РІШЕННЯ
Іменем України
Справа № 285/114/18
провадження у справі № 2/0285/416/18
07 листопада 2018 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючої - судді Михайловської А.В.
за участі секретаря судового засідання Ковальової З.С.,
сторони по справі: позивач - ОСОБА_1 ,представник - ОСОБА_2,
відповідач - Суслівська сільська рада Новоград-Волинського району Житомирської області,
розглянувши у загальному позовному провадженні у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області про визнання права на приватизацію житла, -
встановив:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача та, після уточнення позовних вимог, просила визнати за нею право на приватизацію квартири АДРЕСА_1 (далі - Квартира), в порядку визначеному Законом України Про приватизацію державного житлового фонду (далі - Закон).
В обґрунтування позову вказувала, що Квартира, яка на даний час передана на баланс Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, була надана її матері та членам сім'ї за місцем роботи. Квартирою користуються з моменту вселення. Однак їй було відмовлено у приватизації займаної Квартири. Вважає зазначене рішення таким, що порушує її право на безоплатне одержання у приватну власність займаного житла.
Сторони в судове засідання не прибули.
У письмовій заяві до суду позивач просила справу розглянути у її відсутності, уточнені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явилася, у заяві до суду просила справу розглядати у їх відсутності, заявлені первинні позовні вимоги позивача визнала. При цьому позиції щодо уточнених вимог не зазначено (а.с.107).
Дослідивши письмові докази, які знаходяться у матеріалах справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Стаття 47 Конституції України гарантує кожному право на житло.
Згідно зі ст. 1 Закону приватизації підлягає Державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.
В розумінні ч. 2 ст. 8 Закону право на одержання у приватну власність житла повинні набувати громадяни, які на законних підставах мешкали у цих квартирах. До об'єктів приватизації, крім іншого, належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, які використовуються громадянами на умовах найму (ст. 2 Закону).
Судом встановлено, що ОСОБА_3 разом із членами сім'ї, у тому ж числі, дочкою - позивачем по справі ОСОБА_1, була вселена у квартиру за адресою: АДРЕСА_5, як працівник Виробничого підрозділу Житомирської дистанції колії Регіональної філії Південно-західна залізниця ПАТ Українська залізниця .
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с.5).
Із листа № 2763 від 18.10.2018 року слідує, що житловий будинок АДРЕСА_6 знятий з балансу Виробничого підрозділу Житомирської дистанції колії Регіональної філії Південно-західна залізниця ПАТ Українська залізниця та переданий на баланс Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, що слідує (а.с.102).
Відповідно до витягу з паспорта позивача ОСОБА_1 слідує, що остання зареєстрована за адресою: АДРЕСА_7 (а.с.13).
Згідно рішення виконавчого комітету Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області від 22.09.2015 року за № 55 присвоєно юридичну адресу будинку в якому проживає сім'я залізничників ОСОБА_1: АДРЕСА_2 (а.с.19).
Згідно зі статтею 345 ЦК України фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності. Приватизація здійснюється у порядку, встановленому законом.
Частиною четвертою статті 5 Закону передбачено, що право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які постійно проживають в цих квартирах (будинках) або перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до введення в дію цього Закону.
У силу статей 1, 3, 8 Закону приватизація державного житлового фонду здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина, який постійно мешкає у квартирі (будинку), відносно якої вирішується питання про передачу у власність.
При зверненні позивача до відповідача із заявою про передачу Квартири у приватну власність, їй було відмовлено (а.с.91).
Згідно листа від 01.06.2017 року за № 1575 Виробничого підрозділу Житомирської дистанції колії Регіональної філії Південно-західна залізниця ПАТ Українська залізниця документи по даній квартирі, зокрема, ордер відсутні, їх поновлення не можливе. Адміністрація дирекції не заперечує щодо передачі даної квартири у приватну власність (а.с.10).
При здійсненні приватизації квартири (будинку) розрахунки проводяться залежно від її загальної площі. Кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз (п. 5 ст. 5 Закону України Про приватизацію державного житлового фонду ).
Право громадян України на безоплатну приватизацію державного житлового фонду вважається реалізованим один раз, якщо громадянин України повністю використав житловий чек для приватизації житла у державному житловому фонді, і у його власність безоплатно передано в одній чи кількох квартирах (будинках) загальну площу з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.
Закон України Про приватизацію державного житлового фонду терміну дії житлових чеків не визначає, тобто скористатись ними можливо у будь-який час.
Як слідує з матеріалів справи, позивач постійно на законних підставах зареєстрована та проживає АДРЕСА_8. Відомості про те, що позивачем використані житлові чеки відсутні.
Факт правомірності її проживання в Квартирі відповідачем не заперечувався.
Враховуючи ту обставину, що позивач постійно на законних підставах проживає та зареєстрована у Квартирі, остання набула право на отримання житла у приватну власність, відповідач фактично з формальних підстав їй відмовив у цьому, не з вини позивача в адміністрації підприємства не зберігся ордер на вселення у квартиру, житлові чеки позивачем не використані, суд рахує за необхідне позов задовольнити та надати позивачу право на приватизацію Квартири.
Керуючись статтями 258-259, 264-265, 268, 354-355 ЦПК України, Законом України Про приватизацію державного житлового фонду , суд, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Суслівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області про надання права на приватизацію задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на приватизацію квартири АДРЕСА_3, у порядку визначеному Законом України Про приватизацію державного житлового фонду .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Сторони у справі:
Позивач - ОСОБА_1, місце проживання - АДРЕСА_4, 11775, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1);
Відповідач - Суслівська сільська рада Новоград-Волинського району Житомирської області, місце знаходження - вул. Аки Камбарова, 1, с. Сусли, Новоград-Волинський р-н, Житомирська область, 11775, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПО України - 04344073).
Дата складення повного судового рішення - 07.11.2018 року.
Головуюча - суддя: А.В.Михайловська
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2018 |
Оприлюднено | 09.11.2018 |
Номер документу | 77695381 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні