Ухвала
від 06.11.2018 по справі 521/18721/18
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/18721/18

Провадження 2-з/521/295/18

У х в а л а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2018 року місто ОСОБА_1

Малиновський районний суду міста ОСОБА_1

у складі: головуючого судді Тополевої Ю.В.,

за участю секретаря Плєхової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_2 про забезпечення позову до подання позовної заяви,-

В С Т А Н О В И В :

05.11.2018 року заявник звернулася до Малиновського районного суду м. Одеси із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви позивача ОСОБА_2, в особі її представника адвоката ОСОБА_3 до Акціонерного товариства закритого типу КАНВІТ та Першого Малиновського відділу державної виконавчої служби міста ОСОБА_1 територіального управління юстиції в Одеській області про визнання права власності на спірний об'єкт нерухомого майна за адресою м. Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 43-а, у якій просила суд вжити заходів забезпечення позову до подання позову, шляхом зупинення продажу (реалізації) арештованого майна, а саме - 374/1000 нежилих приміщень, реєстраційний номер нерухомого майна: 10210356, адреса нерухомого майна: Одеська обл., м. Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 43-а, що належить на праві спільної часткової власності Акціонерному товариству закритого типу КАНВІТ , код ЄДРПОУ 23987983 на електронному торговому майданчику Державного підприємства СЕТАМ .

Заявник зазначив, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду. Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частиною 1 статті 152 ЦПК України передбачено, що забезпечення позову допускається до пред'явлення позову за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову

З матеріалів заяви вбачається, що АТЗТ КАНВІТ є власником предмету спору - нежилих приміщень, що знаходяться за адресою: м. Одеса, вул. Бугаївська, буд. 43-а, які наразі реалізуються через систему електронних торгів арештованим майном СЕТАМ. Проте на думку позивача дійсним та єдиним власником майна що реалізується є позивач ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 21 лютого 2007 року, що був укладений між позивачем та відповідачем АТЗТ КАНВІТ . Згідно акту звірок взаємних розрахунків за договором від 20.03.2008 року вартість спірного приміщення була повністю сплачена відповідачу АТЗТ КАНВІТ . Проте останній ухиляється від передачі майна позивачу, через що ОСОБА_2 готує позовну заяву про визнання права власності на спірний об'єкт нерухомого майна, який знаходиться у Малиновському районі м. Одеси по вул. Бугаївській, буд. 43-а.

В зв'язку з тим, що існує реальна загроза не виконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову необхідно забезпечити позов шляхом зупинення продажу (реалізації) арештованого майна, яке є достатнім видом забезпечення позову.

Пунктом 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову встановлено, що особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.

Суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 ЦПК України заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

У частині 4 ст. 152 ЦПК України визначено, що у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред'явити позов протягом десяти днів, а у разі подання заяви про арешт морського судна - тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.

Метою забезпечення позову - є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.

При цьому суд звертає увагу, що забезпечення позову направлений на охорону матеріально - правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій відповідача, і не є обмеженням права власності особи в повній мірі та носить тимчасовий характер.

Також суд вважає за можливе, керуючись положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 154 ЦПК України, не вирішувати на даному етапі питання про визначення зустрічного забезпечення до подання позовної заяви.

Керуючись статтями 149,150-154,157 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову до подання позовної заяви - задовольнити.

Вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення продажу (реалізації) арештованого майна, а саме - 374/1000 частин нежилих приміщень, реєстраційний номер нерухомого майна: 10210356, адреса нерухомого майна: Одеська обл., м. Одеса, вулиця Бугаївська, будинок 43-а, що належить на праві спільної часткової власності Акціонерному товариству закритого типу КАНВІТ , код ЄДРПОУ 23987983 на електронному торговому майданчику Державного підприємства СЕТАМ , номер лоту 301903.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом 15 днів з дня її проголошення.

Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.

Попередити, що особи, винні у невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену Законом.

Оскарження ухвали суду про забезпечення позову не зупиняє її дії.

Суддя Ю.В. Тополева

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення06.11.2018
Оприлюднено09.11.2018
Номер документу77687821
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —521/18721/18

Ухвала від 06.11.2018

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Тополева Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні