Рішення
від 19.11.2018 по справі 804/332/18
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2018 року Справа № 804/332/18 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши в м. Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

09 січня 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ про стягнення заборгованості.

Ухвалою суду від 12.01.2018 року адміністративний позов Головного управління ДФС у Київській області залишено без руху.

17 жовтня 2018 року від позивача надійшла уточнена позовна заява, в якій позивач просить:

- стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ у банках, що обслуговують боржника, - 7390,59 гривень в рахунок погашення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ має податковий борг у розмірі 7390,59 грн. з податку на додану вартість. Вказана заборгованість виникла внаслідок несплати платником податків у встановлені терміни самостійно задекларованих податкових зобов'язань на підставі податкової декларації з податку на додану вартість №9196444477 від 30.10.2016 року за вересень 2016 року у розмірі 2645 грн., та сум грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом за результатами перевірки на підставі податкового повідомлення-рішення №0012301201 від 06.09.2016 року у розмірі 4754,59 грн. У добровільному порядку відповідач заборгованість не сплачує, у зв'язку з чим податковий орган звернувся до суду із позовом про стягнення боргу з рахунків боржника у банках.

Ухвалою суду від 17.10.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №804/332/18 за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 19 листопада 2018 року о 10:00 год.

Цією ж ухвалою встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Позивач у судове засідання 19.11.2018 року не прибув, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. 13 листопада 2018 року від Головного управління ДФС у Київській області надійшло клопотання про розгляд справи без участі позивача.

Відповідач у судове засідання 19.11.2018 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом направлення повістки рекомендованим поштовим відправленням на адресу відповідача, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 49000, місто Дніпро, вулиця Князя Ярослава Мудрого, будинок 68, проте на адресу суду повернувся конверт у зв'язку із неврученням із зазначенням причини: у адресату відсутнє право на використання поштової адреси ТДВ Коцерн Весна для отримання кореспонденції .

За приписами частини 3 та 4 статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий виклик або судове повідомлення учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється: за відсутності в особи офіційної електронної адреси-шляхом надсилання повістки рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу. У разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (частина 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України).

На підставі викладеного суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи на 19.11.2018 року із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

У відповідності до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив розглянути справу без участі сторін у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ (код ЄДРПОУ 40026464) зареєстровано у якості юридичної особи та перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції у Центральному районi м. Днiпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків і зборів.

На виконання приписів Податкового кодексу України відповідачем до податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість №9196444477 від 19.10.2016 року за вересень 2016 року, в якій платником податків самостійно визначено суму податку до сплати у розмірі 2645,00 грн. із терміном сплати - 30.10.2016 року (а.с.16).

Крім того, Білоцерківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області проведено перевірку щодо своєчасності реєстрації податкових накладних за травень 2016 року, за результатами якої складено акт від 19.08.2016 року №1078/10-02-12-01/40026464.

У висновках вказаного акту відображено, що в ході перевірки встановлено порушення ТОВ РЕССЕТ терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН на загальну суму ПДВ 47 455,90 грн. за травень 2016 року, у зв'язку з чим контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0012301201 від 06.09.2016 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 10 % у сумі 4745,59 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення надіслано на адресу відповідача та отримано ним 13.09.2016 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Доказів оскарження вказаного податкового повідомлення - рішення не надано, а судом не встановлено.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Відповідно до вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, відповідач як платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Статтею 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України закріплено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

В силу приписів пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Через несплату до бюджету суми податкового боргу Головним управлінням ДФС у Київській області на підставі статті 59 Податкового кодексу України сформовано та направлено ТОВ РЕССЕТ податкову вимогу від 13.04.2017 року №722-17/64, яку отримано уповноваженою особою відповідача, що підтверджується підписом на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Матеріали справи не містять доказів оскарження вимоги від 13.04.2017 року №722-17/64 ні в адміністративному, ні в судовому порядку або про втрату нею юридичної сили.

Статтею 95 Податкового кодексу України закріплено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Судом встановлено, що відповідачем не надано до суду доказів сплати податкового боргу у розмірі 7390,59 грн.

З огляду на те, що заборгованість платника податку не погашена у встановленому законом порядку, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 73, 77-78, 90, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5а, код ЄДРПОУ 39393260) до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ (49000, місто Дніпро, вулиця Князя Ярослава Мудрого, будинок 68, код ЄДРПОУ 40026464) про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю РЕССЕТ (49000, місто Дніпро, вулиця Князя Ярослава Мудрого, будинок 68, код ЄДРПОУ 40026464) податковий борг у розмірі 7390,59 грн. (сім тисяч триста дев'яносто гривень п'ятдесят дев'ять копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Тулянцева

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.11.2018
Оприлюднено23.11.2018
Номер документу78016634
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/332/18

Рішення від 19.11.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

Ухвала від 17.10.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Тулянцева Інна Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні