Справа № 344/18430/18
Провадження № 1-кс/344/8950/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2018 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу СУ ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про проведення експертизи в рамках кримінального провадження № 12018090200000706, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що 05 жовтня 2018 року до Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області поступило повідомлення від працівників ДЗЕ УЗЕ в Івано-Франківській області про те, що ними в адміністративних межах с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області на річці «Прут» виявлено незаконне видобування корисних копалин, а саме піщано-гравійної суміші.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 05 жовтня 2018 року в період часу із 13:00 год. по 16:30 год., ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , працівник ТзОВ «ПБС» - водій екскаватора марки «Вольво», реєстраційний номер НОМЕР_1 , жовтого кольору, без державних номерних знаків, незаконно видобував корисні копалини загально державного значення, а саме здійснив забір піщано-гравійної суміші із русла річки «Прут», в адміністративних межах с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області, після чого навантажив дану суміш на вантажні транспортні засоби.
В подальшому в ході огляду місця події, а саме поблизу річки Прут, в адміністративних межах с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області, було виявлено та вилучено із кузовів транспортних засобів на які здійснювалась погрузла грунту зразки сировини (грунту), із ззовні схожого на піщано-гравійну суміш, а саме із кузова транспортного засобу марки «ЗИЛ» модель «131», д.н.з. НОМЕР_2 , кузова транспортного засобу марки «МАН» модель «TGS 26.480», д.н.з. НОМЕР_3 , кузова транспортного засобу марки «Мерседес-Бенц», модель «Arocs», д.н.з. НОМЕР_4 , кузова транспортного засобу марки ЗИЛ» модель «131», д.н.з. НОМЕР_5 , та кузова транспортного засобу марки «КАМАЗ» модель «55102»д.н.з. НОМЕР_6 . Крім цього в ході вказаного огляду було відібрано зразок сировини із ковша екскаватора марки «Вольво», реєстраційний номер НОМЕР_1 , а також зразок сировини схожої на піщано-гравійну суміш із русла річки «Прут», в адміністративних межах с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області, тобто із місця видобутку. Після навантаження піщано-гравійної суміші вищевказані особи на вантажних транспортних засобах мали намір її перевезти у м. Надвірна та смт. Делятин Івано-Франківської області.
Відповідно до рапорту старшого оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_5 вказана піщано-гравійна суміш, яку незаконно видобули із русла річки «Прут», у с. Заріччя, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, вивантажена на земельній ділянці без кадастрового номера, на території земель смт. Делятин Надвірнянського району, що межує із земельною ділянкою за кадастровим номером 2624055900:05:001:0094 та територією Приватного акціонерного товариства "Серін-Ліс".
Під час проведення огляду місця події 08.10.2018 року за адресою
смт. Делятин, вул. 16 липня, Надвірнянського району Івано-Франківської області виявлено насип у формі 16 куп піщано-гравійної суміші, розміром 13х22 м., звідки відібрано зразок піщано-гравійної суміші, поміщено у поліетиленовий пакет та вилучено.
Відповідно до рапорту старшого оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_5 вказана піщано-гравійна суміш, яку незаконно видобули із русла річки «Прут», вивантажена на земельній ділянці за кадастровим номером: 2624010100:12:001:0001, яка знаходиться за адресою: м. Надвірна, вул. Січинського Івано-Франківської області, та яка перебуває у праві оренди за юридичною особою ТзОВ «Надвірнянський кар`єр-Карпати», код ЄДРПОУ юридичної особи 292575.
Під час проведення огляду місця події 16.10.2018 року за адресою
м. Надвірна, вул. Січинського Івано-Франківської області на вказаній земельній ділянці виявлено насип у формі куп піщано-гравійної суміші, висотою від 1,2 м. до 2,1 м., звідки відібрано зразок піщано-гравійної суміші та вилучено.
Враховуючи вищенаведене, для прийняття рішення в даному кримінальному провадженні та для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, а саме встановлення чи містить у собі видобута сировина корисні копалини загально державного значення, в тому числі гравій, необхідні спеціальні знання, у зв`язку із чим виникла необхідність у зверненні до суду з клопотанням про проведення ґрунтознавчої експертизи експертами Івано-Франківським НДЕКЦ МВС України.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву, відповідно до якої просив клопотання про проведення експертизи слухати без його участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Відповідно до ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Згідно ч. 7 ст. 244 КПК України до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
На підставі викладеного та враховуючи, що для повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що маються достатні підстави для задоволення клопотання та призначення судово-хімічної експертизи у кримінальному провадженні
№ 12018090010003842 від 22.10.2018
Керуючись ст.ст. 242-244, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Доручити експертам Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України провести експертизу ґрунтів, що вилучені в ході проведення оглядів місць подій, а саме: 05.10.2018 із русла річки Прут в с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області; шести вказаних в описовій частині транспортних засобів (ковша та кузова); 08.10.2018 в смт. Делятин, вул. 16 липня, Надвірнянського району, на земельні ділянці за кадастровим номером 2624055900:05:001:0094 із насипу грунту, та 16.10.2018 в м. Надвірна, вул. Січинського на земельній ділянці за кадастровим номером: 2624010100:12:001:0001 із насипу грунту.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
- до якого типу (виду) відносяться, надані для дослідження зразки ґрунту?
- чи співпадають між собою та чи мають спільну групову (родову) належність надані на дослідження зразки сировини (ґрунту)?
- який кількісний вміст в наданих на дослідження зразках сировини гравію та піску?
На дослідження експерту направити зразки грунтів схожих на піщано-гравійну суміш, які відібрані в ході проведення оглядів місць подій, а саме: 05.10.2018 із русла річки Прут в с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області; шести вказаних в описовій частині транспортних засобів (ковша та кузова); 08.10.2018 в смт. Делятин, вул. 16 липня, Надвірнянського району, на земельні ділянці за кадастровим номером 2624055900:05:001:0094 із насипу грунту, та 16.10.2018 в м. Надвірна, вул. Січинського на земельній ділянці за кадастровим номером: 2624010100:12:001:0001 із насипу грунту, та які поміщено до спец пакетів та поліетиленових пакетів.
Надати експертам дозвіл на використання руйнівної методики дослідження, а саме на повне чи часткове пошкодження та використання об`єктів дослідження.
Виконану експертизу направити слідчому слідчого відділу СУ ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , для долучення до матеріалів кримінального провадження.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 384,
ч. 1 ст. 385 КК України за дачу відомо неправдивого висновку та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків
Ухвала оскарженню не підлягає
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77807788 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні