РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
13 листопада 2018 р. Справа № 0240/3510/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика В.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Еліта-Ц про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в :
02.10.2018 року Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці звернулось в суд з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Еліта-Ц заборгованість по фактичним витратам на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність» в загальній сумі 1368,09 грн.
Ухвалою суду від 05.10.2018 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу 10-денний термін для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі.
На виконання зазначеної ухвали, позивачем подано матеріали на усунення недоліків (вх. № 45415 від 12.10.2018 року).
Ухвалою суду від 22.10.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до даної ухвали учасникам справи роз'яснено про їх право на подання до суду письмових заяв по суті, зокрема відповідачу встановлено 10-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який має відповідати вимогам статті 162 КАС України.
Ухвала суду направлялась відповідачу на адресу вказану в позовній заяві, однак до суду повернувся не вручений конверт зі вмістом поштового відправлення. За таких обставин, суд вважає, що відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) копія ухвали від 22.10.2018 року вручена відповідачу належним чином. Разом із тим, своїм правом на подання відзиву на позовну заяву відповідач не скористався.
Станом на 13.11.2018 на адресу суду від відповідача відзиву на позовну заяву, письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви що підтверджують заперечення проти позову не надходило.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Таким чином, враховуючи належне повідомлення сторін по справі, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження. При цьому, відповідно до положень статті 229 КАС України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Еліта-Ц перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в м. Вінниці.
Згідно з статтею 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні..
З матеріалів справи слідує, що за відповідачем рахується заборгованість по фактичним витратам на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про науково-технічну діяльність» по пенсіонеру ОСОБА_1 В,Є. за переіод з червня по жовтень 2017 року в сумі 1368,09 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Вінниці надіслано відповідачу повідомлення про відшкодування наукових пенсій за 2017 рік. Відповідно до розрахунків місячний розмір відшкодування витрат в 2017 році по громадянину ОСОБА_1 становить 370,62 грн., про що свідчать матеріали справи.
Таким чином, сума, що підлягає відшкодуванню за період з червня по жовтень 2017 року становить 1368,09 грн.
Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку у сфері наукової і науково-технічної діяльності, створює умови для провадження наукової і науково-технічної діяльності, задоволення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку шляхом взаємодії освіти, науки, бізнесу та влади, визначає Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (далі - Закон № 848-VIII) .
Частинами першою - другої статті 37 Закону № 848-VIII визначено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", після досягнення чоловіками 62 років за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років.
Частиною шостою статті 37 цього Закону передбачено, що різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.
Згідно із пунктом 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом № 1977-XII, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 р., розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
З огляду на викладене та враховуючи те, що на час розгляду судом адміністративної справи заборгованість по сплаті відповідачем по фактичним витратам на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про науково-технічну діяльність» відповідачем не сплачена, суд доходить висновку про обґрунтованість звернення позивача з позовом щодо її стягнення у примусовому порядку.
Загальна сума заборгованості становить 1368,09 грн., яка підлягає стягненню з відповідача, підтверджується наявними в матеріалах справи довідкою пенсійного фонду про заборгованість (а.с.6), розрахунком суми боргу по фактичним витратам на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про науково-технічну діяльність" (а.с.7), карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам (а.с.8).
У відповідності до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. (стаття 90 КАС України).
За сукупністю наведених обставин, враховуючи, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідачем не спростовані, а відтак, підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує на наступне.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Еліта-Ц (вул. Привокзальна, 40, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13306261) заборгованість за період з червня по жовтень 2017 року в сумі 1368,09 грн. (одна тисяча триста шістдесят вісім гривень дев'ять копійок) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 37979905).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 37979905).
Відповідач: Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Еліта-Ц (вул. Привокзальна, 40, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13306261).
Повний текст судового рішення виготовлено 13.11.2018 р.
Суддя Дончик Віталій Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2018 |
Оприлюднено | 23.11.2018 |
Номер документу | 78016098 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні