19.11.2018
Справа 522/16498/18
Провадження № 1-кс/522/21580/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада2018року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 , про накладення арешту,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням про наклвдення арешту.
Як вбачається з клопотання спрокурора, слідчим відділом Приморського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені 13.09.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017160500002833 за фактом розкрадання дизельного палива посадовими особами РФ Одеська залізниця ПАТ Укрзалізниця.
Так, згідно заяви ГО Автомайдан-Одеса невстановлені особи з числа працівників РФ Одеська залізниця шляхом зловживання своїм службовим становищем причетні до розкрадання дизельного палива, яке належить РФ Одеська залізниця ПАТ Укрзалізниця.
В ході досудового розслідування в порядку ст. 36 КПК України надано доручення оперативним підрозділам Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України з метою встановлення обставин кримінального правопорушення, осіб, які можуть бути причетні до його вчинення, встановлення способу вчинення кримінального правопорушення та засобів, за допомогою яких, здійснюється кримінальне правопорушення.
В ході проведення оперативних (розшукових) дій виявлено, що невстановлені особи займаються реалізацією підакцизної групи товарів, а саме - дизельним паливом без відповідної дозвільної документації, порушуючи законодавство в сфері зберігання, транспортування та реалізації небезпечного вантажу, яке останні вивозять з території залізничного вокзалу зі станції Одеса- Головна.
Крім того, установлено, що невстановлена особа, яку звуть Денис (на даний час більше анкетних даних не встановлено) використовуючи автомобіль «Mercedes-Benz Sprinter 413 CDI», 2005 року випуску, зеленого кольору державний номер НОМЕР_1 , який згідно бази Національної автоматизованої системи «НАІС», зареєстрований на ОСОБА_5 , яка зареєстрована: АДРЕСА_1 , реалізує дизельне паливо. Автомобіль «Mercedes-Benz» Sprinter 413 CDI» д.н. НОМЕР_2 обладнаний двома пластиковими бочками по 1000 літрів кожна, які знаходяться у вантажному відсіку та обладнані спеціальною мобільною заправною станцією, з заправним пістолетом з лічильником за допомого якого через праві (бокові двері) вищезазначений Денис проводить реалізацію дизельного пального на території м. Одеси та області.
Також встановлено, що за адресою: АДРЕСА_2 , розташована база, яка згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, належить ПрАТ «Автотранспортне підприємство 15162» (код ЄДРПОУ 03118038). На території нежитлового приміщення даної бази накопичується та зберігається викрадене з території станції Одеса-головна дизельне пальне.
В подальшому, під час досудового розслідування 13.11.2018 на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси проведено обшук приміщення за адресою: АДРЕСА_2 яке належить ПрАТ «Автотранспортне підприємство 15162» (код ЄДРПОУ 03118038), у якій за даними слідства зберігається викрадене дизельне пальне.
В ході обшуку вказаного приміщення співробітниками поліції із залученням спеціалістів ДСНС України в Одеській області виявлено та вилучено 23 кубічних метра (близько 23 тонн) дизельного палива невідомого походження без будь-яких дозвільних документів, яке зберігається у двох 30-ти тонних стаціонарних залізничих бочках чорного кольору, з порушенням вимог чинного законодавства щодо зберігання пально-мастильних матеріалів.
Крім того, в ході обшуку даного нежитлового приміщення виявлено обладнання кустарного виробництва (труби, шланги, насоси, пластикові ємності, мірний еталон) та хімічні речовини за допомогою яких, всупереч вимогам екологічного та санітарного законодавства здійснювалося підвищення характеристик дизельного палива.
Установлено, що відповідно до договору оренди нежитлового приміщення №37/18 від 01.09.2018 між ПрАТ «Автотранспортне підприємство 15162» (код ЄДРПОУ 03118038) та СПД « ОСОБА_6 » частину приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Промислова, буд. 21 під літерою «Ж» загальною площею 62,3 кв.м. орендує СПД « ОСОБА_6 ».
Ураховуючи достатність підстав вважати, що майно, речовини та речі, які вилучено в ході обшуку у частині нежитлового приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Промислова, буд. 21 під літерою «Ж» загальною площею 62,3 кв.м., є знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому у сторони обвинувачення є необхідність у арешті вилученого під час обшуку вищенаведеного майна.
Враховуючи викладене, прокурор просив накласти ареш та зазначене майно.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про накладення арешту на вищезазначене майно та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані матеріали, заслухавши прокурора, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Відповідно доп.1ч.1ст.170КПК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Таким чином, з метою захисту, охорони прав та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, задля встановлення істини у справі, з метою збереження вказаного майна в якості речових доказів, суд приходить до висновку про необхідність накладення арешту, оскільки існує реальна загроза відчуження, зміни або знищення вказаного майна, а його втрата - може слугувати втратою доказової бази у провадженні.
Відтак, метою накладення арешту є збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні.
Аналіз наданих матеріалів дозволяє суду у відповідності до вимог ст. 173 КПК України зробити висновок про достатність доказів, що вказують на наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого КПК України, та можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
Відповідно дост. 13 Конституції України«держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності». Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності (ст. 41 Конституції України).
Відповідно до ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Враховуючи, що вилучені в ході обшуку частини нежитлового приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Промислова, буд. 21 під літерою «Ж» загальною площею 62,3 кв.м., майно та речі, є предметами кримінального правопорушення, та те, що незастосування арешту даного майна може призвести до зникнення, втрати або пошкодження даного майна та настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, суд вважає, що прокурором доведено необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України.
Таким чином, існують всі передбачені Законом підстави для арешту зазначеного майна.
Керуючись ст.ст. 130,131, 170-173, 372,376 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на вилучені в ході обшуку частини нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 62,3 кв.м., майно та речі, а саме:
?23 кубічних метра дизельного палива невідомого походження;
?2 тридцати тонних металевих бочки чорного кольору;
?обладнання за допомогою якого, здійснюється закачування\викачування топліва (металеві труби, насос);
?скляна ємність із невідомим нафтопродуктом із термометром;
?візитні картки із надписом Дизель Євро 5+ Белоруссия Россия із вказанням мобільних телефонів НОМЕР_3 , НОМЕР_4 із вказанням ОСОБА_7 , НОМЕР_5 із вказанням ОСОБА_8 ;
?24 запечатаними пластиковими пляшками із надписом MPG Boost;
?10 пластикових банок із невстановленою рідиною;
?мірник еталонний Агат М2Р №0068.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78107768 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Куцаров В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні