Справа № 610/3151/18
№ провадження № 1-кп/610/328/2018
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2018 року Балаклійський районний суд Харківської області
у складі: головуючого: судді ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
прокурора: ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
представника потерпілого: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження №12018220190000978 про обвинувачення:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Балаклія Харківської області, громадянина України, українця, з професійно-технічною освітою, неодруженому, працюючого ТОВ "Балаклійський молокозавод" експедитором, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимому
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.191 КК України, -
в с т а н о в и в:
Угода між потерпілим та обвинуваченим про примирення укладена після затвердження прокурором обвинувального акта.
Відповідно до наказу директора товариства з обмеженою відповідальністю «Балаклійський молокозавод» (код ЄДРПОУ 41797853, юридична адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, б.38-А, кв.1, фактична адреса: Харківська область, м. Балаклія, вул. Тімірязєва, 6 - надалі за текстом ТОВ «Балаклійський молокозавод» або Підприємство) № 02 ос від 01.01.2018, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , прийнятий на посаду експедитора з 01.01.2018 в порядку переведення за його згодою з ТОВ «Балаклійське молоко».
ОСОБА_4 , являючись згідно договору про повну матеріальну відповідальність від 01.01.2018, з яким останній ознайомився (про що свідчить його підпис у вказаному договорі), матеріально відповідальною особою за забезпечення збереження ввірених йому вказаним Підприємством цінностей та зобов`язаним згідно вказаного договору дбайливо ставитися до переданих йому для перевезення або іншої мети матеріальних цінностей товариства і вживати заходів для відвернення шкоди, своєчасно повідомляти адміністрацію товариства про всі обставини, що загрожують забезпеченню перевезення довірених йому матеріальних цінностей, вести облік, складати і надавати у встановленому порядку товарно-грошові та інші звіти про рух і залишки довірених йому матеріальних цінностей, порушивши зазначені пункти договору про повну матеріальну відповідальність, скоїв корисливий умисний злочин проти власності при наступних обставинах:
Так, ОСОБА_4 , з 03.05.2018 по 05.05.2018 включно, більш точні дати та час в ході досудового розслідування встановити не виявилося можливим, знаходячись в м. Балаклія Харківської області, діючи умисно та протиправно, з корисливих мотивів, з метою привласнення чужого майна, а саме коштів в сумі 40000 (сорок тисяч) гривень, які були передані керівником ТОВ «Аватар-07» в м. Харків під підпис ОСОБА_4 , тобто ввірені останньому, за поставлену раніше продукцію ТОВ «Балаклійський молокозавод» до ТОВ «Аватар-07», для подальшої здачі зазначеної суми грошових коштів до каси ТОВ «Балаклійський молокозавод», привласнив вищевказані грошові кошти у розмірі 40 000 (сорок тисяч) гривень, якими розпорядився на власний розсуд, не здавши їх до каси ТОВ «Балаклійський молокозавод», у зв`язку з чим завдав матеріального збитку ТОВ «Балаклійський молокозавод» на вищевказану суму грошових коштів.
Своїми діями ОСОБА_4 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.191 КК України, тобто привласнення чужого майна, яке було ввірене особі.
Обвинувачений ОСОБА_4 після роз`яснення йому суті обвинувачення беззастережно і повністю визнав себе винним у вчиненні інкримінованому йому злочину, щиросердно розкаявся і підтвердив факт вчинення злочину при обставинах, викладених у даному вироку.
Переконавшись у тому, що обвинувачений ОСОБА_4 повністю розуміє обставини, зазначені у ч.ч.4, 5 ст.474 КПК України; наслідки затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України; наполягає на затвердженні угоди на визначених у ній умовах; перевіривши угоду на відповідність вимогам цього Кодексу та/або закону в порядку ч.7 ст.474 КПК України, узгодженість її з положеннями ч.4 ст.469 КПК України; у добровільності укладення угоди сторонами, суд розглянув справу відповідно до положень ст.ст.474, 475 КПК України.
За таких обставин угоду належить затвердити, а ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.191 КК України, тобто привласнення чужого майна, яке було ввірене особі.
Під час кримінального провадження представником потерпілого заявлено цивільний позов до ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 40 000 грн.
Відповідно до ст.ст. 1166, 1167 ЦК України, п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1989 року №3 "Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином, стягнення безпідставно нажитого майна" та від 31.03.1995 року №4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" при розгляді кримінальної справи і постановленні обвинувального вироку суд повинен вирішити заявлені до засудженого позови про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. При цьому повно і об`єктивно дослідити всі обставини справи, з`ясувати характер і розмір матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином, наявність причинного зв`язку між вчиненими діями і шкодою, що настала. При цьому слід мати на увазі, що солідарна матеріальна відповідальність наступає лише у випадку, коли шкоду заподіяно спільними сумісними діями кількох засуджених осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до обвинуваченого.
Відповідно ч. 1 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками зокрема є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки) (п. 1 ч. 2 ст. 22 ЦК України).
Суд вважає за необхідне вищезазначений позов про стягнення матеріальної шкоди задовольнити частково в розмірі 33 811,05грн., оскільки обвинувачений ОСОБА_4 добровільно відшкодував підприємству суму у розмірі 6188,95грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 100, 124, 314 368-378, 468-476 КПК України,-
у х в а л и в:
Затвердити угоду між представником потерпілого ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 про примирення.
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України та призначити йому узгоджене сторонами покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_4 на користь ТОВ "Балаклійський молокозавод" майнову шкоду в розмірі 33 811,05грн..
Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2018 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 77969349 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Балаклійський районний суд Харківської області
Усенко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні