Справа № 201/11052/18
Провадження № 1-кс/201/6412/2018
УХВАЛА
іменем України
11 жовтня 2018 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора, розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017040000000041, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 17.01.2017, за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що службовими особами ГУ ДФС в Дніпропетровській області, спільно з посадовими особами суб`єктів господарювання та колишніми державними службовцями вчиняються дії, направлені на забезпечення мінімізації податкового навантаження, унеможливлення відображення господарських операцій у податковій звітності суб`єктами господарювання реального сектору економіки, що призвело до тяжких наслідків.
Так, зокрема встановлено, що низка підприємств, в т.ч. ТОВ «Глорія Трейд Плюс» (код 39548405) та ТОВ «Анкар 12» (код 40774133) входять до складу групи підприємств створених з метою забезпечення ухилення від повного первинного податкового та бухгалтерського обліку підприємств реального сектору економіки та виведення готівкових коштів з тіньового сектору економіки. Засновником та директором ТОВ «Анкар 12» (код 40774133) є ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , а засновником та директором ТОВ «Глорія Трейд Плюс» (код 39548405) є ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до наявної інформації організаторами злочинної схеми є колишній заступник начальника обласного казначейства Дніпропетровської області ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_3 ), мешкає: АДРЕСА_4 та ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_4 ), мешкає: АДРЕСА_5 , працює деканом факультету менеджменту Дніпровського регіонального інституту держуправління НАДУ при Президенті України.
Особливістю розробленої злочинної схеми роботи є використання реквізитів «ризикових» підприємств які не являються платниками податку на додану вартість, при веденні фіктивної фінансово-господарської діяльності.
Підприємства ТОВ «Глорія Трейд Плюс» (код 39548405) та ТОВ «Анкар 12» (код 40774133), інші підприємства та їх контрагенти використовуються підприємствами реального сектору економіки для умисного ухилення від сплати податків шляхом проведення фіктивних операцій по бухгалтерському обліку, а в подальшому, у відображенні в податковому обліку та податковій звітності. Посадові особи підприємств реального сектору економіки отримували документи первинного обліку з реквізитами вищевказаних, а також інших невстановлених «ризикових» підприємств, діяльність яких спрямована на надання незаконних послуг з ухилення від сплати податків.
Крім того, проведеними в ході досудового розслідування слідчими, негласними слідчими (розшуковими) діями встановлено «тіньовий» офіс вказаної групи, розташований у квартирах за адресами: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_6 та АДРЕСА_7 . Також встановлено, що зазначений центр мінімізації користується послугами кур`єра, який пересувається на автомобілі марки «Ssang Yong Rexton» д.з. НОМЕР_5 , зареєстрований на громадянина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_8 . За реєстраційними базами було встановлено, що ОСОБА_8 є директором ТОВ «Альфа - Барс» (31682414), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_9 . Основним видом діяльності ТОВ «Альфа - Барс» є «Проведення розслідування та забезпечення безпеки». Вкзана особа фактично забезпечує «фізичний» захист незаконної економічної діяльності та відповідає за безперешкодне переміщення готівкових коштів, отриманих злочинним шляхом.
Співробітники «конвертаційного центру» за інформацією використовують автомобілі марки «VOLKSWAGEN PASSAT» д.з. НОМЕР_6 , зареєстрований на ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_7 ) та автомобіль марки «SUBARU FORESTER» д.з. НОМЕР_8 , зареєстрований на ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_9 )
Квартира АДРЕСА_10 згідно бази БТІ належить ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ), який мешкає у АДРЕСА_11 .
Квартири АДРЕСА_12 та АДРЕСА_6 за адресою: АДРЕСА_13 згідно бази БТІ належать ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ), яка мешкає у АДРЕСА_14 .
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, до суду надав клопотання про слухання справи без застосуванням засобів аудіо фіксації.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про проведення обшуку підлягає задоволенню, оскільки слідчим надано суду належні та достатні докази того, що дана слідча дія є необхідна у даному кримінальному провадженні, так як проведення обшуку може дозволити органу досудового розслідування виявити та зафіксувати відомості щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, встановити коло причетних осіб, а також для ефективного та повного досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні. Крім того, суддею враховано те, що здобути необхідну для досудового розслідування інформацію іншим шляхом, окрім як звернення до слідчого судді із клопотанням про обшук та отримання останнього, є неможливим.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 236, 309 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СУ прокуратури Дніпропетровської області, яких включено до слідчої групи у даному кримінальному проваджені, прокурорам групи прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою недопущення знищення чи перевезення до іншого приміщення документів, з метою відшукання та вилучення всіх без виключення наявних бухгалтерських та платіжних документів за 2014-2018 р.р., а саме: договори, додаткові угоди, специфікації, договори на зберігання продукції, акти приймання-передачі, сертифікати відповідності, видаткові накладні, листування між підприємствами, паспорти та сертифікати на ТМЦ,, рахунки-фактури, платіжні доручення, виписки про рух грошових коштів з банків, дані про осіб, уповноважених на зняття коштів, звірка взаєморозрахунків, транспортні (перевізні) документи, а також ті, що зберігаються в електронному вигляді на цифрових носіях інформації (системні блоки, ноутбуки, телефони, планшети, накопичувачі жорстких магнітних дисків (HDD), твердотілі накопичувачі (SSD), оптичні диски, карти пам`яті, флеш-накопичувачі, сім карти, тощо), техніка для копіювання та друку, усі наявні грошові кошти, пластикові банківські картки та ключі від банківських скриньок, індивідуальних сейфів, за допомогою яких проводиться легалізація грошових коштів, особисті сумки рюкзаки учасників слідчої дії, із. зразками почерку, чорнові записи, блокноти, щоденники, приладдя для забезпечення передачі даних через інтернет мережі.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78051279 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Федоріщев С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні