ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.11.2018 Справа №607/22876/18

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дуда О.О., за участю секретаря судового засідання Гоцко Н.Л., за участю старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчими СУ ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018210000000217 від 5 листопада 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.365-2 КК України.

Старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням із прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, звернувся до суду із клопотанням, у якому просить надати дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_1, слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_3, слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4, слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_5, старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_6, старшому слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7, старшому слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8, старшому слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_12, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_13, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_14, на тимчасовий доступ до оригіналів документів на підставі яких приватним нотаріусом ОСОБА_15 ОСОБА_16 районного нотаріального округу Тернопільської області зареєстровано право власності на нежитлове приміщення, братський корпус №15, що за адресою м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області, за Почаївською Свято-Успенською лаврою, код ЄДРПОУ 14035189, адреса: м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області, які знаходяться в ОСОБА_16 районного управління юстиції Головного управління юстиції Тернопільської області, код ЄДРПОУ: 25353024 , за адресою: Тернопільська обл., м. Кременець, Козубського, 4 , з можливістю їх вилучити.

Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів, вбачається, що прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2 при огляді інтернет ресурсів, зокрема за посиланням https://tsn.ua/ukrayina/moskovskiy-patriarhatzpidnosaderzhzapovidnika-uviv-pochayivsku-lavru-1243 5 03.html, https://24tv.ua/upts mp otrimala v koristuvannva sporudi pochavivskovi lavri do2052 roku ni057669, виявлено, що одним із державних реєстраторів області здійснено державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври (2 великі собори, монастирські келії, дзвіниця, архієрейський будинок - загалом 6 споруд лаври загальною площею більше 7 тисяч квадратних метрів) за УПЦ Московського патріархату. Вказані споруди Почаївської лаври передані в користування УПЦ Московського патріархату до 2052 року. Такими діями спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам Кременецько-Почаївському заповіднику.

Згідно розпорядження КМУ від 20.10.2011 року №1032-р Про передачу цілісних майнових комплексів історико - культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури цілісний майновий комплекс Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника передано до сфери управління Міністерства культури.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта 12.02.2013 року приватним нотаріусом ОСОБА_15 ОСОБА_16 районного нотаріального округу Тернопільської області зареєстровано право власності на нежитлове приміщення, братський корпус №15, що знаходяться за адресою м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області за Почаївською Свято-Успенською лаврою, код ЄДРПОУ 14035189, адреса: м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області.

Враховуючи викладене, в діях приватного нотаріуса ОСОБА_15 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.3 ст.365-2 КК України.

Тому, враховуючи вищевикладене, необхідно встановити, на підставі яких документів Почаївська Свято-Успенська лавра, код ЄДРПОУ 14035189, адреса: м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області зареєстрована як власник вищевказаної споруди. Дана інформація має суттєве доказове значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а в інший спосіб її отримати не виявляється можливим, а тому просить клопотання задовольнити.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просить його задовольнити.

Виклик особи, у якої знаходиться інформація, до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, не здійснювався на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Із врахуванням того, що інформація, до якої просить надати слідчий, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_1, слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_3, слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4, слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_5, старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_6, старшому слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7, старшому слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8, старшому слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_12, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_13, слідчому Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_14, на тимчасовий доступ до оригіналів документів на підставі яких приватним нотаріусом ОСОБА_15 ОСОБА_16 районного нотаріального округу Тернопільської області зареєстровано право власності на нежитлове приміщення, братський корпус №15, що за адресою м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області, за Почаївською Свято-Успенською лаврою, код ЄДРПОУ 14035189, адреса: м. Почаїв, вул. Возз'єднання, 8, Тернопільської області, які знаходяться в ОСОБА_16 районного управління юстиції Головного управління юстиції Тернопільської області, код ЄДРПОУ: 25353024 , за адресою: Тернопільська обл., м. Кременець, Козубського, 4 , з можливістю їх вилучити.

Строк дії ухвали встановити протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_17

Дата ухвалення рішення 13.11.2018
Оприлюднено 16.11.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 607/22876/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону