Справа № 369/14452/18
Провадження №1-кс/369/4645/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.11.2018 року м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві скаргу адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ТОВ «ЕкоОілГруп» щодо невнесення відомостей до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла скарга адвоката ОСОБА_3 ,яка дієв інтересах ТОВ«ЕкоОілГруп» на бездіяльність Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області щодо невнесення відомостей до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення. Як на підставу звернення зі скаргою, ОСОБА_3 посилалась на ст. 303 КПК Українита обґрунтовувала її тим, що 12 листопада 2018 року із заявою про обставини, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачена відповідальність КК України вона звернулась до Києво-Святошинського ВП ГУНП України у Київській області, де уповноваженою особою Києво-Святошинського ВП ГУНП України у Київській області було прийнято заяву, що підтверджується відміткою на ній. Натомість, до теперішнього часу, жодних дій, спрямованих на внесення наданих нею відомостей, що містилися у заяві про вчинене кримінальне правопорушення, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства органом досудового слідства Києво-Святошинського ВП ГУНП України у Київській області не вчинялося. Також, на підтвердження вищезазначеного, їй досі не було надано витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, який би свідчив про внесення слідчим чи прокурором повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Будь-яких інших даних про те, що зазначена заява внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань вона станом на момент звернення до суду із скаргою не отримала.
Вважає, що така бездіяльність Києво-Святошинського ВП ГУНП України у Київській області суперечить вимогам ст. 214 КПК України та призвела до того, що за його заявою не почато досудове розслідування, чим порушені його процесуальні права як заявника, передбачені КПК України, у зв`язку із чим вимушена звернутись із скаргою до слідчого судді, відповідно до ст. 303 ч. 1 КПК України.
Тому заявник просила суд зобов`язати уповноважену особу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області відповідно до вимог ст. 214 КПК України внести відомості про вчинене кримінальне правопорушення, наведені у її заяві від 12 листопада 2018 року, які містять ознаки злочину, передбаченого ст. 194 Кримінальним кодексом України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування..
Представник Києво-Святошинський ВП ГУНП в Київській області у судове засідання не з`явився, про час слухання справи повідомлений належним чином.
Адвокат ОСОБА_3 направила до суду клопотання про розгляд справи у її відсутності, вимоги викладені у скарзі підтримує у повному обсязі.
Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, прийшов до висновків, які мотивує наступним чином.
Відповідно до ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.214КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Системний аналіз положень ст.ст. 214, 303 КПК України, свідчить про те, що предметом судового контролю слідчого судді може бути лише бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.
Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначені ч. 5 ст.214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.
Відповідно до п. 2.1. Положення «Про Єдиний реєстр досудових розслідувань», затвердженого Наказом Генеральної прокуратури України № 169 від 17.08.2012 року облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до Реєстру відомостей, визначених ч. 5 ст. 214 КПК України. Після внесення та перевірки цих даних керівником прокуратури або органу досудового розслідування у Реєстрі автоматично фіксується дата обліку інформації та присвоюється номер кримінального провадження.
Відповідно до ч. 4 ст.214КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
В судовому засіданні встановлено, що 12 листопада 2018 року адвокатом ОСОБА_4 подано до Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області заяву про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України. Дана заява отримана уповноваженою особою Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області 13.11.2018 року.
Однак доказів того, що на даний час по даній заяві, у Єдиний реєстр досудових розслідувань внесені відомості, від Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області надано не було.
Тому, скарга щодо зобов`язання уповноваженої особи внести відомості до ЄРДР підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 214, 303, 304, 307, 309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу - задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинене кримінальне правопорушення, що викладене в заяві від 12 листопада 2018 року адвоката ОСОБА_3 про кримінальне правопорушення, яке має ознаки складу злочину передбаченого ст. 197 Кримінального Кодексу України та розпочати досудове розслідування.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77930613 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні