ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

1Справа № 335/13443/18 1-кс/335/8903/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2018 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Проценко А.М., за участю секретаря судового засідання Войтович Г.В. розглянувши у судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжі клопотання прокурора Запорізької місцевої прокуратури №2 ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів та матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016080060005115 від 31.10.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України,

ВСТАНОВИВ:

З наданих суду матеріалів вбачається, що у провадженні СВ Вознесенівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016080060005115 від 31.10.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, за фактом підроблення невстановленою особою рішення Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 23.10.2006 по справі № 2-2348 про задоволення позову ВАТ Гамма до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу недійсним та його розірвання, присвоєння окремих номерів та визнання права власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Запоріжжя, проспект Маяковського, будинок 11.

Під час досудового слідства встановлено, що до ТОВ Запорізьке міське бюро технічної інвентаризації з метою реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна в будівлі по вул. Маяковського, 11, у місті Запоріжжі, були подані рішення Орджонікідзевського районного м. Запоріжжя (суддя - Прокопчук Т.С., секретар судового засідання - Волік О.М.) від 23.10.2006 по справі № 2-2348 і по справі №2-100.

Відповідно до тексту вказаних рішень, судом було задоволено позовні вимоги ВАТ Гамма до ОСОБА_2 - визнаний недійсними та розірвані договір купівлі-продажу та договір оренди нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, проспект Маяковського, будинок 11, здійснений поділ вказаного нерухомого майна на окремі об'єкти та визнано право власності на них.

При цьому, відповідно до інформації наданої Орджонікідзевським районним судом міста Запоріжжя, у період з 2005 року по 2007 рік цивільні справи за позовом ВАТ Гамма до ОСОБА_2 про визнання договорів купівлі-продажу та оренди майна недійсними, розірвання таких договорів, присвоєння окремих номерів та визнання права власності до Орджонікідзевського районного суду не надходила та судом не розглядалась.

Вказані факти свідчать про те, що невідомими особами з метою реєстрації права власності на нерухоме майно до ТОВ Запорізьке міське бюро технічної інвентаризації було надано підроблений офіційні документи, а саме - ухвалу Орджонікідзевського районного суду від 08.11.2006 по справі №2-100 про затвердження мирової угоди між ВАТ Гамма , ЗАТ ОСОБА_3 КРОК , ТОВ ЗОЛОТОЙ МАСТЕРОК і ОСОБА_2 про визнання договору оренди нерухомого майна недійсними, його розірвання, присвоєння окремих номерів об'єктам нерухомого майна та визнання права власності на них.

З метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування, проведення почеркознавчих експертиз, у слідства виникла необхідність отримати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що перебувають у володінні ТОВ ОСОБА_3 КРОК (код ЄДРПОУ 22149352) та їх вилучення, у зв'язку з чим прокурор звернувся до суду з даним клопотанням.

Зазначене клопотання розглядається судом без виклику особи, у володінні якої знаходиться вказана у клопотанні інформація, у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України, оскільки стороною кримінального провадження доведено існування загрози втрати зазначених у клопотанні документів.

Прокурор підтримав подане клопотання, надавши відповідну письмову заяву.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено без фіксації судового процесу.

Перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

При цьому, ч. 3 та ч. 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються.

З урахуванням викладеного, виходячи з потреб та мети досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором у відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, доведено можливість використання як доказів зазначених у клопотанні документів, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

На переконання слідчого судді, прокурором у відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України надано достатньо доказів для висновку, що зазначені у клопотанні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та слідчий суддя вважає за необхідне клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити, надати дозвіл на тимчасовий доступ до зазначених у клопотанні документів.

Беручи до уваги, що клопотання про вилучення документів обґрунтовано тим, що без такого вилучення існує реальна загроза втрати документів, та їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, а також необхідністю їх використання при проведенні судових експертиз, слідчий суддя, у відповідності до ч. 7 ст. 163 КПК України, вважає за необхідне надати дозвіл на їх вилучення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159-163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Запорізької місцевої прокуратури №2 ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів- задовольнити.

Надати прокурору Запорізької місцевої прокуратури №2 ОСОБА_1, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ОСОБА_4, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ОСОБА_5 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів із можливістю вилучення у ТОВ ОСОБА_3 КРОК (код ЄДРПОУ 22149352, зареєстровано за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1) наступних документів:

-примірник ухвали Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 08.11.2006 по справі №2-100;

-документи, що були подані представником ЗАТ ОСОБА_3 КРОК до ТОВ ЗМБТІ разом із ухвалою Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 08.11.2006 по справі №2-100;

-документи, отримані ЗАТ ОСОБА_3 КРОК від ТОВ ЗМБТІ на підставі ухвали Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 08.11.2006 по справі №2-100.

Встановити строк дії даної ухвали слідчого судді до 15.12.2018 року включно.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

У випадку вилучення речей і документів, за відсутністю яких юридична особа позбавляється можливості здійснювати свою діяльність ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: А.М. Проценко

Дата ухвалення рішення 15.11.2018
Зареєстровано 16.11.2018
Оприлюднено 16.11.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону