Рішення
від 08.11.2018 по справі 157/1246/18
КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 157/1246/18

Провадження №2/157/369/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

08 листопада 2018 року місто Камінь-Каширський

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Гамули Б.С.,

з участю: секретаря Карпік Т.В.,

прокурора Багнюк О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом заступника керівника Маневицької місцевої прокуратури Волинської області Баса Вадима Володимировича в інтересах держави в особі уповноваженого органу здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, управління Державного рибного господарства у Волинській області, до ОСОБА_3 про стягнення шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок незаконного вилову риби,

встановив:

25 вересня 2018 року заступник керівника Маневицької місцевої прокуратури Волинської області Бас В.В. в інтересах держави в особі уповноваженого органу здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, управління Державного рибного господарства у Волинській області, звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок незаконного вилову риби.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач ОСОБА_3 12 червня 2018 року біля 04 год. 45 хв. всупереч статтям 52-1, 63 Закону України Про тваринний світ , не маючи дозволу на промисел, здійснював вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову - сітками риболовецькими з дерев'яного човна в рибогосподарському водному об'єкті річка Турія, що поблизу с. Бузаки Камінь-Каширського району Волинської області, чим грубо порушив правила рибальства.

Внаслідок таких дій на рибогосподарському водному об'єкті річка Турія, що на території Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області, була заподіяна шкода навколишньому природному середовищу. Загальна сума завданої шкоди становить 5511 грн.

Постановою судді Камінь-Каширського районного суду від 16 липня 2018 року ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень, з конфіскацією засобів вчинення правопорушення та без конфіскації водних живих ресурсів.

Посилаючись на вказані вище обставини, просить суд стягнути із ОСОБА_3 на користь Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області 5511 гривень майнової шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, та на користь прокуратури Волинської області 1762 гривні судового збору.

Прокурор Багнюк О.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених у заяві.

Представник Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району Панасюк М.М. в судове засідання не з'явився, подав заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, управління Державного рибного господарства у Волинській області, Поліщук Л.Г. в судове засідання не з'явився, подав заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності та відзиву на позов не подав.

Враховуючи норми ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позов підставним і таким, що підлягає до повного задоволення.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України Про тваринний світ підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу. Розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, а також за знищення чи погіршення середовища їх існування встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 4 ст. 68 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Згідно з ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

З дослідженої в судовому засіданні постанови судді Камінь-Каширського районного суду від 16 липня 2018 року, яка набрала законної сили, встановлено, що ОСОБА_3 12 червня 2018 року біля 04 год. 45 хв., всупереч статтям 52-1, 63 Закону України Про тваринний світ , не маючи дозволу на промисел, здійснював вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову - сітками риболовецькими з дерев'яного човна в рибогосподарському водному об'єкті річка Турія, що поблизу с. Бузаки Камінь-Каширського району Волинської області, чим грубо порушив правила рибальства. Даною постановою ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень, з конфіскацією засобів вчинення правопорушення та без конфіскації водних живих ресурсів.

Як вбачається з опису об'єктів лову (добування), вилучених у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_3 незаконно добув об'єкти водних живих ресурсів, а саме риба: лин в кількості 8 шт.; лящ в кількості 3 шт.; плітка в кількості 12 шт.; плоскирка в кількості 8 шт., загальна кількість виловленої риби становить 31 шт. Таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, довідкою управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області про величину заподіяної шкоди внаслідок незаконного рибного промислу ОСОБА_3 підтверджено, що відповідачем внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, незаконного вилову риби, була заподіяна шкода в розмірі 5511 грн.

Оскільки постанова судді Камінь-Каширського районного суду від 16 липня 2018 року, якою встановлена вина ОСОБА_3 у грубому порушенні правил рибальства, у результаті якого було заподіяно шкоду навколишнього природного середовищу, внаслідок незаконного вилову риби, набрала законної сили, тому саме з відповідача як з винної особи слід стягнути майнову шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища у вказаному вище розмірі.

Так як правопорушення вчинено в рибогосподарському водному об'єкті річка Турія, що поблизу с. Бузаки Камінь-Каширського району Волинської області, завдану ним шкоду слід стягнути в дохід Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області.

У відповідності до ст. 141 ЦПК України суд, задовольняючи позовні вимоги повністю, стягує з відповідача на користь прокуратури Волинської області понесені нею витрати на сплату судового збору.

Керуючись статтями 12, 76, 89, 141, 263-265, 280 Цивільного процесуального кодексу України, статтею 1166 Цивільного кодексу України, суд

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із ОСОБА_3 на користь Бузаківської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області 5511 (п'ять тисяч п'ятсот одинадцять) гривень майнової шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Стягнути із ОСОБА_3 на користь прокуратури Волинської області 1762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) гривні судового збору.

Дане рішення може бути переглянуте Камінь-Каширським районним судом за письмовою заявою відповідача, яка має бути подана ним протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до підпункту 15.5) п. 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Повне найменування, ім'я, місцезнаходження, місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін: позивач Маневицька місцева прокуратура Волинської області, вул. С.Наливайка, 2, смт. Маневичі, Волинська область, 44600; Бузаківська сільська рада Камінь-Каширського району Волинської області, вул. 8 Березня, 20, с. Бузаки, Камінь-Каширського району Волинської області, 44523, код ЄДРПОУ 04333431; третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, управління Державного рибного господарства у Волинській області, вул. Товарова, 11, м. Луцьк, 43001, код ЄДРПОУ 41286161; відповідач ОСОБА_3, АДРЕСА_1, 44523, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Камінь-Каширським РВ УМВС України у Волинській області 20.05.2012 року.

Головуючий: Б. С. Гамула

СудКамінь-Каширський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення08.11.2018
Оприлюднено15.11.2018
Номер документу77821888
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —157/1246/18

Рішення від 08.11.2018

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Рішення від 08.11.2018

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 01.10.2018

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні