Рішення
від 06.11.2018 по справі 706/1033/18
ХРИСТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 706/1033/18

2/706/448/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2018 року Христинівський районний суд Черкаської області

в складі:

головуючого - судді Олійника М.Ф.,

за участю секретаря Лещенко О.Л.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Христинівці Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2, до територіальної громади с. Шукайводи Христинівського району Черкаської області в особі ОСОБА_3 сільської ради Христинівського району Черкаської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до територіальної громади с. Шукайводи Христинівського району в особі ОСОБА_3 сільської ради Христинівського району про визнання права власності на майно в порядку спадкування.

Просив визнати за ним в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 12.04.2011 р., право власності на житловий будинок № 4 по вул. Комсомольській в с. Шукайводі Христинівського району.

В обгрунтування позову посилався на те, що після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить право на житловий будинок по вул. Комсомольській (ОСОБА_5), 4, в с. Шукайводі Христинівського району. ОСОБА_4 за життя на випадок смерті склав заповіт, яким вказаний житловий будинок заповів йому. У зв'язку з тим, що ОСОБА_4 за життя не встиг належним чином оформити право власності на зазначений житловий будинок й отримати правовстановлюючий документ, він не зміг пред'явити правовстановлюючий документ на спадковий житловий будинок нотаріусу для оформлення спадкових прав. Він прийняв спадщину після смерті ОСОБА_4 16.12.2016 р. він звернувся до приватного нотаріуса Христинівського районного нотаріального округу ОСОБА_6 із заявою про видачу на його ім'я свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок, проте нотаріус відмовила у видачі вказаного свідоцтва в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на житловий будинок, про що в цей же день була винесена постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 у підготовче засідання не з'явились, проте від представника позивача до суду надійшла заява з проханням розглянути справу без їх участі, у заяві також зазначено, що вони позов підтримують повністю.

Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради Христинівського району у підготовче засідання не з'явився, однак до суду від відповідача надійшла заява з проханням розглянути справу без участі представника сільської ради, у заяві також зазначено, що сільська рада позов визнає повністю.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності позивача ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3 сільської ради Христинівського району.

Дослідивши письмові докази у справі: копію спадкової справи після смерті ОСОБА_4, довідку виконавчого комітету ОСОБА_3 сільської ради Христинівського району № 330 від 16.07.2018 р. про те, що житловий будинок по вул. Х. І. Хуторянського (Комсомольській), 4 в с. Шукайводі Христинівського району рахується за померлим ОСОБА_4, інші письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що 12.04.2011 р. помер ОСОБА_4 .

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить право на житловий будинок по вул. Х. І. Хуторянського (Комсомольській), 4 в с. Шукайводі Христинівського району .

За життя ОСОБА_4 27.12.2010 р. на випадок смерті склав заповіт, яким все своє майно заповів позивачу ОСОБА_1

Позивач ОСОБА_1 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_4, подавши у встановлений законом строк заяву про це до нотаріуса.

16.12.2016 року він звернувся до приватного нотаріуса Христинівського районного нотаріального округу ОСОБА_6 із заявою про видачу на його ім'я свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок, проте нотаріус відмовила у видачі вказаного свідоцтва в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на житловий будинок, про що в цей же день була винесена постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, а право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Оскільки позивач ОСОБА_1 прийняв спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_4, проте оформити право на житловий будинок в нотаріальному порядку не може через відсутність правовстановлюючого документа на житловий будинок, тому необхідно визнати за ним право власності на житловий будинок, який є предметом розгляду у справі.

Керуючись ст. ст. 328, 1233 ЦК України, ст. ст. 81, 89, 263 - 265 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (20030, Черкаська область, Христинівський район, с. Шукайвода, вул. Х .ОСОБА_7 (Комсомольська), 4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до ОСОБА_3 сільської ради Христинівського району Черкаської області (20030, Черкаська область, Христинівський район, с. Шукайвода, вул. Свято Михайлівська,3, код ЄДРПОУ 04407715) про визнання права власності на майно в порядку спадкування задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 12.04.2011 року, право власності на житловий будинок по вул. Х. І. Хуторянського (Комсомольській), 4, в с. Шукайводі Христинівського району Черкаської області, а саме, на: житловий будинок А ; веранду а , ганок І, літню кухню Б , гараж В , хлів Г , вбиральню Д , хлів Е , хлів Ж , льох З , криницю К , паркан №1, ворота з хвірткою № 2.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд Черкаської області шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня складення рішення апеляційної скарги.

Суддя: М.Ф. Олійник

СудХристинівський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення06.11.2018
Оприлюднено09.11.2018
Номер документу77680936
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —706/1033/18

Рішення від 06.11.2018

Цивільне

Христинівський районний суд Черкаської області

Олійник М. Ф.

Ухвала від 23.07.2018

Цивільне

Христинівський районний суд Черкаської області

Олійник М. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні