пр. № 1-кс/759/5097/18
ун. № 759/17953/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2018 року слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12018110000000468 відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.08.2018 року, за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2,ч.5 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
12 листопада 2018 року на розгляд слідчого судді передано клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області молодшим радником юстиції ОСОБА_4 про накладення арешту на баржу бортовий номер БП-68, який належить на праві приватної власності за ПАТ «Перший експедиційний загін підводних та гідротехнічних робіт» (код ЄДРПОУ 14287666), (місцезнаходження юридичної особи: 04070,м. Київ, вулиця Петра Сагайдачного, 12)- у вигляді заборони розпоряджатись, користуватися нею та без права на відчуження.
Вказане клопотання обґрунтовано тим, що службові особи ТОВ «Собі» (код ЄДРПОУ 16476986) в особі засновників товариства ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за попередньою змовою групою осіб із службовою особою ТОВ «Акцепт плюс» в особі засновника ОСОБА_8 вчиняють злочинні дії за фактичним місцем перебування земснаряду «Собі-4», а саме на 11-13 кілометрі вздовж річки Десна, в адміністративних межах Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області. Реалізуючи свій злочинний умисел, в невстановлений досудовим слідством час перебуваючи на 11-13 кілометрі вздовж річки Десна, в адміністративних межах Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області службові особи ТОВ «Собі» (код ЄДРПОУ 16476986) в особі засновників товариства ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за попередньою змовою групою осіб із службовою особою ТОВ «Акцепт плюс» в особ ізасновника ОСОБА_8 діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, не зважаючи на відсутність дозвільних документів, а саме спеціального дозволу на користуванн янадрами, позитивного екологічного висновку, та акту гірничого відводу на 11-13 кілометр у Вишгородському районі Київської області, в здовж річки Десна за допомогою земснаряду Собі-4, який належить на праві приватної власності за ТОВ «Собі» та плав засобу баржі бортовий номер НОМЕР_1 , який з`єднаний із буксиром бортовий номер НОМЕР_2 , які належать на правіприватноївласності за ПАТ «1-й ЕЗПГР» (код ЄДРПОУ 14287666) та плав засобу баржі бортовий номер 3035, який належить на праві приватної власності за ТОВ «Собі» який з`єднаний із буксиром бортовий номер НОМЕР_3 , які належать на праві приватної власності за ТОВ «П`ятий гідро технічний підводний загін» (код ЄДРПОУ 39145889) незаконно видобувають пісок, який є корисною копалиною місцевого значення та привласнюють його у особливо великих розмірах. В подальшому, невстановленими особами із числа працівників ТОВ «Собі» за допомогою службових осіб ТОВ «Акцепт плюс» використовуючи спеціальну техніку здійснюють складування вищезазначеного видобутого піску із баржі бортовий номер БП-68 і баржі 3035 на земельну ділянку по вулиці Електриків, 16 в місті Києві та в подальшому за допомогою інших невстановлених осіб, які не обізнані про наявність у діях службових осіб ТОВ «Собі» та ТОВ «Акцепт плюс» злочинного умислу направленого на привласнення корисної копалини у особливо великих розмірах, працюючи на спеціальній техніці та вантажних автомобілях поставляють на продаж пісок різним суб`єктам господарювання, тим самим привласнивши корисну копалину, а грошові кошти від його реалізації привласнюють на свою користь, завдавши охоронюваним законом інтересам територіальній громаді Вишгородського району Київської області, матеріальної шкоди у особливо великих розмірах.
Так, в ході проведення негласних слідчих (розшукових дій) встановлено незаконний видобуток піску посадовими особами ТОВ «Собі», які за допомогою земснаряду «Собі-4» здійснюють гідронамив корисної копалини та складують його на плавзасіб, а саме на баржу бортовий номер БП-68, яка з`єднана із буксиром бортовий номер НОМЕР_2 , та транспортують його на земельну ділянку по вулиці Електриків, 16 міста Києва, де розвантажують пісок за допомогою плав крану та в подальшому здійснюють реалізацію реальному сектору економіки.
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що ТОВ «Собі», зареєстровано за адресою: м. Київ, вулиця, Електриків, 4.
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що ТОВ «Акцепт плюс», зареєстровано за адресою: м. Київ, вулиця, Половецька, 2/24.
Згідно відомостей регістра судноплавства України зазначено, що на підставі класифікаційного свідоцтва виданого 29.03.2017 судно баржа бортовий номер БП-68, належить на праві приватної власності за ПАТ «Перший експедиційний загін підводних та гідротехнічних робіт» (код ЄДРПОУ 14287666).
Окрім того, згідно відповідей на виконанні доручення в порядку ст. 40 КПК України отриманих з УЗЕ в Київської області ДЗЕ НП України, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні ТОВ «Собі», ТОВ «Акцепт плюс» та їх службові особи,які здійснювали незаконний гідронамив корисної копалини на земснаряді «Собі-4» та складування його на плавзасіб, а саме на баржу бортовий номер БП-68, яка з`єднана із буксиром бортовий номер НОМЕР_2 та транспортують його на земельну ділянку по вулиці Електриків, 16 міста Києва.
09.11.2018 на підставі ухвали слідчого судді № 1-кс/759/4721/18 проведено обшук баржі бортовий номер БП-68 та вилучення його згідно даної ухвали та поміщений на відповідальне зберігання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Вислухавши думку слідчого, дослідивши клопотання і додатки до нього, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Так, згідно з ч. 1 ст.131КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Згідно ч. 10 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України,при вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати:1)правову підставудля арештумайна;2)можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Так, відповідно до п.15 постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 № 557 «Про затвердження переліку видів діяльності та об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» будівництво гідроенергетичних та гідротехнічних споруд і меліоративних систем включаючи хвостосховища та шламонакопичувачі відносяться до діяльності об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.
Відповідно до п.п. 16, 17 постанови Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 808 «Про затвердження переліку видів діяльності та об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла та дна річок, їх берегоукріплення, зміна і стабілізація стану русел, а також проведення будівельних робіт, що передбачають видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду відносяться до діяльності об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.
Крім того, відповідно до ст.86 Водного кодексу України на земельних ділянках дна річок, озер водосховищ, морів та інших водних об`єктів можуть проводитись роботи, пов`язані з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, видобування корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок) прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи. Місця і порядок проведення зазначених робіт визначаються відповідно до проектів, що погоджуються з державними органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства та геології.
Відповідно до ст.15 Кодексу України «Про надра» перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу на користування надрами, ст.19 цього Кодексу передбачено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Статтею 23 Кодексу України «Про надра» передбачено, що землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення та використовувати надра для господарських потреб. Відповідно до ст.24 Кодексу права та обов`язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами.
Так, у зв`язку з вищевикладеним слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту на баржу бортовий номер БП-68, який належить на праві приватної власності за ПАТ «Перший експедиційний загін підводних та гідротехнічних робіт» (код ЄДРПОУ 14287666), (місцезнаходження юридичної особи: 04070,м. Київ, вулиця Петра Сагайдачного, 12з метою забезпечення збереження вищевказаного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, також з метою проведення відповідних судових експертиз.
Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12018110000000468 відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.08.2018 року, за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2,ч.5 ст. 191 КК України -задовольнити.
Накласти арешт на баржу бортовий номер БП-68, який належить на праві приватної власності за ПАТ «Перший експедиційний загін підводних та гідротехнічних робіт» (код ЄДРПОУ 14287666), (місцезнаходження юридичної особи: 04070,м. Київ, вулиця Петра Сагайдачного, 12.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77845000 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Журибеда О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні