. о 10:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65, у залі судових засідань № 111.
5. Прокурору:
- надіслати на адресу третьої особи Колективного підприємства "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду" - позовну заяву із доданими до неї документами, докази направлення надати суду до початку судового засідання;
- надати для огляду оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- надати обґрунтування порушення інтересів держави;
- надати інші докази на підтвердження позовних вимог.
6. Колективному підприємству "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду" :
- надати письмові пояснення по суті спору у строк до 22.11.2018;
- подати всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків у строк до 22.11.2018;
- надати докази, які підтверджують факт правонаступництва з Управління виробничо-технологічної комплектації об'єднання "Житомирболагробуд" до Колективного підприємства "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду".
7. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст.169, 170 Господарського процесуального кодексу України.
8. Повідомити учасників провадження про дату, час та місце проведення судового засідання.
В судове засідання викликати прокурора, уповноважених представників сторін та третіх осіб.
При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Суддя Шніт А.В.
Друк:
1 - в справу
2 - Житомирській місцевій прокуратурі (рек. з пов.)
3 - Прокуратурі Житомирської області;
4 - позивачу (рек. з пов.)
5 - відповідачу (рек. з пов.)
6 - Головному управлінню Держгеокадастру у Житомирській області (рек. з пов.) та на електронну пошту zemagentstvo.zt@ukr.net
7- Колективному підприємству "Управління виробничо-технологічної комплектації Житомирського Облагробуду" (10025, м. Житомир, Корольовський район, вул. Промислова, буд. 8) (рек.з пов.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2018 |
Оприлюднено | 07.11.2018 |
Номер документу | 77655971 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні