Ухвала
від 27.11.2018 по справі 440/2526/18
БУСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Єдиний унікальний номер №440/2526/18

Провадження №1-кс/440/724/2018

27 листопада 2018 року м. Буськ

Слідчий суддя Буського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника ВП - начальника СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 про проведення позапланової документальної перевірки,-

в с т а н о в и в :

заступник начальника ВП - начальник СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 ,за погодженняміз прокуроромБуського відділенняРадехівської місцевоїпрокуратури ОСОБА_4 ,звернувся зклопотанням про проведення позапланової документальної перевірки в кримінальному провадженні № 42018141280000016 від 15 березня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.

В судове засідання заступник начальника ВП - начальник СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 , прокурор не з`явилися. У поданому клопотанні заступник начальника ВП - начальник СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 , просить проводити розгляд у його відсутності та відсутності прокурора, без застосування технічних засобів фіксації судового засідання.

Згідно ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання, не перешкоджає розгляду клопотання.

З врахуванням положень даної статті, вважаю що дане клопотання слід розглянути без участі заступника начальника ВП - начальника СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 , а також прокурора, який погодив таке клопотання.

З матеріалів клопотання вбачається, що службовими особами ТзОВ «Хеммель-Україна», умисно шляхом зловживання своїм службовим становищем, безпідставно включено до складу податкового кредиту та заявленого бюджетного відшкодування за червень - жовтень 2017 року сум ПДВ від фіктивних господарських операцій з придбання металопрокату від фіктивного підприємства ТзОВ «Сенкс», що призвело до незаконного відшкодування з державного бюджету ПДВ на суму 63484, 51 грн.

Так, згідно матеріалів відпрацювання фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Хеммель - Україна», скерованих в Радехівську місцеву прокуратуру начальником ОУ Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_5 , встановлено, що службовими особами ТзОВ «Хеммель - Україна», умисно, шляхом зловживання своїм службовим становищем, безпідставно включено до складу податкового кредиту та заявленого бюджетного відшкодування за червень та жовтень 2017 року сум ПДВ від фіктивних господарських операцій з придбання металопрокату від фіктивного підприємства ТзОВ «Сенкс». Що призвело до незаконного відшкодування з державного бюджету ПДВ на суму 63484, 51 грн.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що згідно довідки оперативного управління Червоноградської ОДПІ щодо відпрацювання ТзОВ «Хеммель Україна» встановлено, що в червні грудні 2017 року ТзОВ «Хеммель Україна» заявлено бюджетне відшкодування на розрахунковий рахунок платника у банку (р.20.2 та 20.2.1 декларації з ПДВ) в сумі з ПДВ 1557 718 гривень. Проведеним аналізом реєстру податкових накладних за вказаний період встановлено, що частина податкового кредиту з ПДВ сформована від підприємства з ознаками фіктивності, а саме ТзОВ «Сенкс». Вказане підприємство 03.08.2017 внесено в Автоматизовану інформаційну систему «Суб`єкти фіктивного підприємства».

Згідно податкових накладних, ТзОВ «Хеммель Україна» придбано металопрокат в ТзОВ «Сенкс» на загальну суму 836543, 06 грн., в тому числі сума ПДВ 139423,84 грн. Вказана сума ПДВ була включена до складу податкового кредиту податкових декларацій з ПДВ, поданих за вказаний вище період. В подальшому для отримання відшкодування на розрахунковий рахунок до розрахунків сум бюджетного відшкодування були включені суми ПДВ від ТзОВ «Сенкс» за червень 2017 року в розмірі 33882,01 грн., за жовтень 2017 року в розмірі 29602, 5 грн. всього на загальну суму 63484, 51 грн., які відшкодовані з державного бюджету у повному обсязі. Як свідчить аналіз наявної інформації згідно баз даних ДФС у ТзОВ «Сенкс» відсутні будь-які засоби необхідні для здійснення господарської діяльності.

Так, проведеним дослідженням встановлено факт безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ від проведення фіктивних операцій з отримання товарів від ТзОВ «Сенкс», з метою незаконного відшкодування з державного бюджету ПДВ на розрахунковий рахунок платника.

Пунктом 200.7 ст.200 Податкового кодексу України визначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації з ПДВ.

Таким чином, протиправні дії посадових осіб ТзОВ «Хеммель Україна» щодо безпідставного включення до складу податкового кредиту та заявленого бюджетного відшкодування за червень - жовтень 2017 року сум ПДВ від фіктивних господарських операцій з придбання металопрокату від фіктивного підприємства ТзОВ «Сенкс», призвели до незаконного відшкодування з державного бюджету ПДВ на сум 63484, 51 грн.

ОУ Червоноградської ОДПІ при відпрацюванні ТзОВ «Сенкс» (код ЄДРПОУ 40561665) було здійснено виїзд на юридичну (податкову) адресу підприємства: Львівська область, м. Львів, вул. Кульпарківська, 99б, кв.7.

При виїзді на податкову адресу на вищевказане підприємство встановлено, що ТзОВ «Сенкс» за даною адресою не знаходиться. За вказаною адресою: АДРЕСА_1 знаходиться новозбудований житловий багатоквартирний будинок, жодних ознак можливого здійснення господарської діяльності ТзОВ «Сенкс» не встановлено та двері квартири були зачинені.

Згідно отриманого добровільного пояснення в ОСОБА_6 та ОСОБА_7 встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 з часу здачі будинку в експлуатацію про ТзОВ «Сенкс» вони ніколи не чули та про знаходження чи діяльність такого підприємства за даною адресою їм невідомо. Додатково встановлено, що згідно даних отриманих з реєстру речових прав на нерухоме майно, квартира, 7 що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 належить на праві власності ОСОБА_8 .

З метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, а також встановлення розміру шкоди завданої злочином та всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, виникла необхідність проведення позапланової документальної перевірки ТзОВ «Хеммель - Україна» (код ЄДРПОУ-34830624) по взаємовідносинах з ТзОВ «Сенкс» (код ЄДРПОУ 40561665), з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбаченихПодатковим кодексом Україниподатків, зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, дотримання валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Слідчий суддя, дослідивши документи, оцінивши докази, якими заступник начальника ВП - начальник СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 обґрунтовує клопотання, приходить наступного:

Як зазначеност. 4 КПК України, кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав та в порядку, передбаченому цим кодексом, незалежно від місця вчинення кримінального правопорушення.

Відповідност. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватись вимогКонституції України, цього кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватись закон, який суперечить цьому кодексу.

За правилами чинногоКПК України, слідчим суддею в межах його компетенції, на етапі досудового розслідування розглядаються, клопотання слідчого (прокурора) по застосуваннюзаходів забезпечення кримінального провадження, повний перелік видів яких визначенийст. 131 КПК України, клопотання про проведення слідчих дій, визначених углаві 20 КПК України.

Однак,КПК Українине передбачає такої слідчої дії, як проведення позапланової перевірки, а відповідно, і повноваження слідчого судді на її призначення - відсутні.

Наведене повністю узгоджується із правовою позицією Верховного суду України, викладеного в ухвалі від 06.03.2018 року та Великої Палати Верховного Суду України, яка міститься у постанові від 23.05.2018 року.

З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне в задоволенні клопотання про надання дозволу на проведення позапланової перевірки - відмовити.

Керуючись ст.ст. 4, 9, 131, 223- 266, 309, 310КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні клопотання заступника начальника ВП - начальника СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 про проведення позапланової документальної перевірки у кримінальному провадженні № 42018141280000016 від 15 березня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню на підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБуський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78129400
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —440/2526/18

Ухвала від 27.11.2018

Кримінальне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні