Постанова
від 12.11.2018 по справі 760/13882/18
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 33/824/1088/2018 Категорія: ч. 1 ст. 163-1 КУпАП

Головуючий в суді першої інстанції: Педенко А.М.

Головуючий в апеляційній інстанції: Маліновський О.А.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2018 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Маліновський О.А., за участю захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4,

розглянувши клопотання ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 24 липня 2018 року відносно

ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, директора TOB НК-Електро (ЄДРПОУ 40172451), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1,

за ч 1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 24 липня 2018 року директора ТОВ НК-Електро ОСОБА_3 визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Піддано ОСОБА_3 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн.

Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, обґрунтоване тим, що копії оскаржуваної постанови вона не отримувала, а про винесення постанови дізналась 22 вересня 2018 року після надходження на її адресу листа № 19330 від 05.09.2018р. старшого державного виконавця Манченка О.С. про відкриття виконавчого провадження і не мала можливості скористатися своїми законними правами на участь в розгляді та вирішенні справи.

Заслухавши думку захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4, яка підтримала клопотання та просила його задовольнити, розглянувши матеріали справи, перевіривши доводи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції вважаю, що клопотання задоволенню не підлягає, а апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, з наступних підстав.

Право на доступ до суду не є абсолютним і може підлягати обмеженням, вони дозволяються опосередковано, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання, що може змінюватись у часі та місці відповідно до потреб і ресурсів суспільства та окремих осіб (рішення ЄСПЛ від 28 травня 1985 р. у справі Ешингдейн проти Сполученого Королівства ).

Згідно ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи, проте в судове засідання 24 липня 2018 року не з'явилась, не подавала заяву про відкладення розгляду справи.

На виконання вимог ст. 285 КУпАП копія постанови суду була направлена судом на адресу ОСОБА_3 (а.с. 34).

Про оскаржувану постанову ОСОБА_3 дізналась 22 вересня 2018 року, а апеляційна скарга подана нею до суду 04 жовтня 2018 року, тобто також з пропуском встановленого законом десятиденного строку.

Доводи клопотання ОСОБА_3 про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження є безпідставними, так як порядок оскарження постанови судді по справі про адміністративне правопорушення врегульовано ст. 294 КУпАП, згідно з якою постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, а не з моменту отримання її копії.

ОСОБА_3 було відомо про призначення розгляду справи, а тому вона мала можливість оскаржити постанову суду першої інстанції в межах встановленого законом строку, однак своїм правом не скористалась без поважних причин, незважаючи на відсутність перешкод для їх реалізації.

Враховуючи наведене суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 не наведено достатніх і переконливих підстав для визнання поважними причин пропуску строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.

За таких обставин, клопотання ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження задоволенню не підлягає, а апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.

На підставі викладеного, керуючись ст. 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 24 липня 2018 року щодо ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - залишити без задоволення, а апеляційну скаргу повернути особі, яка її подала - ОСОБА_3

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя

Київського апеляційного суду О.А. Маліновський

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення12.11.2018
Оприлюднено19.11.2018
Номер документу77908772
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —760/13882/18

Постанова від 12.11.2018

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Маліновський Олег Адольфович

Постанова від 24.07.2018

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Педенко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні