ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
з розгляду питання про заміну сторони виконавчого провадження
22 листопада 2018 року м. Київ № 826/6138/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянської Я.І., ознайомившись із заявою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження у справі
за позовом Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "АС-МВК" про стягнення заборгованості ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2015р. позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "АС-МВК" (02094, м. Київ, вул. Червоногвардійська, 22-А, ЄДРПОУ 30605098) на користь Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності 1 261,67 грн. (одна тисяча двісті шістдесят одна грн. 67 коп.). Стягувач - Лівобережна міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності (02094, м. Київ, вул. Попудренка, 34, код ЄДРПОУ 26080427, р/р 25609766 в ПАТ КБ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805).
На виконання вищезазначеної постанови 01.10.2015 року судом видано виконавчий лист.
06.11.2018р. до суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження.
В обґрунтування заяви посилається на наказ виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 08.09.2017р. № 78-ос "Щодо правонаступництва Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві" відповідно до якого Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві є правонаступником Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.11.2018р. заяву призначено до розгляду.
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, суд вирішив подальший розгляд заяви проводити в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
При розгляді поданої заяви суд виходить з такого.
Відповідно до наказу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 08.09.2017р. № 78-ос "Щодо правонаступництва Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві" Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві є правонаступником Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності припинено, дата запису: 19.01.2018р., номер запису: 10711120032002989.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження є припинення її юридичної особи та перехід її прав і обов'язків до іншої юридичної особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Окрім цього, судом встановлено, що на підставі виконавчого листа виданого Окружним адміністративним судом міста Києва 01.10.2015р. у справі № 826/6138/15 відкрито виконавче провадження, що підтверджується копією постанови про відкриття виконавчого провадження від 04.10.2016р., проте стягувачем зазначено Лівобережну міжрайонну виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової страти працездатності.
Однак, Лівобережна міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності була відокремленим підрозділом Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, без статусу юридичної особи.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження, оскільки Лівобережна міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності припинена, про що внесено відомості до Єдиного державного реєстру, а її правонаступником є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Києві.
З огляду на викладене, керуючись статтею 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
1. Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 826/6138/15 - задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження відкритого на підставі виконавчого листа виданого Окружним адміністративним судом міста Києва 01.10.2015р. у справі № 826/6138/15, а саме стягувача, з Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності на Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Києві (03062, м. Київ, пр.-т Перемоги, 92/2, ЄДРПОУ 41312290).
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена відповідно до ст. 293-297 КАС України.
Суддя Добрянська Я.І.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2018 |
Оприлюднено | 23.11.2018 |
Номер документу | 78018801 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Добрянська Я.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні