Справа № 201/11698/18
Провадження № 1-кс/201/6769/2018
УХВАЛА
іменем України
30 жовтня 2018 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Дніпрі клопотання прокурора прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська передано клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017040000000814 від 06.07.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, згідного якого прокурор просить накласти арешт на рахунок № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; відкритий в Криворізькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» (код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299), заборонивши проведення по вказаних рахунках будь-яких видаткових операцій.
В обґрунтування заявленого клопотання прокурор посилається на те, що першим слідчим слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 06.07.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 4201704000000814, про те що посадові особи структурних підрозділів ДФС в Дніпропетровській області спільно з посадовими особами суб`єктів господарювання реального сектору економіки, всупереч діючому законодавству, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, умисно з корисливих мотивів забезпечують декларування занижених податкових зобов`язань, що призвело до тяжких наслідків.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ТОВ «Альваріум Україна» (ЄДРПОУ 36725216) зловживаючи своїм службовим становищем в період часу з 01.01.2017 року по теперішній час, при здійсненні господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі медом, під час їх експорту, здійснюють штучне завищення вартості готової продукції використовуючи фіктивні документи по закупівлі та реалізації меду як фізичних так і юридичних осіб, та в подальшому подають їх до державних органів які знаходяться на території Металургійного району м. Кривого Рогу, тим самим не сплачуючи податок на прибуток, та створюють податковий кредит, в подальшому використовуючи вищевказані фіктивні документи для відшкодування ПДВ, чим наносять Державі матеріальну шкоду.
В подальшому встановлено, що ТОВ «Альваріум Україна» скуповують мед за готівковий рахунок у фізичних осіб, в 2017 році ТОВ «Альваріум Україна» здійснило продаж ТОВ «Світ Т» (ЄРДПОУ 33744262) меду на суму 2 226 023 грн., тим самим створили собі податковий кредит (ПДВ) на суму 371 003 грн. та в подальшому отримали повернення ПДВ. При вивченні фінансової діяльності ТОВ «Світ Т» встановлено, що дана юридична особа займається реалізацією поліетиленової плівки, пакувальними матеріалами, та за період 2017 року реалізацією меду не займалася. У зв`язку з чим між ТОВ «Альверіум Україна» та ТОВ «Світ Т» була здійснена фіктивна операція купівлі-продажу меду, з метою штучного створення податкового кредиту (ПДВ) на вищевказану суму, та в подальшому отримали грошові кошти через казначейство на свої рахунки № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; відкриті в Криворізькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» (код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299).
У ході розслідування даного кримінального провадження слідством встановлено, що за результатами вказаної протиправної діяльності державному бюджету завдано матеріальних збитків у великих розмірах, що є тяжкими наслідками.
Вказані грошові кошти є предметом злочину, тому підлягають накладенню на них арешту.
Приймаючи до уваги, що зазначені грошові кошти, що знаходяться на рахунку є майном, на яке було спрямоване кримінальне правопорушення та є набутими особами в результаті вчинення кримінального правопорушення, з метою недопущення його втрати та забезпечення цивільного позову виникла слідча необхідність в його арешті.
Судом встановлено, що 06.07.2017 рокувнесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017040000000814 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації упідозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно зі ст. 4 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, виявлення, вилучення і конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» (ратифіковану Законом України N 2698-VI від 17.11.2010) - «слідчі і тимчасові заходи» - Кожна Сторона зобов`язана вжити такі заходи, які можуть знадобитися для можливості її здатності швидко визначити, виявити, заблокувати або заарештувати майно, яке підлягає конфіскації для того, щоб, зокрема, сприяти здійсненню конфіскації надалі
Згідно зі ст. 5 даної Конвенції, держава Україна, зобов`язана вжити заходів, які можуть знадобитися для того, щоб забезпечити застосування заходів щодо блокування, арешту та конфіскації також до:
a) майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи;
b) майна, отриманого із законних джерел, якщо до нього було повністю або частково приєднані доходи, отримані злочинним шляхом;
c) прибутку або інших вигод, отриманих від доходів, від майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи, отримані злочинним шляхом, або від майна, до якого залучені доходи, отримані злочинним шляхом.
Таким чином перерахування грошових коштів за вказаними рахунками можуть бути спрямовані на фактичне фінансування незаконної підприємницької діяльності, пов`язаної з легалізацією (відмиванням) доходів одержаних злочинним шляхом, та отримання доходів від вказаної протиправної діяльності.
Згідно ч. 2ст. 170 КПК України, арешт на майно може бути накладений зокрема у випадку, якщо речі, документи, гроші, тощо набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Слідчим суддею встановлено, що в Криворізькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» (код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299) відкриті банківські рахунки № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , що підтверджується доданими до клопотання документами, а саме відомостями про наявність даних рахунків у банку.
Виходячи з вищевикладеного, зважаючи на те, що по даному кримінальному провадженню заподіяно значної шкоди державі, з метою можливості в подальшому забезпечити відшкодування спричиненої шкоди або задоволення цивільного позову, а також недопущення здійснення посадовими особами підприємств списання коштів із вказаних в клопотанні рахунків або їх закриття, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4, 5 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, виявлення, вилучення і конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» (ратифіковану Законом України N 2698-VI від 17.11.2010),- ст.ст. 1074,1172 ЦК України, ст. 2-4 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом» від 28.11.2002 р., п. 4, 6 ст. 9 , ч.2 ст. 170 , ч.1, 2 ст. 171 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; відкритому в Криворізькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» (код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299), заборонивши проведення по вказаних рахунках будь-яких видаткових операцій, крім операцій по платежах до бюджетів усіх рівнів та до державних цільових фондів, операцій по виплаті заробітної плати.
Зобов`язати представників ПАТ КБ «Приватбанк» на екземплярі ухвали суду поставити відмітку про дату та час її отримання, а також інформацію про залишок коштів на рахунку на момент пред`явлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77805459 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Трещов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні