Рішення
від 15.11.2018 по справі 442/6876/18
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/6876/18

Провадження №2/442/2206/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2018 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Медведика Л.О.,

з участю секретаря Чолавін Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дрогобич цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Опаківської сільської ради Дрогобицького району про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в підтвердження своїх позовних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його бабця - ОСОБА_3, яка заповіла все своє майно йому. Після її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_2. Вказує на те, що не може отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті бабці через відсутність правовстановлюючого документу на вищезгаданий житловий будинок. Відтак, змушений звернутися до суду з даним позовом.

В судове засідання позивач не з'явився. Від його представника ОСОБА_4 надійшла заява про розгляд справи за її відсутності. Позовні вимоги свого довірителя підтримала, посилаючись на підстави, викладені в заяві. Просила задоволити позов.

Представник відповідача Опаківської сільської ради в судове засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності, щодо задоволення позовних вимог - не заперечує.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оглянувши матеріали справи, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла бабця позивача - ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 11.06.2002 року.

За життя остання склала заповіт, згідно якого все своє майно заповіла позивачу ОСОБА_1 Даний заповіт був посвідчений секретарем виконкому Опаківської сільської ради Гвоздецькою Я. та зареєстровано в реєстрі за №18.

Позивач звертався до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті бабці. Нотаріусом було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на житловий будинок АДРЕСА_2, що підтверджується листом Приватного нотаріуса Теплої М.Ю. від 06.08.2018 року за № 389.

Згідно довідок № 661 від 07.08.2018р, №708 від 23.08.2018 р., виданих виконкомом Опаківської сільської ради, позивач ОСОБА_1, 1984 р.н., після смерті баби ОСОБА_3,( померла ІНФОРМАЦІЯ_3), вчасно вступив у володіння спадковим майном: житловим будинком АДРЕСА_2; здійснював догляд та проводив поточний ремонт житла, обробляв присадибну земельну ділянку.

Частиною 5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. У відповідності до ч.1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно, що і було зроблено позивачем.

Відповідно до ч.3 ст.1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину, не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідну до ст.16 ЦК України визнання права є одним із способів захисту цивільних прав та інтересів, що підлягають захисту судом.

Згідно ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

За правилами ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

В сукупності наведені вище докази свідчать про підставність позовних вимог позивача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 81, 264, 265, 352 ЦПК України , суд, -

у х в а л и в :

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, 82300, АДРЕСА_1, паспорт серія НОМЕР_2, виданий Бориславським МВ УМВСУ у Львівській області 11.07.2001р.) право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться по АДРЕСА_2 в порядку спадкування за заповітом, після смерті бабці - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Судові витрати залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Львівської області через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Медведик Л.О.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.11.2018
Оприлюднено20.11.2018
Номер документу77926826
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —442/6876/18

Рішення від 15.11.2018

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

Ухвала від 12.10.2018

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні