Ухвала
від 13.11.2018 по справі 759/17954/18
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5098/18

ун. № 759/17954/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2018 року слідчий суддя Святошинського району м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора відділу прокуратури Київської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_4 про арешт майна в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018110000000468 від 11.08.2018 року за ознаками складу злочину, передбачених ч.1ст. 239-2, ч. 5 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018110000000468 від 11.18.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.239-2, ч.5 ст.191 ККУкраїни.

Слідчий зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що у провадженні слідчого управління головного управління Національної поліції в Київській області перебувають матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018110000000468 від 11.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.239-2, ч.5 ст.191 КК України.

Слідчий зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Собі» (код ЄДРПОУ 16476986) в особі засновників товариства ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за попередньою змовою групою осіб із службовою особою ТОВ «Акцепт плюс» в особі засновника ОСОБА_8 вчиняють злочинні дії за фактичним місцем перебування земснаряду «Собі-4», а саме на 11-13 кілометрі вздовж річки Десна, в адміністративних межах Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області. Реалізуючи свій злочинний умисел, в невстановлений досудовим слідством час перебуваючи на 11-13 кілометрі вздовж річки Десна, в адміністративних межах Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області службові особи ТОВ «Собі» (код ЄДРПОУ 16476986) в особі засновників товариства ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за попередньою змовою групою осіб із службовою особою ТОВ «Акцепт плюс» в особі засновника ОСОБА_8 діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, не зважаючи на відсутність дозвільних документів, а саме спеціального дозволу на користування надрами, позитивного екологічного висновку, та акту гірничого відводу на 11-13 кілометр у Вишгородському районі Київської області, вздовж річки Десна за допомогою земснаряду Собі-4, якій належить на праві приватної власності за ТОВ «Собі» та плавзасобу баржі бортовий номер БП-68, який з`єднаний із буксиром бортовий номер НОМЕР_1 , які належать на праві приватної власності за ПАТ «1-й ЕЗПГР» (код ЄДРПОУ 14287666) та плавзасобу баржі бортовий номер 3035, який належить на праві приватної власності за ТОВ «Собі» який з`єднаний із буксиром бортовий номер НОМЕР_2 , які належать на праві приватної власності за ТОВ «П`ятий гідротехнічний підводний загін» (код ЄДРПОУ 39145889) незаконно видобувають пісок, який є корисною копалиною місцевого значення та привласнюють його у особливо великих розмірах. В подальшому, невстановленими особами із числа працівників ТОВ «Собі» за допомогою службових осіб ТОВ «Акцепт плюс» використовуючи спеціальну техніку здійснюють складування вищезазначеного видобутого піску із баржі бортовий номер БП-68 і баржі 3035 на земельну ділянку по вулиці Електриків, 16 в місті Києві та в подальшому за допомогою інших невстановлених осіб, які не обізнані про наявність у діях службових осіб ТОВ «Собі» та ТОВ «Акцепт плюс» злочинного умислу направленого на привласнення корисної копалини у особливо великих розмірах, працюючи на спеціальній техніці та вантажних автомобілях поставляють на продаж пісок різним суб`єктам господарювання, тим самим привласнивши корисну копалину, а грошові кошти від його реалізації привласнюють на свою користь, завдавши охоронюваним законом інтересам територіальній громаді Вишгородського району Київської області, матеріальної шкоди у особливо великих розмірах.

Слідчий зазначив, що в ході проведення негласних слідчих (розшукових дій) встановлено незаконний видобуток піску посадовими особами ТОВ «Собі», які за допомогою земснаряду «Собі-4» здійснюють гідронамив корисної копалини та складують його на плавзасіб, а саме на баржу бортовий номер БП-68, яка з`єднана із буксиром бортовий номер НОМЕР_1 , та транспортують його на земельну ділянку по вулиці Електриків, 16 міста Києва, де розвантажують пісок за допомогою плав крану та в подальшому здійснюють реалізацію реальному сектору економіки.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що ТОВ «Собі», зареєстровано за адресою: м. Київ, вулиця, Електриків, 4.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що ТОВ «Акцепт плюс», зареєстровано за адресою: м. Київ, вулиця, Половецька, 2/24.

Згідно відомостей регістра судноплавства України зазначено, що на підставі класифікаційного свідоцтва виданого 11.07.2018 земснаряд «Собі-4», належить на праві приватної власності за ТОВ «Собі» (код ЄДРПОУ 16476986).

Слідчий зазначив, що окрім того, згідно відповідей на виконанні доручення в порядку ст. 40 КПК України отриманих з УЗЕ в Київської області ДЗЕ НП України, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні ТОВ «Собі», ТОВ «Акцепт плюс» та їх службові особи,які здійснювали незаконний гідронамив корисної копалини на земснаряді «Собі-4» та складування його на плавзасіб, а саме на баржу бортовий номер БП-68, яка з`єднана із буксиром бортовий номер НОМЕР_1 , та транспортують його на земельну ділянку по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Слідчий зазначив, що згідно відомостей інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 141583586 від 17.10.2018 право власності на нерухоме майно, а саме нежилі будівлі та споруди, об`єкт житлової нерухомості загальною площею 2759,5 кв.м., літ.А- будівля прохідної; літ. «Б»-будівля туалету; літ. «В»-будівля цеху-складу; літ. «Г»-будівля загатовки арматури; літ. «Д»-будівля складу; літ. «Е»- будівля розчинного вузла; літ. «Ж» -будівля механічної майстерні; літ. «З» - будівля гаражу; літ. «І» - будівля зарядки акумуляторів; літ. «К» - будівля складу ГСМ; літ. «Л» - будівля складу; літ. «М»- адміністративна будівля; літ. «О» - очисна споруда за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 16 належить на праві приватної власності за ПАТ «Перший експедиційний загін підводних та гідротехнічних робіт» (код ЄДРПОУ 14287666).

09.11.2018 на підставі ухвали слідчого судді № 1-кс/759/4722/18 проведено обшук приміщень та прилеглої до них території за адресою: вулиця Електриків, 16 міста Київде вилучено пісок, який належить Державі в особі Хотянівської сільської ради Київської області, згідно даної ухвали та поміщений на відповідальне зберігання.

Так, відповідно до п.15 постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 № 557 «Про затвердження переліку видів діяльності та об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» будівництво гідроенергетичних та гідротехнічних споруд і меліоративних систем включаючи хвостосховища та шламонакопичувачі відносяться до діяльності об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

Відповідно до п.п. 16, 17 постанови Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 808 «Про затвердження переліку видів діяльності та об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла та дна річок, їх берегоукріплення, зміна і стабілізація стану русел, а також проведення будівельних робіт, що передбачають видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду відносяться до діяльності об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

Крім того, відповідно до ст.86 Водного кодексу України на земельних ділянках дна річок, озер водосховищ, морів та інших водних об`єктів можуть проводитись роботи, пов`язані з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, видобування корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок) прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи. Місця і порядок проведеннязазначенихробітвизначаютьсявідповідно до проектів, щопогоджуються з державними органами охоронинавколишньогоприродногосередовища, водного господарства та геології.

Відповідно до ст.15 Кодексу України «Про надра» перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу на користування надрами, ст.19 цього Кодексу передбачено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.

Статтею 23 Кодексу України «Про надра» передбачено, що землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення та використовувати надра для господарських потреб.

Відповідно до ст.24 Кодексу права та обов`язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 № 557 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду» дозволи видаються Держводагенством за погодженням з Мінприроди - у разі проведення на землях водного фонду днопоглиблюваних робіт, робіт з прокладення кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, п.5 передбачено, що суб`єкт господарювання, який претендує на отримання дозволу обов`язково узгоджує питання видачі дозволу з органами місцевого самоврядування.

Згідно з ч.2 ст.170 КПК України, слідчий суддя під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним участині другій статті 167цього Кодексу і являються предметом кримінального правопорушення.

Відповідно до статті 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором з метою забезпечення цивільного позову.

Слідчий зазначив, що крім того, накладання арешту на майно застосовується для збереження речового доказу та проведення в подальшому криміналістичних досліджень.

Разом з тим, заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатись таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.

Слідчий зазначив, що враховуючи, що зазначений пісок являється предметом кримінального правопорушення і речовим доказом та не є предметом першої необхідності, що використовуються особою і членами її родини, перелік яких визначено в додатку до КК України.

Слідчий в судове засідання з`явився, клопотання підтримав та просив задовольнити.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з ч. 2ст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, можливість спеціальної конфіскації майна; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, слідчий проводить огляд місцевості, приміщення, речей та документів. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Слідчим суддею встановлено, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В зв`язку із викладеним, керуючись ст. ст. 36, 131, 132, 170, 171 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого управлінняНаціональної поліціїв Київськійобласті майораполіції ОСОБА_4 задовольнити.

Накласти арештна часдосудового розслідування на пісок, який належить Державі, в особі Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області (код ЄДРПОУ 04359726), (місцезнаходження юридичної особи: 07363, вулиця Деснянська, 9 с. Хотянівка, Вишгородський район К иївської області,) та знаходиться на земельнійділянці заадресою:вулиця Електриків,16міста Києва у вигляді заборони розпоряджатись, користуватися ним та без права на відчуження.

Ухвала слідчогосудді про арештмайна можебути оскарженадо Київськогоапеляційного судучерез суд,який ухваливсудове рішенняпротягом п`яти днів з дня її оголошення.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.11.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77804215
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —759/17954/18

Ухвала від 13.11.2018

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Величко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні