Справа №295/15699/18
1-кс/295/7586/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.11.2018 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3
розглянувши клопотання про проведення обшуку, внесене у кримінальному провадженні №32018060000000038 старшим слідчим з ОВС ВРКП СУ ФР ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області молодший радник юстиції ОСОБА_4 та додані до клопотання матеріали, -
в с т а н о в и в :
Слідчий звернувся з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку транспортного засобу «VOLKSWAGEN CADDY», білого кольору, державний номер НОМЕР_1 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення: незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція, тютюнові вироби); обладнання, сировини, тари, вимірювальних пристроїв, інших засобів, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів; чорнової документації, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів, дані покупців та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування; комп`ютерної техніки, накопичувачів інформації, на якій зберігається загальна інформація щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів, а також інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження; пристрої відеофіксації, охорони, на яких містяться відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, або інші дані, які можуть бути використані як докази; мобільних телефонів (інших засобів зв`язку) у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів, відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, або інші дані, які можуть бути використані як докази; транспортного засобу, який завантажений необлікованою сировиною, незаконно виготовленими, придбаними підакцизними товарами; грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, банківських карток, грошових коштів, походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо; предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази; інші знаряддя та засоби вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
У клопотанні слідчий вказав, що досудовим розслідуванням було встановлено, що вказане досудове розслідування розпочато на підставі повідомлення про вчинення кримінального правопорушення - процесуального рапорту та матеріалів оперативно розшукової діяльності, що надійшли з ОУ ГУ ДФС у Житомирській області, відповідно до якого, на території Житомирської області діє група осіб, яка протягом 2018 року, здійснює незаконне виготовлення алкогольних напоїв з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, здійснює збут та транспортування з цією метою на території області таких алкогольних напоїв, що призвело до отруєння людей.
Згідно оперативних матеріалів, що надійшли з ОУ ГУ ДФС у Житомирській області встановлено, що за адресою: Житомирська область, м. Коростень, Базарна Площа, 5 знаходиться Підприємство облспоживспілки «Коростенській кооперативний ринок» де гр. ОСОБА_6 , на торгівельних місцях 2-018, 2-019, здійснює реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв.
На виконання доручення слідчого, на підставі постанови прокурора прокуратури Житомирської області від 05.09.2018 року, співробітниками ОУ ГУ ДФС у Житомирській області проведено негласну слідчу (розшукову) дію - контроль за вчиненням злочину, у формі оперативної закупки.
02.10.2018 року на території Коростенського кооперативного ринку за адресою: м. Коростень, Базарна площа, 5, торгівельне місце 2-018, 2-019, проведено оперативну закупку рідини із характерним запахом спирту - двох пластикових пляшок (об`ємом 1 л.). 03.10.2018 року на території Коростенського кооперативного ринку за адресою: м. Коростень, Базарна площа, 5, торгівельне місце 2-018, 2-019, які розташовані поруч, проведено оперативну закупку рідини із характерним запахом спирту - двох пластикових пляшок (об`ємом 5 л.) з рідиною прозорого кольору (з вигляду горілка), про що складено відповідні протоколи та надано до матеріалів клопотання.
У подальшому було встановлено, що гр. ОСОБА_6 виготовляє та зберігає фальсифіковані горілчані напої в гаражних приміщеннях № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 Обслуговуючого кооперативу Коростенського гаражного кооперативу «Гараж» (код ЄДРПОУ 34736190), що розташований за адресою: Житомирська область, м. Коростень, вул. Сосновського, 44, якій винаймає та використовує для транспортування фальсифікованих алкогольних напоїв автомобіль «VOLKSWAGEN CADDY», білого кольору, державний номер НОМЕР_1 .
Мотивуючи клопотання, слідчий пояснив, що в транспортному засобі «VOLKSWAGEN CADDY», білого кольору, державний номер НОМЕР_1 , зберігаються незаконно виготовлені, придбані підакцизні товари (алкогольні напої, спирт, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція, тютюнові вироби) обладнання, сировини, тара, вимірювальні пристрої, інші засоби, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів, чорнова документація, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, комп`ютерна техніка, накопичувачі інформації, на яких зберігається загальна інформація щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів, мобільні телефони (інші засоби зв`язку) у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів, відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, грошові кошти, одержані від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, банківські картки, грошові кошти, походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо, предмети, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання та просив задовольнити.
Заслухавши думку слідчого та дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Частини 1 та 2 ст. 223 КПК України визначають, що слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України визначає, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про, зокрема, підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Слідчим суддею встановлено, що згідно рапортів старшого оперуповноваженого ОВС ОУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_7 від 09.11.2018 року та 19.11.2018 року в ході проведення оперативно-розшукових заходів на виконання постанов прокуратури Житомирської області щодо повернення оперативної закупки встановлено, зокрема, що ОСОБА_6 здійснює реалізацію фальсифікованих алкогольних напої та у своїй злочинній діяльності використовує автомобіль «Фольцваген» білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 .
Згідно витягу з ЗАІС ДАІ МВС України автомобіль марки «VOLKSWAGEN CADDY», білого кольору, державний номер НОМЕР_1 на праві власності належить ОСОБА_5 .
З урахуванням викладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим, є достатні підстави вважати, що речі, документи, які планується відшукати, мають значення для встановлення важливих обставин в ході проведення досудового розслідування, для встановлення особи, причетної до вчинення вказаного злочину, можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходитись у транспортному засобі, який використовує ОСОБА_6 , а саме в автомобілі марки «VOLKSWAGEN CADDY», білого кольору, державний номер НОМЕР_1 . На підставі чого, клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 233, 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Житомирській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №32018060000000038, на проведення обшуку транспортного засобу «VOLKSWAGEN CADDY», білого кольору, державний номер НОМЕР_1 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення:
- незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція, тютюнові вироби);
- обладнання, сировини, тари, вимірювальних пристроїв, інших засобів, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів;
- чорнової документації, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів;
- чорнових записів у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів, дані покупців та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування;
- комп`ютерної техніки, накопичувачів інформації, на якій зберігається загальна інформація щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів, а також інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження;
- пристрої відеофіксації, охорони, на яких містяться відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, або інші дані, які можуть бути використані як докази;
- мобільних телефонів (інших засобів зв`язку) у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів, відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню, або інші дані, які можуть бути використані як докази;
- транспортного засобу, який завантажений необлікованою сировиною, незаконно виготовленими, придбаними підакцизними товарами;
- грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, банківських карток, грошових коштів, походження яких встановити під час проведення обшуку не можливо;
- предметів, які зберегли відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази;
- інші знаряддя та засоби вчинення злочину, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, які являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні.
Встановити строк дії ухвали до 05.12.2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77990261 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні