Ухвала
від 15.11.2018 по справі 288/1617/18
ПОПІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 288/1617/18

Провадження № 1-кс/288/390/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2018 року. смт. Попільня

Слідчий суддя Попільнянського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , представників особи у володінні яких перебуває майно ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Попільня клопотання слідчого СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Коростишівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , в кримінальному провадженні № 12018060270000353 від 09 листопада 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 273 КК України про арешт майна.

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області про арешт майна.

На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що в провадженні СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060270000353 від 09 листопада 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 273 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 09 листопада 2018 року до Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області із Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області надійшли матеріали перевірки, проведеної співробітниками УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України, з яких вбачається, що за адресою: смт.Попільня вул.Промислова,1 А Житомирської області, незаконно встановлено станції заправки зрідженим газом, які належать ТОВ «Солекс Ойл Груп» (код ЄДРПОУ 38106099) та ТОВ «Газ Компані» (код ЄДРПОУ 41526951). На даних заправних станціях відсутні дозвільні документи на виконання робіт з підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів підвищеної небезпеки, що створює загрозу загибелі людей, а також настання інших тяжких наслідків.

В ході досудового розслідування 13 листопада 2018 слідчим за участю спеціаліста - інспектора Попільнянського PCДСНС ОСОБА_7 проведено огляд місця події за адресою вул.Промислова, 1 А смт.Попільня Попільнянського району. Житомирської області.

В ході даної слідчої (розшукової) дії від 13 листопада 2018 року, оскільки представниками суб`єктів господарювання не надано дозвільних документів на виконання робіт з підвищеної небезпеки, оглянуто та опечатано 2 заправочні колонки та 6 заправочних пістолетів, 4 ємкостей з бензином та дизпаливом, які належать ТОВ «Солекс Ойл Груп» та 1 газову заправочну колонку, 1 ємкість для зберігання газу, які належать ТОВ «Газ Компані».

Постановою слідчого від 13 листопада 2018 року, опечатане в ході огляду майно було визнано речовими доказами по кримінальному провадженню.

Враховуючи можливість використання, як доказів вилучених речей, а також необхідність проведення судових експертиз та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою них, у слідства виникла необхідність в накладенні арешту на вилучене майно, метою якого є необхідність збереження речових доказів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, що в подальшому будуть використані як доказ факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження для забезпечення змагальності сторін у кримінальному провадженні та повноти досудового розслідування.

На підставі вищевикладеного, слідчий просить накласти арешт на 2 заправочні колонки та 6 заправочних пістолетів. 4 ємкостей з бензином та дизпаливом, які належать ТОВ «Солекс Ойл Груп» (код ЄДРПОУ 38106099) та 1 газову заправочну колонку, 1 ємкість для зберігання газу, які належать ТОВ «Газ Компані» (код ЄДРПОУ 41526951).

Представники осіб, у володінні яких перебуває майно, проти задоволення клопотання та накладення арешту на майно заперечували, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження не надали.

Слідчий суддя, заслухавши представників осіб, у володінні яких перебуває майно, прокурора, який клопотання підтримав та просив його задовольнити, вивчивши матеріали клопотання та оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, приходить до наступних висновків.

Згідно із частиною першою статті 170 КПК України, арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Пунктом першим частини другої статті 170 визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Частиною третьою статті 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Судом встановлено, що у провадженні Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені 09 листопада 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060270000353 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 273 КК України.

Підставою дляарешту майна є можливість використання, як доказів вилучених речей, а також необхідність проведення судових експертиз та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою них, метою накладення арешту є необхідність збереження речових доказів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, що в подальшому будуть використані як доказ факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження для забезпечення змагальності сторін у кримінальному провадженні та повноти досудового розслідування.

Відповідно до протоколу огляду місця події від 13 листопада 2018 року, вказані предмети, є тимчасово вилученим майном, відповідно до частини сьомої статті 237 КПК України.

Згідно постанови про визнання речових доказів та передачу на зберігання від 13 листопада 2018 року, 2 заправочні колонки та 6 заправочних пістолетів, 4 ємкостей з бензином та дизпаливом, які належать ТОВ «Солекс Ойл Груп» (код ЄДРПОУ 38106099) та 1 газова заправочна колонка, 1 ємкість для зберігання газу, які належать ТОВ «Газ Компані» (код ЄДРПОУ 41526951) та знаходяться за адресою: смт.Попільня вул.Промислова,1 а Житомирської області визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060270000353 від 09 листопада 2018 року за частиною першою статті 273 КК України.

Згідно з частиною першою статті 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно статті 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

На підставі вищевикладеного та враховуючи, що вказані речі визнано речовим доказом по кримінальному провадженню та враховуючи можливість використання, як доказів вилучених речей, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою них, а не застосування заборони на його використання, а також заборони розпоряджатися таким майном може призвести до його приховування або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно є таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 98, 131-132, 167, 170-173, 237, 371-372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_6 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на: - 2 заправочні колонки та 6 заправочних пістолетів. 4 ємкостей з бензином та дизпаливом, які належать ТОВ «Солекс Ойл Груп» (код ЄДРПОУ 38106099); - 1 газову заправочну колонку, 1 ємкість для зберігання газу, які належать ТОВ «Газ Компані» (код ЄДРПОУ 41526951).

Копію ухвали направити зацікавленим особам.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області

Ухвала може бути переглянута слідчим суддею за письмовим клопотанням володільця майна про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя Попільнянського

районного суду ОСОБА_1

СудПопільнянський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення15.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу77888837
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —288/1617/18

Ухвала від 03.12.2018

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Слісарчук Я. А.

Ухвала від 03.12.2018

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Слісарчук Я. А.

Ухвала від 15.11.2018

Кримінальне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Зайченко Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні