Справа № 569/19908/18
УХВАЛА
29 жовтня 2018 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю прокурора ОСОБА_2 розглянувши клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури Рівненської області юриста 1 класу ОСОБА_2 , про проведення обшуку,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Рівненської місцевої прокуратури Рівненської області юрист 1 класу ОСОБА_2 звернувся в суд із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку.
В обґрунтування клопотання вказано, що досудовим розслідуванням встановлено, що 13 листопада 2009 року між ОСОБА_3 та ТзОВ «Енергоколсалтінг» в особі директора ОСОБА_4 , було укладено договір розрахунків № 13/11-9, за яким ОСОБА_3 виконував зобов`язання Товариства за кредитним договором №20/2-КL/4 від 05.02.2008 року, який був укладений між Товариством та Комерційним банком «Арма» та договором поруки б/н від 13.11.2009 року, укладеним між ОСОБА_5 , Товариством та Банком. Взамін Товариству було надано порядок погашення заборгованості перед ОСОБА_3 .
З метою забезпечення виконання зобов`язань Товариства в повному обсязі перед кредитором за договором № 13/11-9 від 13.11.2009 щодо своєчасного погашення боргу в сумі 2822250,00 гривень не пізніше 20.06.2010, було укладено договір застави обладнання, а саме конусної дробарки CT51SC марки «TRIO EUROPE». Згідно вказаного договору предмет застави знаходився за адресою АДРЕСА_1 .
Боргові зобов`язання Товариства перед ОСОБА_3 забезпечені порукою ОСОБА_6 , про що 13.11.2009 було укладено договір поруки № 13/11-9. На даний час жодних розрахунків Товариство та поручитель не проводять. Крім того, майно, яке являється предметом застави, за вказаною в договорі адресою відсутнє.
В ході досудового розслідування встановлено, що діяльність ТзОВ «Енергоколсалтінг» (ЄДРПОУ 25322584) припинено та встановлено, що у Господарському суді Рівненської області розглядалося справа про банкрутство.
Правова кваліфікація кримінальних правопорушень 21.08.2015 року розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12012190010001125 від 26.12.2012 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав обґрунтовуючи, що в ході досудового розслідування допитані як свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та інших осіб, отримано тимчасові доступи до документів, скеровано ряд доручень на встановлення заставного майна та документів, які б свідчили, про те, що дробарка CT51SC марки «TRIO EUROPE», перебувала на балансі чи у розпорядженні ТзОВ «Енергоколсалтінг», оданк таких відомостей здобуто не було.
При допиті ліквідатора ТзОВ «Енергоколсалтінг» ОСОБА_8 було встановлено, що інформація про наявне майно боржника відображалось у акті інвентаризації майна банкрута, який додавався до звіту розпорядника майна про проведену роботу в процедурі розпорядження майном.
Інформацію про конусну дробарку та щебінь ОСОБА_8 отримала від ОСОБА_9 представника кредитора ОСОБА_3 , а саме з наданих ним документів: договорів та інших документів. Щодо перебування конусної дробарки та щебеню на балансі самого підприємства інформації не було, оскільки документи керівником підприємства не надавались, так як за довідкою керівника вони були знищені і не передавались.
Пошук дробарки здійснювався шляхом особистого огляду за участі представника ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 та ймовірним місцезнаходженням на яке вказували колишні працівники підприємства, а саме на кар`єрі в смт. Полиці, оскільки знала, що ОСОБА_6 має відношення до вказаного кар`єру. На вказаних кар`єрах конусної дробарки та щебню не було, іншої інформації про її можливе місцезнаходження отримано не було. Крім цього, мною надсилалися звернення до правоохоронних органів щодо пошуку заставного майна. В результатів чого будь якої інформації про місцезнаходження майна встановлено не було.
Таким чином з метою повного та об`єктивно проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обушків за адресами проживання фігурантів провадження, оскільки за місцем свого проживання вони можуть зберігати документи про походження та облік дробарки CT51SC марки «TRIO EUROPE», а також за місцем можливого зберігання заставного майна.
Вищевказана інформація підтверджується зібраними матеріалами за результатами проведення слідчих дій.
Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення даного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, відшукання документів, які містять інформацію про факт вчинення злочину та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, що надасть можливість відшкодувати завдану потерпілому шкоду, а також встановити причетність осіб до вчинення даного злочину, виникла необхідність у проведенні обшуку в приміщенні квартири АДРЕСА_2 , по місцю фактичного проживання ОСОБА_7 .
Вилучені під час обшуку вищеперераховані речі, предмети можуть бути використані як докази у ході досудового розслідування та судового розгляду та іншим способом не можливо отримати вказане.
Отримати доступу до вищевказаних речей та предметів органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом їх витребування відповідно до ст. 93 КПК України, або за допомогою слідчих дій, передбачених КПК України неможливо, окрім як на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку, який планується провести вперше, оскільки це є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Житло чи інше володіння особи, де планується провести обшук: в приміщенні квартири АДРЕСА_2 , по місцю фактичного проживання ОСОБА_7 .
Особа, якій належить житло чи інше володіння: згідно інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, щодо об`єкта нерухомого майна квартири АДРЕСА_2 , є ОСОБА_10 .
Індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати: документи щодо заставної дробарки CT51SC марки «TRIO EUROPE» серійний номер CT51SC № 259 та щебню гранітного, який передавався від ТзОВ «Енергоконсалтінг» для ЗАТ Томашгородський кар`єр «Розовий» 02.11.2009 (договори купівлі, продажу, передачі в оренду, акти приймання-передачі, документи щодо перебування на балансі ТзОВ «Енергоколсалтінг», постановки на облік).
Доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати в інший спосіб вилучення вище вказаних речей та предметів, неможливо в інший спосіб, оскільки вони являються знаряддями та предметами вчинення злочину, містять інформацію про факт вчинення злочину та майно, яке було здобуте у результаті його вчинення, тому особи які причетні до їх вчинення вживають заходів для їх приховання; витребувати їх в порядку ст.93 КПК України або за допомогою інших слідчих дій не можливо, тому виникла необхідність щодо проведення обшуку.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши надані матеріали кримінального провадження судом встановлено, що клопотання слід задовольнити із наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, щодо об`єкта нерухомого майна власником будинку АДРЕСА_3 , Код: 22555218.
Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України, Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 236 КПК України, ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором. Для участі в проведенні обшуку може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в обшуку має право запросити спеціалістів. Слідчий, прокурор вживає належних заходів для забезпечення присутності під час проведення обшуку осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені. Незалежно від стадії цієї слідчої дії слідчий, прокурор, інша службова особа, яка бере участь у проведенні обшуку, зобов`язані допустити на місце його проведення захисника чи адвоката, повноваження якого підтверджуються згідно з положеннями статті 50 цього Кодексу.
Таким чином, оцінюючи надані прокурором матеріали, суд вважає їх достатніми для надання дозволу на проведення обшуку та приходить до переконання, що прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування можуть знаходиться в приміщенні квартири АДРЕСА_2 , по місцю фактичного проживання ОСОБА_7 ,та мають значення для досудового розслідування.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку в приміщенні квартири АДРЕСА_2 , по місцю фактичного проживання ОСОБА_7 , (згідно інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, щодо об`єкта нерухомого майна квартири АДРЕСА_2 , є ОСОБА_10 ) з метою відшукання та вилучення документів щодо заставної дробарки CT51SC марки «TRIO EUROPE» серійний номер CT51SC № 259 та щебню гранітного, який передавався від ТзОВ «Енергоконсалтінг» для ЗАТ Томашгородський кар`єр «Розовий» 02.11.2009, знарядь вчинення злочину здобутого злочинним шляхом.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77968941 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Ореховська К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні