Рішення
від 20.11.2018 по справі 589/4384/18
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/4384/18

Провадження № 2/589/1889/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2018 року

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого - судді Литвинко Т.В.

з участю секретаря судового засідання Афанасенко Т.Л.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка цивільну справу за позовом ОСОБА_1, в особі представника : ОСОБА_2 до Каліївської сільської ради Шосткинського району про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.-

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Каліївської сільської ради Шосткинського району про визначення додаткового строку два місяці для подання заяви про прийняття спадщини за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_3, в с. Каліївка Шосткинського району Сумської області.

На обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_5 року померла його сестра ОСОБА_3, яка за життя мала на праві власності земельну ділянку сільськогосподарського призначення розташовану на території Каліївської сільської ради.

З заявою про прийняття спадщини ОСОБА_1 у визначений законом строк до нотаріальної контори не звертався, мотивуючи причини пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини тим, що тільки в лютому 2018 року із листа СТВО Північ-Агро, який орендує земельні ділянки на території Каліївської сільської ради дізнався, що його сестра ОСОБА_3 мала за життя земельну ділянку сільськогосподарського призначення.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надав до суду заяву в якій просив розгляд справи проводити без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, надав до суду заяву в якій просив розгляд справи проводити без його участі, позов визнав.

У відповідності до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступні обставини.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст.1218 ЦК України).

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 року померла ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_2 виданого виконкомом Каліївської сільської ради Шосткинського району Сумської області, актовий запис № 4 (а.с. 5).

З довідки наданої виконавчим комітетом Каліївської сільської ради № 118 вбачається, що ОСОБА_3 до дня смерті була зареєстрована та проживала АДРЕСА_1. Заповіт від імені ОСОБА_3 не складався і не реєструвався (а.с. 8).

Відповідно до рішення Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 31 серпня 2018 року встановлено факт того, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року в с. Каліївка Шосткинського району Сумської області, була рідною сестрою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7).

Як вбачається з Державного акту на право приватної власності на землю, серія НОМЕР_3, ОСОБА_3 на підставі рішення 16 сесії 23 скликання Коліївської сільради передано у приватну власність земельну ділянку площею 5,04 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Каліївської сільської ради. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_4. Дата видачі Державного акту 25 січня 2000 року (а.с.9).

З листа наданого сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю Північ-Агро №1/02 від 05 лютого 2018 року вбачається, що ОСОБА_1 було повідомлено про можливість прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_3 та оформити спадкові права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яку вона мала за життя (а.с. 6).

З листа в.о. нотаріуса Шосткинської районної державної нотаріальної контори № 18/01-16 від 06 листопада 2018 року вбачається, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_3, яка проживала в с. Каліївка Шосткинського району Шосткинською районною державною нотаріальною конторою спадкової справи не зареєстровано, спадкоємці для прийняття спадщини в нотаріальну контору не звертались (а.с. 15).

Згідно із ч. 3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1/ у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2/ ці обставини визнані судом поважними (правова позиція Верховного Суду України у справі № 6-85цс12).

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Так, суд у даному конкретному випадку приймає до уваги пояснення позивача щодо пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини через те, що ОСОБА_1 тільки в лютому 2018 року дізнався, що його померлій сестрі ОСОБА_3 належала на праві приватної власності земельна ділянка, суд за своїм внутрішнім переконанням визначає таку причину пропуску поважною в розумінні ст. 1272 ЦК України.

На підставі викладеного, враховуючи те, що відновлення права на прийняття спадщини позивачем не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, а також те, що відповідач не заперечував проти задоволення позову, суд приходить висновку, що позовні вимоги щодо визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є законними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 76-82, 89, 141, 200, 258, 263-265, 268, 273 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН : НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2) додатковий строк в 2 (два) місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_5 року після смерті ОСОБА_3.

Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області Т.В.Литвинко

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.11.2018
Оприлюднено25.11.2018
Номер документу78064458
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —589/4384/18

Ухвала від 12.10.2018

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Литвинко Т. В.

Рішення від 20.11.2018

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Литвинко Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні