Справа № 709/2300/18
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
13 листопада 2018 року смт. Чорнобай
Слідчий суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в:
Прокурор Чорнобаївськоговідділу Золотоніськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про доступ до речей і документів, відповідно до змісту якого просила надати тимчасовий доступ, шляхом вилучення з подальшим поверненням оригіналів, а у разі їх відсутності, копій з технічної документації із землеустрою щодо оформлення державного акту на право приватної власності на земельну ділянку, що знаходяться ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування вказаного клопотання зазначалося, що при вивченні наявності підстав для вжиття заходів представницького характеру у сфері дотримання вимог при використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж р. Дніпро та р. Сула в Чорнобаївському районі Черкаської області встановлено ряд об`єктів нерухомості, які ймовірно, є незаконною самовільною побудовою на самовільно зайнятих земельних ділянках. Так, 7 листопада 2018 року проведеним слідчим Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області оглядом місця події з залученням спеціаліста з ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 ДП " ІНФОРМАЦІЯ_4 " встановлено наявність капітальної споруди у вигляді жилого будинку, який відповідно до попередніх вимірів знаходиться за 10 метрів від врізу води р. Сула, що вказує на ймовірне незаконне будівництво в зоні прибережної захисної смуги р. Сули в адміністративних межах Кліщинської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області за межами населеного пункту на території ДП " ІНФОРМАЦІЯ_5 ".
Вивченням Публічної кадастрової карти встановлено, що дана земельна ділянка має кадастровий номер 7125183200:02:000:6117 та належить ОСОБА_5 . Площа вказаної земельної ділянки становить 0,25 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЗК України, ч. 1 ст. 88 ВК України вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об`єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води шириною 25 м - для малих річок, 50 м - для середніх річок, водосховищ на них, водойм та ставків площею понад 3 га, 100 м для великих річок, водосховищ на них та озер (ч. 2 ст. 60 ЗК України, ч. 1 ст. 88 ВК України).
Статтями 61 ЗК України, 89 ВК України встановлюються обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водойм та на островах, оскільки прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
Так, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється розорювання земель, садівництво та городництво, будівництво будь-яких споруд, у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів, влаштування звалищ сміття, миття та обслуговування транспортних засобів і техніки та інше (ч. 2 ст. 61 ЗК України, ст. 89 ВК України).
Крім того, відповідно до ст. 12 ЛК України громадяни та юридичні особи України можуть безоплатно або за плату набувати у власність у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств замкнені земельні лісові ділянки загальною площею до 5 га. Ця площа може бути збільшена в разі успадкування лісів згідно із законом.
Громадяни та юридичні особи можуть мати у власності ліси, створені ними на набутих у власність у встановленому порядку земельних ділянках деградованих і малопродуктивних угідь, без обмеження їх площі.
Ліси, створені громадянами та юридичними особами на земельних ділянках, що належать їм на праві власності, перебувають у приватній власності цих громадян і юридичних осіб.
Приймаючи до уваги те, що в даному кримінальному провадженні з метою надання оцінки законності факту надання даної земельної ділянки ймовірно лісового фонду у межах прибережної захисної смуги р. Сула у приватну власність, зміни її цільового призначення, будівництва капітальної споруди, планується проведення ряду почеркознавчих експертиз та судової земельної-технічної експертизи необхідно вилучити оригінали, а у разі їх відсутності, копію технічної документації із землеустрою щодо оформлення державного акту на право приватної власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,25 га ОСОБА_5 в межах Кліщинської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
До клопотання додано копію витягу з ЄРДР № 42018251150000124 від 25 жовтня
2018року, копію довідки з інформацією про земельну ділянку від 7 листопада 2018 року, копію розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_6 від 14 червня 2012 року № 119, копію заяви ОСОБА_5 , повідомлення прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури ОСОБА_4 від 25 жовтня 2018 року, копію витягу з публічної кадастрової карти України, копію протоколу огляду місця події від 7 листопада 2018 року з фототаблицею.
У зв`язку з тим, що існує можливість втрати або знищення речових доказів у кримінальному провадженні, прокурор ОСОБА_4 просила розглянути дане клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, а тому представник ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не викликався.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання та просив задовольнити з підстав, викладених у ньому.
Заслухавши прокурора, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частиною 3 ст. 132 КПК України встановлено перелік обставин, які повинен довести слідчий, прокурор з метою необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до ч. 5 цієї статті Кодексу сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Главою 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 163КПК України визначено, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи і самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З огляду на викладене слідчий суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для проведення експертиз, а тому вказане клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 161, 163, 164, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в:
Клопотання прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури
ОСОБА_4 - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ шляхом вилучення з подальшим поверненням оригіналів, а у разі їх відсутності копій з технічної документації із землеустрою щодо оформлення державного акту на право приватної власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,25 га ОСОБА_5 в межах ІНФОРМАЦІЯ_7 , що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_1 , прокурору Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури ОСОБА_4 та іншим особам за її дорученням.
Строк дії ухвали становить 30 (тридцять) днів з дня її винесення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77802652 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Чубай В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні