ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
"16" листопада 2018 р. № 903/817/18 Суддя господарського суду Волинської області Дем'як В. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, с.Зміїнець, Луцького району, Волинської області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Топ Світ Ковель", с. Лище, Луцького району, Волинської області
про визнання недійсними рішень
Встановив:
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Топ Світ Ковель" про визнання недійсними:
1) рішення Загальних зборів учасників ТзОВ "Топ Світ Ковель" від 19.06.2017р. оформлене Протоколом Загальних зборів Учасників ТзОВ "Топ Світ Ковель" №1 від 19.06.2017р., а саме:
- по першому питанню: припинити діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю "Топ Світ Ковель", зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 18.06.2007р., код ЄДРПОУ 35229417, що знаходиться за адресою: 45638, Волинська область, Луцький район, село Лище, вулиця Центральна, будинок 80, та розпочати процедуру ліквідації в добровільному порядку, відповідно до чинного законодавства України у зв'язку з недоцільністю продовження господарської діяльності товариства через скрутне матеріальне становище;
- по другому питанню: затвердити наступний склад ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Топ Світ", Ліквідатор - Шнит Віталій Іванович, НОМЕР_1, виданий 17.04.1997р. Луцьким РУ УМВС України у Волинській області, місце реєстрації: АДРЕСА_1, і.к.НОМЕР_3;
- по третьому питанню: затвердити місцезнаходження ліквідаційної комісії за адресою: Волинська область, Луцький район, село Лише, вулиця Центральна, будинок 80;
- по четвертому питанню: 1. Встановити тримісячний строк для проведення ліквідаційної процедури товариства, який може бути збільшений або зменшений за відповідним рішенням Загальних зборів учасників Товариства, у випадку виникнення певних непередбачуваних обставин. 2. Затвердити порядок проведення ліквідаційної процедури Товариства, який передбачає вчинення ліквідатором наступних дій: - не пізніше 3-х робочих днів з дати підписання протоколу повідомити державного реєстратора про ліквідацію товариства. - повідомити органи державної податкової служби, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонд соціального страхування на випадок безробіття та Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про зняття з обліку та про припинення платника податків. - виявлення кредиторів боржника направлення їм відповідних листів з пропозицією заявити свої вимоги до товариства. - закриття в банківських установах поточних рахунків, які не будуть використовуватись в процедурі ліквідації товариства. - вжити заходів по стягненню дебіторської заборгованості товариства, виявленню вимог кредиторів. - провести інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей. - оцінити наявне майно товариства. - провести розрахунки з кредиторами ТзОВ "Топ Світ Ковель". - скласти та затвердити за результатами виявлення кредиторів проміжний ліквідаційний баланс товариства. - складення та затвердження ліквідаційного балансу товариства. - закриття поточного банківського рахунку. - передача документації, що підлягає довгостроковому зберіганню до відповідної архівної установи. - вчинення інших заходів, направлених на ліквідацію товариства як юридичної особи.
- по п'ятому питанню: для прийняття вимог кредиторів встановити двомісячний строк з дати опублікування інформації про ліквідацію ТзОВ "Топ Світ Ковель" у Бюлетні Державної реєстрації.
2) рішення Загальних зборів учасників ТзОВ "Топ Світ Ковель" від 21.08.2017р., оформлене Протоколом Загальних зборів Учасників ТзОВ "Топ Світ Ковель" №2 від 21.08.2017р., а саме:
- по першому питанню: змінити ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Топ Світ Ковель" ОСОБА_3 на Рабана Микиту Тарасовича (паспорт серії НОМЕР_4, виданий Луцьким МВ УМВС України у Волинській області 22.06.2007р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, місце проживання: АДРЕСА_2). Провести відповідні зміни у державного реєстратора;
3) рішення Загальних зборів учасників ТзОВ "Топ Світ" від 25.09.2017р., оформлене Протоколом Загальних зборів Учасників ТзОВ "Топ Світ" від 25.09.2017р., а саме:
- по першому питанню: затвердити проміжний ліквідаційний баланс ТзОВ "Топ Світ Ковель", який був складений ліквідатором станом на 25.09.2017р.
- по другому питанню: уповноважити ліквідатора ТзОВ "Топ Світ Ковель" Рабана Микиту Тарасовича (паспорт серії НОМЕР_4, виданий Луцьким МВ УМВС України у Волинській області 22.06.2007р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, місце проживання: АДРЕСА_2), звернутися до господарського суду із заявою про порушення провадження про банкрутство.
На обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вищевказані рішення прийняті з порушенням закону та Статуту товариства, а також за відсутності кворуму.
Розглянувши вказану позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає поверненню на підставі пункту 2 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, виходячи з наступного.
У відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 173 цього Кодексу).
Відповідно до статті 173 ГПК України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:
1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;
2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;
3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.
Не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання господарського судочинства. Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз'єднання позовних вимог.
Про об'єднання справ в одне провадження, роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Справи, що перебувають у провадженні господарського суду, в разі об'єднання їх в одне провадження передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі.
Якщо провадження у справах було відкрито в один день, справи, в разі об'єднання їх в одне провадження, передаються на розгляд судді, який першим прийняв рішення про їх об'єднання.
Справи, об'єднані в одне провадження, роз'єднанню не підлягають.
За своїм процесуальним призначенням інститут об'єднання позовних вимог забезпечує правильність і одностайність розгляду та вирішення окремих позовних вимог, які можуть бути розглянуті як самостійні справи, але об'єднуються однорідністю вимог, тобто вимог, які випливають з одних і тих же правовідносин.
Крім того, об'єднання позовних вимог дає можливість досягти процесуальної економії, ефективніше використати процесуальні засоби для відновлення порушеного права, а також унеможливити винесення різних рішень за однакових обставин.
Отже, порушенням правила об'єднання вимог, є об'єднання неоднорідних вимог, тобто таких, які не пов'язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують ці вимоги.
Так, підставою позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що стверджують позов, зокрема факти матеріально-правового характеру, що визначаються нормами матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, їх виникнення, зміну, припинення.
Доказами в господарському судочинстві є будь-які відомості, отримані у визначеному законом порядку, на підставі яких суд установлює наявність або відсутність обставин, на яких обґрунтовуються вимоги і заперечення осіб, що беруть участь у справі, та інші обставини, які мають значення для правильного розгляду справи.
Предмет і підстава позову сприяють з'ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного цивільного права і обов'язку.
Так, в позовній заяві позивачем заявлено позовні вимоги, що ґрунтуються на трьох рішеннях загальних зборів, а саме: від 19.06.2017 року, від 21.08.2017 року, від 25.09.2017 року. Кожне з цих рішень має свою правову природу та потребує дослідження судом.
Наявність зв'язку між собою зазначених вимог, підставою виникнення або поданими доказами не вбачається, а тому сумісний розгляд цих вимог суттєво утруднить вирішення спору. Отже, позивач об'єднав позовні вимоги з порушенням правил їх об'єднання.
Відповідно до п. 3.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", якщо позивач порушив правила об'єднання вимог або об'єднання цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору, суддя має право повернути позовну заяву.
Згідно частини 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Таким чином, позовна заява підлягає поверненню без розгляду.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
На підставі викладеного, суд повертає позовну заяву без розгляду відповідно до п. 2 ч.5 ст. 174 ГПК України.
Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до приписів п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Керуючись ст. 173, п. 2 ч.5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву з матеріалами на 30-ти арк. повернути позивачу - ОСОБА_1 (в т.ч. оригінал квитанції №0.0.1178596282.1 від 07.11.2018 року).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала підписана 16.11.2018 року.
Відповідно до ч. 2 ст.235 Господарського процесуального кодексу ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя В. М. Дем`як
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 16.11.2018 |
Номер документу | 77880757 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Дем`як Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні