ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 161/18524/18

Провадження № 1-кс/161/9791/18

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

20 листопада 2018 року слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пушкарчук В.П. при секретарі Загоровській І.І.,розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідувань злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП у Волинській області майора поліції Костюка С.В. про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий відділу розслідувань злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП у Волинській області майор поліції Костюк С.В., за погодженням із прокурором, звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення завірених їх копій , які перебувають у володінні Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, а саме до:матеріалів реєстраційної справи ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" , (код ЄДРПОУ 38274617).

Вказує, що досудовим слідством здобуто фактичні дані про те, що 31 березня 2017 року, близько 9 години, ОСОБА_2, керуючи автомобілем марки Сітроен Берлінго , реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, під час руху по вул. Грушевського, поблизу буд. № 24, м. Ковель, із сторони центру міста виїхав на зустрічну смугу руху де допусти наїзд на велосипедиста ОСОБА_3, який рухався назустріч.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди велосипедист ОСОБА_3 від отриманих тілесних ушкоджень, помер в реанімаційному відділенні.

Також, 17 липня 2015 року ОСОБА_2 з метою заміни посвідчення водія, використав підроблену медичну довідку видану ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" .

Зважаючи на викладені обставини вчинюваних протиправних дій, з метою повного, всебічного і неупередженого проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, виникла необхідність у встановленні чи здійснював ліцензійну діяльність ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" , зареєстрований за адресою Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе вул. Чорновола, 1а.

Для встановлення таких даних, в тому числі, необхідні документи реєстраційної справи ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" , у яких наявні дані щодо засновників та керівників даного підприємства, у зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених документів з можливістю вилучення (проведення виїмки).

Зазначені документи перебувають у володінні в Києво-Святошинській районній державній адміністрації Київської області, які самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами цього кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та винних у вчиненні кримінального правопорушення осіб. У зв'язку з чим слідчий звернувся з даним клопотанням.

В судове засідання слідчий, прокурор не з'явилися, однак слідчий подав до суду заяву в якій просить проводити розгляд даного клопотання без його участі та просить клопотання задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Згідно вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

Частиною 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, як вбачається з ч.6 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Водночас, ч.7 ст.163КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, зокрема, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених п.7 ст. 162, ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, тому старшому слідчому відділу розслідувань злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП у Волинській області майору поліції Костюку С.В. слід надати (забезпечити) тимчасовий доступ до документів, що викладені у клопотанні з можливістю виготовлення їх копій та вилучення речей.

На підставі викладеного, керуючись ст.159-166, 167 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати (забезпечити) слідчому Костюку Сергію Васильовичу, Білану Анатолію Степановичу, Терлецькому Сергію Миколайовичу, Плебановичу Андрію Сергійовичу, Главічці Віктору Йосиповичу, Радахевич Ользі Юліанівні, а за їх дорученням - оперативному підрозділу чи іншому слідчому з групи слідчих, дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення завірених їх копій , які перебувають у володінні Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (юридична адреса: 03115, м. Київ, Святошинський район, пр. Перемоги, 126), а саме до:

- матеріалів реєстраційної справи ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" , (код ЄДРПОУ 38274617).

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Пушкарчук В.П.

Дата ухвалення рішення 20.11.2018
Зареєстровано 22.11.2018
Оприлюднено 22.11.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону