Справа № 523/8839/18
Провадження №1-кп/523/836/18
В И Р О К
І м е н е м У к р а ї н и
07.11.2018 року
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді
за участі секретаря
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі обвинувальний акт в матеріалах кримінального провадження № 12018161490001043відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Татарбунари Одеської області, українця, громадянина України, одруженого, маючого 4-х діте й від першого шлюбу, не працевлаштованого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово засудженого, в останні рази:
-25.01.2011 Татарбунарським районним судом Одеської області за ч. 3 ст.185 КК України до 3 р. 6 м. позбавлення волі, із застосуванням ст. 75 КК України, звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 2 р.;
-31.03.2014 Приморським районним судом м. Одеси за ч. 2 ст. 303 КК України до 4 р. позбавлення волі, із застосуванням ст.ст.71,72 КК України, приєднана частина не відбутого покарання за вироком Татарбунарського районного суду Одеської області від 25.01.2011 призначено остаточне покарання 4 р. 1 м. позбавлення волі;
-Звільнений 19.08.2016 у зв`язку з відбуттям строку покарання,
по звинуваченню у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В ході судового розгляду було встановлено, що 09.03.2018 о 06.00 годині у раніше засудженого за злочини проти власності ОСОБА_5 , повторно виник злочинний умисел, спрямований на відкрите викрадення чужого майна. Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на відкрите викрадення чужого майна, ОСОБА_5 , у визначену дату та час, діючи повторно із корисливим мотивом, знаходячись біля будинку № 34 по вул. Почтовій в м. Одеса, впевнившись в тому, що за його діями ніхто не спостерігає, відкрито вирвав із рук ОСОБА_6 мобільний телефон марки «Нuawei YЗ 2017 Grау» ІМЕI1 НОМЕР_1 , ІМЕІ2 НОМЕР_2 вартістю 2599,90 гривень, а також сумку потерпілої, з якої дістав грошові кошти в сумі 1500,00 гривень та 80 доларів США, після чого викинувши сумку, залишив місце скоєння злочину розпорядившись викраденим майном на власний розсуд. Вказаними злочинними діями ОСОБА_5 заподіяв ОСОБА_6 матеріальну шкоду в розмірі 6207,81 гривень.
Обвинувачений ОСОБА_5 винуватість ускоєнні кримінальногоправопорушення передбаченогост.186ч.2 ККУкраїни визнавповністю тапояснив суду,що він дійсно забрав речі потерпілої, оскільки компанія, в якій вона перебувала не хотіла платити за таксі.
Отримавши пояснення обвинуваченого ОСОБА_5 , що відповідають фактичним обставинам кримінального провадження, враховуючи те, що обвинувачений та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд, роз`яснивши учасникам процесу положенняст. 349 КПК України, провів судове слідство у справі щодо всіх фактичних обставин із застосуванням правил ч. 3ст. 349 КПК України, оскільки учасники судового провадження не заперечують проти цього, визнавши недоцільним дослідження в цій частині інших доказів по справі.
Учасникам розгляду справи роз`яснено, що вони позбавлені права оспорювати обставини, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним згідно положень ч. 3ст. 349 КПК України.
Таким чином, дії ОСОБА_5 , суд кваліфікує, за ч. 2 ст. 186 КК України, тобто відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчиненому повторно.
При призначенні обвинуваченому ОСОБА_5 покарання за вчинення злочину, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України, суд, відповідно до положень ст. 65 КК України, врахував його тяжкість, дані про особу винного, а також обставини, що впливають на покарання.
Згідно п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання», визначаючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, суди повинні виходити з класифікації злочинів (ст. 12 КК України) (2341-14), а також із особливостей конкретного злочину й обставин його вчинення (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності, роль кожного зі співучасників, якщо злочин вчинено групою осіб, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали, тощо).
Відповідно до статей 50, 65 КК України особі, яка вчинила злочин, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів. Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного. При виборі покарання мають значення й повинні братися до уваги обставини, які його пом`якшують і обтяжують. У судовому рішенні суд має окремо обґрунтувати «вагомий внесок» кожної обставини, яка пом`якшує або обтяжує покарання.
Обставини, які пом`якшують покарання ОСОБА_5 , передбачені ст. 66 КК України є: активне сприяння розкриттю злочину, щире каяття, повне визнання винуватості, повне відшкодування завданої шкоди.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_5 , передбачені ст. 67 КК України судом не встановлено.
Враховуючи всі встановлені в судовому засіданні обставини цього кримінального провадження, беручи до уваги особу обвинуваченого, те що ОСОБА_5 раніше судимий, однак враховуючи позитивні характеристики за місцем роботи та проживання досудову доповідь пробації, згідно якої можливе призначення покарання без ізоляції від суспільства, керуючись вимогами кримінального закону і передбачених цим законом санкцій, з метою виправлення обвинуваченого, а також попередження вчинення ним нових злочинів, суд вважає, що цілі покарання обвинуваченого, будуть досягнуті з такою мірою покарання, як позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України.
Долю речових доказів вирішити в порядку передбаченому ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 100, 368-370, 373-374 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_5 , визнати винним у скоєнні злочину за ст. 186 ч. 2 КК України та призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням на 2 (два) роки.
Згідно ст. 76 КК України зобов`язати засудженого ОСОБА_5 виконувати покладені на нього обов`язки, а саме:
- за ч. 1 п. 1 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- за ч. 1 п. 2 повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- за ч. 2 п. 2 не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
До набрання вироком законної сили обрати засудженому ОСОБА_5 міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.
Речові докази, а саме мобільний телефон марки «Нuawei YЗ 2017 Grау» ІМЕI1 НОМЕР_1 , ІМЕІ2 НОМЕР_2 , - вважати повернутим потерпілій ОСОБА_6 за належністю.
Строк оскарження вироку 30 (тридцяти) діб до апеляційного суду Одеської області з дня його проголошення усіма учасниками судового розгляду.
Суддя Суворовського
районного суду м. Одеси ОСОБА_1
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77781396 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Суворовський районний суд м.Одеси
Шкорупеєв Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні