ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2018м. ДніпроСправа № 904/4407/18
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Бєлік В.Г. за участю секретаря судового засідання Ковтун А.В.
за позовом Комунального підприємства "Дніпродзержинське житлове об'єднання", м. Кам'янське, Дніпропетровська область
до Малого приватного підприємства "Люкс", м. Кам'янське, Дніпропетровська область
про стягнення заборгованості за договором оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності міста від 27.05.2004 у сумі 52 219,26 грн.
Представники:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Комунальне підприємство "Дніпродзержинське житлове об'єднання" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Малого приватного підприємства "Люкс" про стягнення заборгованості у розмірі 52 219,26 грн., з яких: 51 789,11 грн. - основна сума боргу, 430,15 грн. - земельний податок. Судовий збір позивач просить покласти на відповідача.
Заявлені вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням з боку відповідача взятих на себе зобов'язань договором оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності міста від 27.05.2004 у сумі 52 219,26 грн.
Враховуючи, що ціна позову у даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, враховуючи приписи ст. 12, ч. 1 ст. 247, ч. 7 ст. 250 ГПК України, суд дійшов до висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.10.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 25.10.2018 року о 11:40 год.
25.10.2018 року від позивача засобами електронного зв'язку до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання вих. № б/н про перенесення судового засідання, у зв'язку з хворобою його представника.
25.10.2018 року представники сторін у судове засідання не з'явились, витребуваних судом документів не надали.
Ухвалою суду від 25.10.2018 відкладено розгляд справи до 22.11.2018 року о 11:00 год.
Заперечення сторін щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного, відзив відповідача на адресу суду не надходили.
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст. 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої ст. 120 Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомлення про вручення.
Частинами 2, 4, 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п'ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду від 04.10.2018 року направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу відповідача.
Однак, судова повістка повернута об'єктом поштового зв'язку 21.11.2018 року з позначкою "за закінченням терміну зберігання."
Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали суду про відкриття провадження у справі, а саме - 21.11.2018 року.
Згідно ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справ у за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Комунальним підприємством "Дніпродзержинське житлове об'єднання" (далі - орендодавець, позивач) та Малим приватним підприємством "Люкс" (далі - орендар, відповідач) був укладений договір оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Дніпродзержинська від 27.01.2014 (далі - договір).
Відповідно до пункту 1.1. договору орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування комунальне нерухоме майно - нежитлові приміщення (надалі - об'єкт оренди) загальною площею - 19,0 кв.м, розміщені за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 53 вбудоване нежитлове приміщення на першому поверсі у житловому будинку, що знаходиться на балансі КП "ДЖО" вартість якого визначена згідно зі звітом про оцінку і становить за незалежною оцінкою - 78 820,00 грн.
Відповідно до статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно п. 2.2. договору передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це майно.
Власником майна залишається територіальна громада міста Дніпродзержинська, а Орендар користується ним протягом строку оренди.
У відповідності до п. 2.1. договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі майна.
Згідно п. 2.3. договору передача майна в оренду здійснюється за вартістю визначену у звіті про незалежну оцінку, складеному за методикою оцінки.
На виконання вимог п. 2.3. договору позивач передав відповідачу згідно акта приймання-передачі від 27.05.2004 нежитлові приміщення загальною площею - 19,0 кв.м, розміщені за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 53.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).
Згідно п. 3.2. договору розрахунок орендної плати здійснюється за Методикою розрахунку порядку використання плати за оренду комунального нерухомого майна затвердженої міською радою.
Відповідно до п. 3.2. договору розмір орендної плати відповідно до розрахунку орендної плати, що невід'ємною частиною цього договору, становить 1 188,21 грн. без ПДВ базова за січень місяць 2014 рік.
Згідно п. 3.4. договору орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.
Згідно п. 3.7. договору, орендна плата перераховується на розрахунковий рахунок орендодавцю щомісячно до 20 числа звітного місяця.
Як вбачається з позовної заяви, відповідач належним чином не виконував зобов'язання відповідно до умов договору в частині сплати орендної плати.
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 ЦК України).
Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності (частина 1 статті 286 Господарського кодексу України).
Відповідачем прийняті на себе зобов'язання належним чином не виконувались внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 51 789,11 грн.
Станом на час розгляду справи доказів сплати заборгованості у повному обсязі від представників сторін не надійшло.
Пунктом 5.14. договору встановлено, що орендар зобов'язується у разі не оформлення в Управлінні Держкомзему міста документів право користування землею, відшкодовувати орендодавцю витрати, пов'язані зі сплатою земельного податку, який припадає на дане орендоване приміщення.
Так, позивачем нараховано відшкодування по сплаті земельного податку у розмірі 430,15 грн.
Позивач на адресу відповідача направив претензію від 23.01.2018 з вимогою погасити заборгованість у розмірі 52 219,26 грн.
Однак, претензія залишена без відповіді та без задоволення.
Статтями 525 та 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова вiд зобов'язання або одностороння змiна його умов не допускається, якщо iнше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, iнших актiв цивiльного законодавства.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (пункт 1 статті 193 Господарського кодексу України).
Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України зазначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (стаття 174 Господарського кодексу України).
Згідно ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
На підставі ст. 86 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи викладене, суд задовольняє позовні вимоги позивача у загальному розмірі 52 219,26 грн., який складається з сум: 51 789,11 грн. - основна сума боргу, 430,15 грн. - земельний податок.
Відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 73, 74, 76-79, 86, 91, 120, 123, 129, 178, 233, 238, 239, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Малого приватного підприємства "Люкс" (51900, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 20195365) на користь Комунального підприємства "Дніпродзержинське житлове об'єднання" (51925, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Головна Селищна, 2, код ЄДРПОУ 19304487) - 51 789,11 грн. - основна сума боргу, 430,15 грн. - земельний податок та 1 762,00 грн. - витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили у відповідності до статті 241 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення суду може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 27.11.2018
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2018 |
Оприлюднено | 27.11.2018 |
Номер документу | 78114129 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні