Справа 556/1560/18
Номер провадження 2/556/473/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.11.2018 року. Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:
головуючої судді- Котик Л.О.
при секретарі - Соловей Г.Т.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Володимирець цивільну справу за позовом ОСОБА_1, до Озерської сільської ради Володимирецького району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в:
До суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Озерської сільської ради Володимирецького району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її мати -ОСОБА_2.
Після смерті останньої залишилося спадкове майно, яке складається із невиплачених коштів за постановою Володимирецького районного суду Рівненської області від 11.01.2012 року у справі №1702/7425/11. ОСОБА_2 було складено заповіт, згідно якого вона заповіла все своє майно, дочці - ОСОБА_1 Причинами несвоєчасного звернення до Володимирецької ДНК із заявою про прийняття спадщини, є проживання в іншому районі, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС має проблеми із здоров ям, а також їй не було відомо про наявність вказаного спадкового майна. А тому вимушена звернутися до суду із позовом про визначення додаткового строку на прийняття спадщини.
Розгляд справи здійснюється за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Позивачка надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, заявлені вимоги підтримує.
Представник відповідача заявлені вимоги визнав, направив заяву про розгляд справи у їх відсутності.
Згідно ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав:
З матеріалів справи вбачається, і це встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 - померла, що стверджується свідоцтвом про смерть останньої, НОМЕР_2, видане Озерською сільською радою Володимирецького району Рівненської області, 23 березня 2015 року.
Згідно заповіту, посвідченого 08.05.2008 року секретарем Озерської сільської ради та зареєстрованого в книзі реєстрації нотаріальних справ за №656, ОСОБА_2 заповіла все своє майно, дочці - ОСОБА_1
Факт родинних відносин між позивачкою та спадкодавцем підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, НОМЕР_3, де зазначено що ОСОБА_1 мала дівоче прізвище - ОСОБА_1 . А відповідно, в свідоцтві про народження позивачки , НОМЕР_4 її матір ю записано - ОСОБА_2.
Як вбачається з довідки, виданої завідувачем Володимирецької районної державної нотаріальної контори від 10.10.2018 року №1333/01-16, після смерті ОСОБА_2 спадкову справу не заведено.
Згідно довідок, виданих Озерською сільською радою №№1058, 1059 від 09.10.2018 року, ОСОБА_2 на момент смерті постійно проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, одна.
Із повідомлення Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 05.04.2018 року №3135/03.2/10-18 вбачається, що постанова Володимирецького районного суду Рівненської області по справі №1702/7425/11 від 11.01.2012 р. відповідно до п.7 Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою КМ України №440 від 03.09.2014 року прийнята до обліку та включена до першої черги задоволення вимог.
Позивачка своєчасно не звернулася в ноткантору з заявою про прийняття спадщини, у зв язку з віддаленим місцем проживання та як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС має проблеми із здоров ям. Окрім того, їй не було відомо про наявність вказаного спадкового майна.
У відповідності до Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року Про практику розгляду судами України справ про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Із досліджених судом доказів вбачається, що після відкриття спадщини, позивачка не встигла своєчасно оформити свої спадкові права через ряд об'єктивних причин, в т.ч., в зв язку з погіршенням стану здоров я, проживанням в іншому районі. Сукупність цих обставин суд вважає достатньо вагомими причинами, які перешкодили позивачці своєчасно особисто звернутись до державної нотаріальної контори по місцю знаходження спадкового майна, як це передбачено ч.2 ст. 1269 ЦК України, у встановлений шестимісячний строк.
Крім того, суд приймає до уваги ту обставину, що позов визнано відповідачем, і це визнання не суперечить вимогам закону, не порушує прав та інтересів інших осіб.
А як в ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Зі змісту частини 3 ст. 1272 ЦК України вбачається, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного, суд рахує, що позов є підставним і обгрунтованим, а тому підлягає до задоволення.
Суд визначає позивачу додатковий трьохмісячний строк, для подання заяви про прийняття спадщини за законом, який обчислюється з часу набрання рішення законної сили.
Керуючись ст.ст. 4,6,8,10-13, 17-18, 141, 206, 259, 263-265, 280-283, 430 ЦПК України, ст.ст.1268, 1270, 1272 ЦК України , суд,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительці АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1 додатковий трьохмісячний строк для подання нею заяви до Володимирецької державної нотаріальної контори Рівненської області про прийняття спадщини за заповітом, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3, який обчислюється з часу набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Володимирецький районний суд Рівненської області.
Згідно п.15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
С У Д Д Я : Котик Л.О.
Суд | Володимирецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2018 |
Оприлюднено | 11.11.2018 |
Номер документу | 77733082 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимирецький районний суд Рівненської області
Котик Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні