ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
16.11.2018Справа № 910/14105/18
Господарський суд міста Києва у складі судді Якименко М.М., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Хартія ХХІ Століття (02068, м. Київ, ВУЛИЦЯ ДРАГОМАНОВА, будинок 31, квартира 185; код ЄДРПОУ 40381316)
до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-технологічний центр (03039, м. Київ, ПРОСПЕКТ ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, будинок 119; код ЄДРПОУ 32957068)
про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Хартія ХХІ Століття звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-технологічний центр про розірвання договору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем умов пункту 4.1.6. Договору про спільну діяльність №1 від 01.02.2017 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.11.2018 року залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Хартія ХХІ Століття без руху; встановлено товариству строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, розглянувши яку суд встановив, що недоліки позовної заяви, які зумовили залишення її без руху, позивачем усунено.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про відповідність її вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, та про розгляд справи в порядку загального позовного провадження з врахуванням заяви про зміну предмету позову.
Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про витребування доказів, згідно якої позивач просив суд:
1) Витребувати від Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (04050, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Тургенєвська, 82 А) оригінали або належним чином завірені копії документів, доданих до листа від 23.04.2018 p., а саме:
- звіту про вилов водних живих ресурсів станом на 31 грудня 2017 року;
- підсумкового акту про виконання робіт із вселення водних біоресурсів від 31.03.2017 року;
- підсумкового акту про виконання робіт із вселення водних біоресурсів та робіт, що належать до природоохоронних заходів від 31.03.2017 року;
2) Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-технологічний центр (03039, м. Київ, ПРОСПЕКТ ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, будинок 119; код ЄДРПОУ 32957068) надати оригінал режиму рибогосподарської експлуатації Гречаногребельського водосховища, розташованого біля с. Гречана Гребля на р. Перевод Згурівського району Київської області.
Так, розглянувши подане позивачем клопотання, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Згідно ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Наразі, судом також враховано, що ч.4 ст.74 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Слід зауважити, що у Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість.
Дослідивши подані матеріали, суд з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, вважає за необхідне задовольнити заявлене позивачем клопотання та витребувати зазначені в клопотанні докази.
Керуючись ст.ст. 12, 74, 81, 169, 176, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання у справі призначити на 12.12.18 о 18 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №12.
4. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. Відповідачу надати суду докази направлення позивачу відзиву та заперечень.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України).
Звернути увагу відповідача, що відповідно до ч. 4 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті.
5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив (відзиви) протягом 5 днів з дня з дня отримання відзиву (відзивів) на позов (якщо такий було подано). Позивачу надати суду докази направлення відповідачу відповіді на відзив (відзиви).
6. Витребувати в Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (04050, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Тургенєвська, 82 А) оригінали або належним чином завірені копії документів, доданих до листа від 23.04.2018 pоку, а саме:
- звіт про вилов водних живих ресурсів станом на 31 грудня 2017 року;
- підсумковий акт про виконання робіт із вселення водних біоресурсів від 31.03.2017 року;
- підсумковий акт про виконання робіт із вселення водних біоресурсів та робіт, що належать до природоохоронних заходів від 31.03.2017 року;
7. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-технологічний центр (03039, м.Київ, ПРОСПЕКТ ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, будинок 119; код ЄДРПОУ 32957068) надати оригінал (для огляду в судовому засіданні) та належним чином завірені копії режиму рибогосподарської експлуатації Гречаногребельського водосховища, розташованого біля с. Гречана Гребля на р. Перевод Згурівського району Київської області.
8. Повідомити учасників справи, що додаткові письмові докази, висновки експертів, клопотання, заяви, пояснення можуть бути подані до суду у строк до 11.06.2018 року (включно).
9. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.
10. Явка представників учасників справи в судове засідання є обов'язковою.
11. Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. 46 ГПК України, зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч. 2, 3, 5 ст. 46 ГПК України).
12. Звернути увагу сторін, що збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду , крім випадків, встановлених ГПК України (ч. 1 ст. 14 ГПК України).
Ухвала набрала законної сили 16.11.2018 року та оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Якименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 16.11.2018 |
Номер документу | 77881341 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Якименко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні