У Х В А Л А
14 листопада 2018 року м. Чернігівсправа № 927/25/18 Господарський суд Чернігівської області у складі головуючого судді Фесюри М.В., при секретарі Скороход А.О., розглянувши заяву Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" про забезпечення доказів у справі за заявою голови ліквідаційної комісії
за участю
Кредитора-1:Фізичної особи - підприємця Письменної Наталії Володимирівни , АДРЕСА_1, 02099, код НОМЕР_1
Кредитора-2:Компанії "LEXIO L.P." , 419, Balmore road, Glasgow, Scotland, United Kingdom, G22 6NU, Реєстраційний номер SLO 13879
Кредитора-3:Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод", вул. Дружби народів, 1, смт. Новогуйвинське, Житомирська область, 12441, код ЄДРПОУ 07620094
Кредитора-4:Фізичної особи-підприємця Савіної Марини Олександрівни, АДРЕСА_2, код НОМЕР_2
Кредитора-5:Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсальна транспортно-
машинобудівельна група", вул. Мельникова, буд. 81 А, офіс 115, м. Київ, 04050, код ЄДРПОУ 37995581
Кредитора-6:Компанії "EUROPA EAST MEDIA LIMITED", Unit 90, Kingspark Business Center, 152-178 Kingston Road, New Malden, Surrey, KT3 3ST, United Kingdom, реєстраційний №8687872
Боржника:Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська транспортно-машинобудівельна група", вул. Князя Чорного, 4, офіс 8, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 35945518
Ліквідатора-Карети Олександра Олеговича, реєстр. номер НОМЕР_3, АДРЕСА_3
про визнання боржника банкрутом
представники учасників справи:
присутній ліквідатор Карета О.О.,
від ДП "Житомирський бронетанковий завод" - Малий М.С.
В провадженні господарського суду Чернігівської області перебуває справа за заявою голови ліквідаційної комісії боржника про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська транспортно-машинобудівельна група" на підставі ст. ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство) у зв'язку з недостатністю вартості майна боржника для задоволення кредиторської заборгованості, виявленої в ході проведення ліквідаційної процедури.
Ухвалою суду від 04.10.18 поновлено провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду заяв з кредиторськими вимогами Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод", фізичної особи-підприємця Савіної Марини Олександрівни, товариства з обмеженою відповідальністю "Універсальна транспортно-машинобудівельна група", Компанії "EUROPA EAST MEDIA LIMITED", фізичної особи - підприємця Письменної Наталії Володимирівни, Компанії "LEXIO L.P.".
В судовому засіданні від 22.10.18 оголошено перерву до 14.11.18. До початку судового засідання від Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" надійшла заява про забезпечення доказів. До заяви, зокрема, надано платіжне доручення №4125 від 12.11.18 про сплату судового збору у розмірі 881,00 грн. Суд заяву з доданими до неї доказами залучив до матеріалів справи.
Присутній в судовому засіданні ліквідатор щодо заяви про забезпечення доказів не заперечив.
Присутній представник Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" в судовому засіданні підтримав заяву та надав пояснення.
Суд, дослідивши заяву, встановив.
В обгрунтування заяви Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод" посилається на виявлення факту порушення боржником по справі вимог п.10.10. Договору №55 від 21.02.17, укладеного між Державним підприємством "Житомирський бронетанковий завод" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська транспортно-машинобудівельна група", у зв'язку з укладенням між Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська транспортно-машинобудівельна група" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Альтіус-Трейд" Договору №01/10-У від 23.10.17 про відступлення права вимоги. Як зазначає заявник, ліквідатором заперечується факт передачі права вимоги за вказаними Договорами. Крім того, заявник вказує, що до суду було надано примірник Договору №01/10-У від 23.10.17, у якому відсутнє зазначення про передачу вимог за Договором №55 від 21.02.17, що є відмінним від оригіналу.
Згідно пояснень заявника, з метою доведення законності та обгрунтованості вимог Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод", що виникли на підставі зазначених вище Договорів, останній звертався із запитами до ТОВ "Альтіус-Трейд" та Відділу статистики у Шевченківському районі міста Києва про надання копій балансу ТОВ "Альтіус-Трейд" за жовтень - грудень 2017 року та січень-лютий 2018 року. Однак, вказує заявник, відповіді отримано не було.
У зв'язку з викладеним, Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод" просить суд забезпечити докази у спосіб витребування та дослідження у судовому засіданні копій балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Альтіус - Трейд" (вул. В'ячеслава Чорновола, 41-Д, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ 39838764) за жовтень - грудень 2017 року та січень - лютий 2018 року.
Відповідно ст. 110 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений, або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.
Способами забезпечення судом доказів є, зокрема, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням.
Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Відповідно до ст.112 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення доказів розглядається у судовому засіданні в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею.
Заява розглядається не пізніше пяти днів з дня її надходження до суду. Заявник та інші особи, які можуть отримати статус учасників справи, повідомляються про дату, час і місце судового засідання, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви.
За результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви.
У разі задоволення заяви суд в ухвалі зазначає доказ, а також дії, що необхідно вчинити для його забезпечення. Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, а також з врахуванням того, що для вирішення питання про призначення заявленої кредитором технічної експертизи необхідні вільні зразки відбитків печатки боржника та ТОВ "Альтіус-Трейд", суд дійшов висновку необхідність задоволення поданої заяви про забезпечення доказів.
Таким чином, керуючись ст. 110, 111, 112, 234, 235 Господарського процесуального Кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Заяву Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" про забезпечення доказів задовольнити.
2.Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Альтіус - Трейд" (вул. В'ячеслава Чорновола, 41-Д, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ 39838764) у строк до 07 грудня 2018 року надати належним чином завірені копії балансу підприємства за жовтень - грудень 2017 року та січень - лютий 2018 року.
3.Зобов'язати Відділ статистики у Шевченківському районі міста Києва (вул. Пушкінська, 8Б, м. Київ, 01034) у строк до 07 грудня 2018 року надати суду оригінали балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Альтіус - Трейд" (вул. В'ячеслава Чорновола, 41-Д, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ 39838764) за жовтень - грудень 2017 року та січень - лютий 2018 рок
4.Довести до відома учасників справи про банкрутство, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; за умисне невиконання рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню наступає кримінальна відповідальність за ст. 382 Кримінального кодексу України.
Ухвала в. п.2, п.3 є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та може бути пред'явлена до примусового виконання в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", протягом 3 (трьох) років з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.
Повний текст ухвали складений та підписаний 14 листопада 2018 року.
Суддя М.В. Фесюра
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2018 |
Оприлюднено | 15.11.2018 |
Номер документу | 77821361 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні