Ухвала
від 09.11.2018 по справі 569/20437/18
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/20437/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2018 року м. Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 32018180000000044, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до Рівненського міського суду з клопотанням, яке мпогоджено прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 32018180000000044.

В обґрунтування клопотання вказав, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018180000000044 за фактом фіктивного підприємництва ТОВ «Київспецпарксервіс» (код ЄДРПОУ 39748168, м. Рівне, вул. Гагаріна, 39), ТОВ «Спецпарксервіс» (код ЄДРПОУ 37686807, м. Рівне, вул. Гагаріна, 39), ТОВ «Старлес» (код ЄДРПОУ 41260138, м. Рівне, вул. Вінницька, 60), ТОВ «Сантекс Строй» (код ЄДРПОУ 39644444, м. Київ, вул. Дегтяренка, 33), ТОВ «Агрофірма Чорнолазка» (код ЄДРПОУ 41344998, м. Київ, вул. Дегтяренка, 33), ТОВ «Аграрна компанія Маломощаницька» (код ЄДРПОУ 41344929, м. Київ, вул. Дегтяренка, 33), ПП «Терра Трейд» (код ЄДРПОУ 41487731, м. Рівне, вул. Вінницька, 60) за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.205 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановленими особами, без наміру здійснення діяльності, пов`язаної з продажем товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт або наданням послуг, з метою прикриття незаконної діяльності по незаконному, безпідставному формуванню податкового кредиту з ПДВ та валових витрат суб`єктам господарювання реального сектору економіки, у 2017-2018р. створено та оформлено на підставних осіб підконтрольні суб`єкти господарювання з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ «Київспецпарксервіс», ТОВ «Спецпарксервіс», ТОВ «Старлес», ТОВ «Сантекс Строй», ТОВ «Агрофірма Чорнолазка», ТОВ «Аграрна компанія Маломощаницька», ПП «Терра Трейд».

У ході аналізу діяльності підприємств встановлено невідповідність придбаних та реалізованих товарів. Так, вказані СГД не займаються повноцінною, самодостатньою підприємницькою діяльністю, а прикриваючись комерційною юридичною особою приховують свою незаконну діяльність.

Використовуючи реквізити та банківські рахунки в комерційних банках ТОВ «Київспецпарксервіс», ТОВ «Спецпарксервіс», ТОВ «Старлес», ТОВ «Сантекс Строй», ТОВ «Агрофірма Чорнолазка», ТОВ «Аграрна компанія Маломощаницька», ПП «Терра Трейд», невстановлені особи, організували документальне оформлення фіктивних фінансово-господарських операцій, з метою заниження податкових зобов`язань з ПДВ та податку на прибуток підприємств для суб`єктів реального сектору економіки.

Так, ТОВ «Київспецпарксервіс», ТОВ «Спецпарксервіс», ТОВ «Старлес», ТОВ «Сантекс Строй», ТОВ «Агрофірма Чорнолазка», ТОВ «Аграрна компанія Маломощаницька», ПП «Терра Трейд» протягом зазначеного часу, шляхом проведення «безтоварних» господарських операцій, сформовано штучний податковий кредит з ПДВ для суб`єктів господарської діяльності легального сектору економіки.

Таким чином, у діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачена ч.1 ст.205 КК України.

Відповідно до АІС «Податковий блок» та «Архів електронної звітності» ТОВ «Київспецпарксервіс», ТОВ «Спецпарксервіс», ТОВ «Старлес», ТОВ «Сантекс Строй», ТОВ «Агрофірма Чорнолазка», ТОВ «Аграрна компанія Маломощаницька», ПП «Терра Трейд», мають суму ліміту податкового кредиту на спеціальних рахунках з ПДВ, яка в подальшому може бути використана для надання безпідставного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки та володіють рахунками для електронного адміністрування ПДВ, які використовуються для протиправної діяльності з переведення безготівкових коштів підприємств легального сектору економіки у готівку, без здійснення товарних операцій, а також переведення грошових коштів з готівкової форми у безготівкову, з метою легалізації доходів одержаних від незаконної діяльності.

На данні рахунки надходять кошти від підприємств різноманітних форм власності реального сектору економіки, які в подальшому переводяться в готівку. Вказані грошові кошти є засобом чи знаряддям, або матеріальним забезпеченням вчинення кримінального правопорушення, та які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а також є предметом протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом, оскільки безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій. Крім того вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаних розрахункових рахунках без прийняття відповідного рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведені в готівку або на рахунки інших підприємств. Таким чином, застосування вищевказаного заходу забезпечення кримінального провадження обумовлено необхідністю збереження речових доказів, оскільки члени угрупування можуть в будь-який час здійснити реєстрацію податкових накладних та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних їх відчуження іншим чином, з метою їх приховування.

Слідчий також вказує, що з метою забезпечення збереження речових доказів грошей, набутих кримінально-протиправним шляхом, виникла необхідність на час досудового розслідування накласти арешт на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в ДФС України на яку ТОВ «Київспецпарксервіс», ТОВ «Спецпарксервіс», ТОВ «Старлес», ТОВ «Сантекс Строй», ТОВ «Агрофірма Чорнолазка», ТОВ «Аграрна компанія Маломощаницька», ПП «Терра Трейд», мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В судове засідання учасники судового розгляду не з`явились, про час та місце розгляду клопотання повідомлялись у встановленому законом порядку, причин неявки суду не повідомили.

Дослідивши матеріали клопотання, суд прийшов до висновку про відсутність достатніх підстав для задоволення клопотання та необхідності накладення арешту.

Згідно ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Судом встановлено, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018180000000044 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.205 КК України.

Відповідно до ч.3 ст. 170 КПК України , арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Відповідно до п.1 ч.2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.

Слідчий у клопотанні просить накласти арешт на вищевказане майно (на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в ДФС України), з метою забезпечення збереження його, як речового доказу, однак події злочинів мали місце у 2017-2018 року, рішення про визнання вказаного майна речовим доказом у кримінальному провадженні слідчий суду не надав.

Згідно ч.1ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, те що слідчим не доведено необхідність застосування арешту та те, що вказані грошові кошти є засобом чи знаряддям, або матеріальним забезпеченням вчинення кримінального правопорушення, а тому слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання.

Керуючись ст.170,171,173 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

В задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 32018180000000044 -відмовити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення09.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу77767037
СудочинствоКримінальне
Сутьарешт майна у кримінальному провадженні № 32018180000000044

Судовий реєстр по справі —569/20437/18

Ухвала від 09.11.2018

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні