Рішення
від 02.11.2018 по справі 346/4173/18
КОЛОМИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/4173/18

Провадження № 2/346/2001/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2018 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області

у складі: головуючого - судді П"ятковського В.І,

секретаря Іванишин Х.І.,

позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коломиї справу за позовом ОСОБА_1, громадської організації "Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації" до відділу з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Коломийської міської ради, треті особи без самостійних вимог на стороні позива : ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання права власності на нежитлову будівлю,

В С Т А Н О В И В :

Позивач, підтримуючи заявлені вимоги в судовому засіданні, посилається на те, що у 2010 році ГО Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації , одним із засновників якої він є, було здійснено будівництво нежитлової будівлі (диспетчерський пункт в м. Коломиї по вул. Аеропортній, без оформлення дозвільних документів.

Зазначає, що будівництво здійснено на земельній ділянці, переданій організації в оренду на підставі рішення Коломийської міської ради № 107-2/2011 від 26 січня 2011 року.

Просить суд, в зв'язку з тим, що будівництво відповідає будівельним нормам та правилам і не порушує прав третіх осіб, визнати за ГО Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації право власності на вказаний об єкт самочинного будівництва.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав до суду письмову заяву, згідно якої позовні вимоги визнає, не заперечує проти задоволення позову, справу просить розглянути у його відсутності.

Треті особи в судове засідання не з явились, подали до суду письмові заяви, згідно яких позовні вимоги підтримують, просять позов задовольнити, а справу розглянути у їх відсутності.

Заслухавши пояснення позивача, врахувавши заяви представника відповідача та третіх осіб, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Пункт 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України передбачає, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно з ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та треті особи ОСОБА_2 і ОСОБА_3 є засновниками громадської організації Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації , що підтверджується засновницьким договором (а.с.53-62).

Відповідно до Протоколу № 1 головою ради асоціації є позивач, ОСОБА_1 (а.с.63).

25 червня 2012 року між Коломийською міською радою та ГО Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 2,1128 га строком на 48 років з правом продовження (а.с.45-46).

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права № 19799385 вказана земельна ділянка, кадастровий номер 2610600000:01:007:0290, надана для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту (а.с.52).

Відповідно до договору оренди земельної ділянки, укладеного 05 березня 2013 року між Коломийською міською радою та ГО Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації , останній надано в оренду земельну ділянку в м. Коломия по вул. Аеропортній, площею 0,0288 га терміном на 47 років, з правом пролонгації, для розміщення на ній збірно-розбірного ангару (а.с.38-39).

В 2010 році, за кошти ГО Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації на орендованій земельній дялнці, без оформлення дозвільних документів було збудовано нежитлову будівлю (диспетчерський пункт) загальною площею 26,9 кв.м. в м. Коломиї по вул. Аеропортній. Наведене стверджується даними технічного паспорта на громадський будинок (а.с.8-12).

У відповідності до ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

У відповідності до ч. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Пленум Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п. 12. Постанови від 30 березня 2012 року N 6 Про практику застосування судами статті 376 Цивільного кодексу України (про правовий режим самочинного будівництва) роз'яснив, що у справах, пов'язаних із самочинним будівництвом нерухомого майна, суди мають враховувати, що за загальним правилом особа, яка здійснила або здійснює таке будівництво, не набуває права власності на нього (частина друга статті 376 ЦК ). Разом із цим власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно (частина друга статті 375 ЦК ), тому на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб (частина п'ята статті 376 ЦК ). При цьому вирішуючи справу за позовом власника (користувача) земельної ділянки про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, суди зобов'язані встановлювати усі обставини справи, зокрема: чи є позивач власником (користувачем) земельної ділянки; чи звертався він до компетентного державного органу про прийняття забудови до експлуатації; чи є законною відмова у такому прийнятті; чи є порушені будівельні норми та правила істотними.

Згідно звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж на відповідність вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, встановлено, що технічний стан будівельних та огороджувальних конструкцій будівлі задовільний, без наявних ушкодженб, відповідає вимгам надійності та безпечної їх експлуатації, не загрожує життю і здоров ю людей; будівльно-монтажні роботи виконані з дотриманням вимог державних стандартів, будівельних норм і правил; будівля забезпечена інженерними мережами та комунікаціями та придатна для експлуатації її за цільовим призначенням та рекомендується для визнання на неї права власності(а.с.31-37).

Відповідно до звіту про оцінку майна від 09 серпня 2018 року ринкова вартість диспетчерського пункту, загальною площею 26,9 кв.м., основною площею 26,9 кв.м. в м. Коломия по вул. Аеропортна, А, Івано-Франківської області становить 121142,00 грн. (а.с. 14-30).

Виходячи з того, що вимога представника позивача про визнання за позивачем права власності на самочинне будівництво не порушує нічиї права і охоронювані законом інтереси, відповідач не заперечує проти визнання права власності за позивачем, який у свою чергу, не взмозі іншим чином встановити своє право, інакше як за рішенням суду, суд вважає за можливе визнати за ГО Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації право власності на вказане самочинне будівництво, шляхом задоволення позову.

На підставі наведеного та ст.ст . 16 , 328 , 376 ЦК України та керуючись ст.ст. 263, 265 , 268, 354, 355 ЦПК України ,суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати за Громадською організацією Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації право власності на нежитлову будівлю (диспетчерський пункт) загальною площею 26,9 кв.м., що знаходиться в м. Коломия по вул. Аеропортна, Івано-Франківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду, а особами, що були відсутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішенняв той же строк з дня отримання копії цього рішення.

Повний текст рішення складено 05 листопада 2018 року.

Суддя П'ятковський В. І.

СудКоломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення02.11.2018
Оприлюднено09.11.2018
Номер документу77706773
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —346/4173/18

Рішення від 02.11.2018

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

П'ятковський В. І.

Ухвала від 05.10.2018

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

П'ятковський В. І.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

П'ятковський В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні