Справа № 2-н-860/12
Провадження № 2-во/727/47/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2018 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
Головуючого судді Чебан В.М.
при секретарі Меренчук Р.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Шевченківського районного суду м.Чернівці цивільну справу за заявою Дочірньої компанії Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України , боржник ОСОБА_1 про внесення доповнення до судового наказу,-
ВСТАНОВИВ:
Дочірня компанія Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України звернулися до суду із заявою про внесення доповнення до судового наказу, боржник ОСОБА_1, мотивуючи вимоги заяви тим, що 04.10.2012 року Шевченківським районним судом м. Чернівці видано судовий наказ про стягнення з боржника ОСОБА_1 на користь ДП Нафтогазмережі НАК Нафтогаз України в особі Чернівецької філії 2011,17 грн. заборгованості за природний газ, а також витрат на сплату судового збору у сумі 107,30 грн., який пред'явлено до виконання до Першого відділу ДВС м.Чернівці.
10.09.2018 року на їхню адресу надійшло повідомлення органу ДВС від 22.08.2018 року про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання, у зв'язку з тим, що виконавчий документ не відповідає вимогам п.6 ч.4 ст.4 Закону України Про виконавче провадження . На основі викладеного, просять суд постановити ухвалу, якою внести доповнення до судового наказу, виданого Шевченківським районним судом м.Чернівці 04.10.2012 року у справі №2-н-860/2012, а саме: зазначити дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків (номер та серію паспорта) ОСОБА_1.
В судове засідання сторони не з'явились, про дату та час розгляду справи були повідомлені належним чином, про поважні причини неявки суд не повідомили.
Вивчивши матеріали справи, розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об'єктивно дослідивши і оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Положеннями статей 15, 16 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Пунктом першим статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , яка ратифікована Законом від 17.07.97 року "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів N 2,4,7 та 11 Конвенції" і є частиною національного законодавства України, встановлено, що кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов'язків... має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Судом, належними і допустимими доказами, встановлено, що 08.12.2017 року Шевченківським районним судом м.Чернівці видано дублікат судового наказу у справі №2-н-860/2012 за заявою Дочірнього підприємства Нафтогазмережі НАК Нафтогаз України в особі Чернівецької філії про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за природний газ; поновлено Дочірній компанії Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України пропущений строк для пред'явлення до виконання судового наказу №2-Н-860/2012 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за природний газ в розмірі 2011,17 грн. та 107,30 грн. судового збору, який пред'явлено на виконання до Першого відділу державної виконавчої служби м.Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області (а.с.39).
10.09.2018 року на адресу Дочірньої компанії Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України надійшло повідомлення органу ДВС від 22.08.2018 року про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання, у зв'язку з тим, що виконавчий документ не відповідає вимогам п.6 ч.4 ст.4 Закону України Про виконавче провадження (а.с.49-50).
Згідно ст.74 ч.1 Закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Статтею 447 ЦПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
У відповідності до ст. 32 ч. 2 Конституції України та ст. 302 ч.1 ЦК України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом.
Крім того, офіційне тлумачення вказаного положення Конституції України міститься в Рішенні Конституційного Суду України від 20.01.2012 року № 2-рп/2012, відповідно до п.1 якого збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя, таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Зазначено у пункті 3 частини 1 статті 4 Закону України Про виконавче провадження який містить вимоги до виконавчого документа, у якому зокрема має бути зазначено прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи.
Передбачено п.6 ч.4 ст.4 Закону України Про виконавче провадження , що у разі невідповідності змісту виконавчого листа вимогам статті четвертої виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення.
Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право з метою захисту інтересів стягувача одержати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну, згідно п. 3 ч. 3 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження .
Здійснення виконавчого провадження являє собою сукупність дій, спрямованих на примусове виконання виконавчого документу, які розпочинаються з моменту відкриття виконавчого провадження.
Проте, закон не наділяє правом виконавця отримувати інформацію про боржника за відсутності відкритого виконавчого провадження, а отримання такої інформації потягне за собою порушення прав особи на конфіденційність, адже в такому випадку буде здійснюватись збір конфіденційної інформації про особи без її згоди та без законних підстав.
Статтею ст. 8 ч.1 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в АСВП, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України.
Система АСВП не надає можливості проведення державному виконавцю жодних виконавчих дій, окрім винесення повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, без внесення інформації, передбаченої п. 3 ч. 1 ст. 4 Закону України Про виконавче провадження .
Також судом встановлено, що в судовому наказі Шевченківського районного суду м.Чернівці від 04.10.2012 року по справі 2-н-860/2012 не вказано дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (серію та номер паспорта) боржника ОСОБА_1
У відповідності до ст.432 ЦПК України, суд який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, проте судом встановлено, що у виконавчому докумені, не було допущено помилки, яку необхідно виправити, а внесення доповнень до рішення чинним законодавством не передачено, тому в задоволенні заяви слід відмовити.
Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
При цьому, суд звертає увагу на те, що згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України , загальними засадами цивільного законодавства є справедливість, добросовісність та розумність.
Згідно положень ст. 12, 13 ЦПК України , учасники справи, мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом; суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно грунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обгрунтованим, ухваленим відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, має відповідати завданню цивільного судочинства.
На основі всебічно з'ясованих обставин, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.432 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Дочірньої компанії Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України , боржник ОСОБА_1 про внесення доповнення до судового наказу, а саме: зазначити дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків (номер та серію паспорта) ОСОБА_1 - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Чернівецького апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ:
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2018 |
Оприлюднено | 22.11.2018 |
Номер документу | 77973022 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Чебан В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні