Справа № 282/1629/18
Провадження № 1-кс/282/346/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2018 рокусмт.Любар
Слідчий суддя Любарського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника СВ Любарського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погодженого з прокурором Бердичівської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , про проведення огляду, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернулась до суду з клопотанням в якому зазначає, що у провадженні СВ Любарського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12018060210000288 від 07.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 273 КК України
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «НАФТА ОЙЛ ГРУП» (ЄДРПОУ 24152631) за адресою вул. Кантемирівська, 14, с. Старий Любар, Любарського району, Житомирської області, ТОВ «СЕЛІНГ-ОІЛ» (ЄДРПОУ 42329169) за адресою вул. Кантемирівська, 1-а, с. Старий Любар, Любарського району, Житомирської області, ТОВ «БАРНЕТТА-ТОРГ» (ЄДРПОУ 42369400) за адресою вул. Кантемирівська, 4, с. Старий Любар, Любарського району, Житомирської області, ДП «Пропан» за адресою: вул.. Перемоги, 40 с. Старий Любар Любарського району Житомирської області порушили правила безпеки на вибухонебезпечних підприємствах, які зобов`язані їх дотримувати, що створює загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків.
07 листопада 2018 року до слідчого відділення надійшов рапорт о/у ВСП ГУНП ОСОБА_6 , про те, що ним виявлено газову заправну станцію ДП «Пропан», що розташована по вул. Перемоги, 40 с. Старий Любар Любарського району Житомирської області на якій на даний час відсутні дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів підвищеної небезпеки.
Відповідно до листа Управління Держпраці у Житомирській області автомобільний заправний пункт експлуатується з порушення вимог діючого законодавства і нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
Виїздом на місце події 08.11.2018 року за адресою: вул.Перемоги,40с.Старий ЛюбарЛюбарського районуЖитомирської області нанеогородженій територіїв районірозташування торговихспоруд виявленоавтогазозаправний пункт(АГЗП)та дизельнузаправну станціюДП «Пропан» з розміщенням газового модуля під автогазозаправку та устаткування призначене для заправлення автомобілів дизельним паливом.
З метою огляду та виявлення речових доказів, що в подальшому допоможе встановити та притягнути до відповідальності осіб, які причетні до вчинення даного злочину у органа досудового розслідування виникла необхідність у проведенні негайного огляду автомобільної газозаправної станції, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити з підстав зазначених у клопотанні.
Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного.
Згідно ч. 1, 2 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч. 1ст. 234 КПК, України,обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
- короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
- підстави для обшуку;
- житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
- особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
- індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
- обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом.
Усвоєму клопотанніслідчий просить: надати дозвіл на проведення огляду орендованої території ДП «Пропан» за адресою: АДРЕСА_1 , авто газозаправного пункту, що буде мати значення доказів для досудового розслідування та судового розгляду вчиненого кримінального правопорушення.
Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 07 листопада 2018 року за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України внесені відомості до ЄРДР за № 12018060210000288.
З протоколу огляду місця події від 08 листопада 2018 року вбачається, що огляд був проведений на відкритій місцевості на узбіччі автомобільної дороги «Кременець-Біла Церква» по вул. Кантемирівській Любарського району Житомирської області.
В судовому засіданні слідчим не наведено достатніх підстав для проведення огляду, не зазначено конкретне житло, або ж володіння особи у якому планується провести огляд, не зазначено хто є власником житла або ж іншого володіння особи де планується провести огляд.
Слідчим також не зазначено конкретного майна яке планується відшукати в ході проведення огляду, не доведено того, що вказані речі та документи не можуть бути отримані у добровільному порядку, або ж шляхом проведення інших слідчих дій передбачених законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
- відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
- відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
- відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
- за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відтак, на підставі вищевикладеного вважаю, що відсутні підстави для задоволення даного клопотання.
Керуючись ст.234,235,237,309,369-372КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання начальника СВ Любарського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погодженого з прокурором Бердичівської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , про проведення огляду за матеріалами досудового розслідування № 12018060210000288 від 07.11.2018 року відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Любарський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77756492 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Любарський районний суд Житомирської області
Гуцал П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні