справа № 208/6206/18
№ провадження 1-кс/208/2124/18
УХВАЛА
Іменем України
17 вересня 2018 р. м. Кам`янське
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про реалізацію речових доказів, -
встановив:
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на реалізацію речових доказів, а саме на посів сільськогосподарської культури соняшник, які ростуть на території самовільно зайнятій земельній ділянці площею 17,3811 га що розташована поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту.
Як вбачається з матеріалів клопотання, у провадженні СВ Кам`янського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадженні відомості у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 197-1 КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 17,3811 га поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області.
В ході проведення досудового слідства оглянуто земельну ділянку встановлено що розташована поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, на вказаній земельній ділянці знаходиться сільськогосподарська культура соняшник в стадії дозрівання.
За результатом отриманої інформації встановлено що вказана земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення колективної форми власності колишнього КСП «Маяк» контур 13 для ведення товарного сільськогосподарського призначення та право власності чи користування (оренда) вказаної земельної ділянки у відділі не зареєстровано.
В ході проведення досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні направлено запит до Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області з метою отримання будь яких документів щодо оренди та передачу у власність земельної ділянки.
За результатом отриманої відповіді зазначено вказана земельна ділянка не сформована, не має кадастрового номеру та кадастрового плану земельної ділянки межує із земельною ділянкою із кадастровим номером № 1222085000:02:001:0393 знаходиться на території Божедарівської селищної ради на землях колишнього КСП «Маяк» та має власників отриманих сертифікатів гр. ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ОСОБА_6 (які на теперішній час померлі).
Божедарівська селищна рада не має інформації щодо передачі земельних ділянок в оренду чи користування, та передачу в оренду чи користування Божедарівською селищною радою не здійснювалось, та інформацію щодо використання земельної ділянки селищна рада не володіє.
З метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення в ході проведення досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні направлено листа до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області щодо проведення перевірки вимог використання земельної ділянки загальною площею 17,3811 га поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області.
За результатом проведеної перевірки ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровської області складено відповідний акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом земельною ділянкою №
775-ДК/724/АП/09/01/-18 від 07.09.2018 відповідно до якого встановлено факт самовільного зайняття
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Таким чином, невстановлені особи самовільно займають земельну ділянку площею 17,3811 га, на території Покровської сільської ради (Божедарівської ОТГ) Криничанського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту, відповідність за що передбачена пунктом «б» ст. 211 Земельного кодексу України, ст. 53-1 КУпАП та ст.197-1 Кримінального кодексу України. Відповідно до вимог ст. 98 Кримінального процесуального кодексу України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, врожай сільськогосподарської культури соняшник, вирощений на самовільно зайнятій земельній ділянці є фактично речовим доказом використання земельної ділянки для сільськогосподарських потреб, за відсутності документів, що підтверджують право користування.
11.09.2018 слідчим у кримінальному провадженні врожай сільськогосподарської культури соняшник що розташований на самовільно зайнятій земельній ділянці площею 17,3811 га що розташована поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
12.09.2018 направлено запит до Криничанської РДА у Дніпропетровській області, з метою отримання інформації про надання вказаної земельної ділянки в оренду.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 14.09.2018 на речові докази у кримінальному провадженні накладено арешт шляхом заборони розпорядження зазначеним майном.
Згідно з положеннями п. 2 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.
Відповідно до п. 28 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 № 1104, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, які через громіздкість або з інших причин, визначених у Кримінальному процесуальному кодексі України, не можуть зберігатися без зайвих труднощів в обладнаних приміщеннях або в інших місцях зберігання, визначених у пунктах 17-26 цього Порядку, передаються (крім випадків, коли такі речові докази повернуто власникові або передано йому на відповідальне зберігання) за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду торговельному підприємству для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.
Реалізація речових доказів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1340 від 25.08.1998.
Враховуючи, що речові докази у вигляді посівів сільськогосподарської культури соняшник що розташовані що розташований на самовільно зайнятій земельній ділянці площею 17,3811 га що розташована поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту потребують значних витрат по забезпеченню спеціальних умов їх зберігання та охорони, а також піддаються швидкому псуванню, що може призвести до їх знищення, виникла необхідність у забезпеченні збереження речових доказів шляхом передання їх для реалізації, що можливо без шкоди для кримінального провадження.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив задовольнити.
Слідчий суддя, віслухавши прокурора та матеріали клопотання, встановлено наступне.
Відповідно до п.6 ч.9 ст.100 КПК України, гроші, цінності та інше майно, що одержані фізичною або юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від нього, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено, конфіскуються.
Таким чином, грошові кошти, отримані від реалізації речових доказів у вигляді посівів сільськогосподарської культури соняшник, підлягають конфіскації в дохід держави.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Слідчий суддя вважає, що слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що з метою забезпечення збереження речових доказів та недопущення пошкодження, псування, знищення посівів соняшника, їх збирання та подальшого відчуження особами, що вчинили вказаний злочин та наразі не встановлені, на час досудового розслідування, виникла необхідність у реалізації речових доказів посівів соняшника, які ростуть на самовільно зайнятій земельній ділянці площею 17,3811 га.
Керуючись ст. ст. 100, 170 КПК України,
ухвалив:
Клопотання слідчий задовольнити.
Надати дозвіл на реалізацію речових доказів у кримінальному провадженні № 12018040460000384 від 06.09.2018 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України, а саме посівів сільськогосподарської культури соняшник, які ростуть на території самовільно зайнятій земельній ділянці площею 17,3811 га, що розташована поблизу с. Новомилорадівка, Божедарівської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77824501 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Савранський Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні