Справа № 344/8379/16-к
Провадження № 1-кп/344/138/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2018 року м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Івано-Франківську матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Львова, жительки АДРЕСА_1 , з середньою спеціальною освітою, розлученої, на утриманні має двоє неповнолітніх дітей, непрацюючої, українки, громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , раніше несудимої,
якій повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.172 ч.1, 175 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 повідомлено про підозру в грубому порушенні законодавства про працю, а також в безпідставній невиплаті заробітної плати громадянам більше як за один місяць, вчинено умисно керівником підприємства.
Зокрема, відповідно до обвинувального акту встановлено, що згідно протоколу №1 установчих зборів Благодійної організації «Благодійний фонд Акцент Милосердя» від 16.08.2013 року створено Благодійну організацію «Благодійний фонд «Акцент Милосердя», код ЄДРПОУ 38713066 та обрано директором фонду ОСОБА_4 . Відповідно до положень Статуту благодійної організації в новій редакції, затвердженому на загальних зборах учасників 01.07.2014 року та зареєстрованому в Івано-Франківському міському управлінні юстиції в Івано-Франківській області за номером 11191050802012625 від 13.08.2014 року, метою створення фонду є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, надання методичної, матеріальної, технічної допомоги, допомоги дітям-сиротам, дітям з малозабезпечених та неблагополучних сімей, дітям-інвалідам та інвалідам II групи. Фонд заснований і діє відповідно до Конституції України, ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійні організації та чинного законодавства України. Благодійну діяльність Фонд здійснює у формі надання одноразової фінансової допомоги та матеріальної допомоги, фінансування конкретних цільових програм, надання допомоги особистою працею, послугами чи передачею результатів особистої творчої діяльності працівників Фонду або осіб, залучених Фондом на договірних засадах та ін.
Відповідно до п. 6.1.2 Статуту, ОСОБА_4 , як директор Фонду здійснює поточне управління Фондом та забезпечення його фінансово-господарської діяльності, а також згідно п.6.3.3 представляє Фонд без довіреності в органах державної влади та управління, в громадських організаціях, перед фізичними та юридичними особами незалежно від форми власності в межах своєї компетенції. Окрім цього, відповідно до п.6.3.6 Статуту, до компетенції ОСОБА_4 як директора належить затвердження штатного розкладу працівників Фонду, форм та розмірів оплати праці працівників Фонду.
В процесі здійснення діяльності Фонду ОСОБА_4 як директор, грубо порушуючи вимоги ст.ст. 43, 45, 46 Конституції України, ст. 21, ст. 24 Кодексу Законів про працю України, в період з 01.07.2015 року по 13.08.2015 року використовувала найману працю охоронців - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та начальника охорони - ОСОБА_12 , не уклавши з ними трудових договорів та в порушення вимог ст. 48 КЗпП України не оформила записи у трудових книжках вказаних працівників.
В порушення вимог ст. 30 Закону України «Про оплату праці» ОСОБА_4 заробітну плату охоронцям - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 виплачувала на руки, без відображення її нарахування і виплати в бухгалтерських документах, не подаючи при цьому звітності в державні контролюючі органи, не сплачуючи податок на доходи з фізичних осіб, військового збору та не перераховуючи внески за них на загальнообов`язкове соціальне страхування на випадок безробіття у Фонд загальнообов`язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, чим ігнорувала обов`язок забезпечувати нормальні умови праці, необхідні для виконання працівниками роботи, передбачені законодавством про працю та іншими нормативними актами, які регулюють трудові відносини.
Внаслідок цього, ОСОБА_4 ухилилась від сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб на суму 2550 грн., військового збору на суму 255 грн. та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 11316,36 грн. "
Таким чином, допустивши грубе порушення законодавства про працю, ОСОБА_4 , як директор Благодійної організації «Благодійний фонд «Акцент Милосердя», порушила конституційні права ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 на соціальний захист, винагороду за працю, що включає в себе право на пенсійне забезпечення, на забезпечення в разі втрати працездатності, на випадок безробіття та на відпочинок.
Крім цього, В процесі здійснення діяльності Фонду обвинувачена ОСОБА_4 як директор Благодійної організації «Благодійний фонд «Акцент Милосердя», будучи особою, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, діючи умисно, маючи реальну можливість виплачувати заробітну плату, допустила безпідставну невиплату заробітної плати працівникам Фонду - ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_14 , більш ніж за один місяць.
Згідно акту перевірки додержання суб`єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов`язкове державне соціальне страхування №09-01-0036/161, складеного працівниками територіальної державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області від 07.04.2016 року встановлено, що працівникам-охоронцям Благодійної організації «Благодійний фонд «Акцент Милосердя» - ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_14 станом на 07.04.2016 року не виплачена заробітна плата за квітень, травень, червень та липень 2015 року в сумі 32000 грн. Як вбачається з виписок по особових рахунках Благодійної організації «Благодійний фонд Акцент Милосердя» у ПАТ «Юнекс Банк» та ПАТ «Універсал Банк», на рахунки Фонду в період з 19.05.2015 року по 23.12.2015 року надходили грошові кошти в сумі 3 366 550 грн. Незважаючи на це, директор Фонду ОСОБА_4 , діючи умисно, грошові кошти витрачала на інші потреби, а не на оплату праці працівників Фонду.
Таким чином, обвинувачена ОСОБА_4 перебуваючи на посаді директора Благодійної організації «Благодійний фонд «Акцент Милосердя», до компетенції якого відповідно до п.6.3.6 Статуту - належить затвердження штатного розкладу працівників Фонду, форм та розмірів оплати праці працівників Фонду, в порушення вимог ст. 43 Конституції України, вимог ст. ст. 115, 116 КЗпП України, ст. 15 Закону України «Про оплату праці», ч. 1 ст. 2 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати», де передбачено, що оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку, а всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов`язань щодо оплати праці, умисно допустила безпідставну невиплату заробітної плати працівникам Благодійної організації «Благодійний фонд «Акцент Милосердя» за квітень-липень 2015 року на загальну суму 32000 грн., спрямовуючи кошти, які поступали на рахунки підприємства не на виплату заробітної плати, а на інші цілі.
В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності, передбаченої ст.172 ч.1, ст.175 ч.1 КК України у зв`язку з закінченням строків давності, про що подала суду письмове клопотання. Правові наслідки закриття провадження з таких підставі обвинуваченій зрозуміло.
Захисник підтримав заявлене клопотання обвинуваченою.
Прокурор зазначив, що заявлене обвинуваченою клопотання підлягає до задоволення, а тому також просив суд звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності.
Потерпілі погодились з думкою прокурора.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, передбаченої ст.ст.172 ч.1, 175 ч.1 КК України на підставі ст.49 КК України, виходячи з наступного.
Так, відповідно до матеріалів кримінального провадження, злочини, передбачені ст.ст.172 ч.1, 175 ч.1 КК України, обвинувачена ОСОБА_4 вчинила в період 2015 року (по липень 2015 року), які відповідно до вимог ст.12 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі; три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Таким чином, у зв`язку з тим, що з дня вчинення ОСОБА_4 злочинів, передбачених ст.ст.172 ч.1, 175 ч.1 КК України, які відносяться до категорії злочинів невеликої тяжкості, пройшло більше трьох років, остання підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч.1 ст.49 КК України, а тому клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 підлягає до задоволення.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Даних, які б перешкоджали застосування до ОСОБА_4 вимог ч.1 ст.49 КК України, судом не встановлено.
Цивільні позови потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_13 та ОСОБА_7 про стягнення заборгованості по заробітній платі слід залишити без розгляду.
На підставі наведеного, ст.49 КК України, керуючись ст.ст.284, 286, 370, 372 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, передбаченої ст.172 ч.1, ст.175 ч.1 КК України на підставі ст.49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності. Кримінальне провадження, в частині обвинувачення ОСОБА_4 за ч.1 ст.172, ч.1 ст.175 КК України, на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України закрити.
Цивільні позови потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_13 та ОСОБА_7 про стягнення заборгованості по заробітній платі - залишити без розгляду
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77888615 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Лазарів О. Б.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Лазарів О. Б.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Лазарів О. Б.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Лазарів О. Б.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Лазарів О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні