Справа № 640/22036/18
2-о/640/354/18
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2018 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Нев ядомський Д.В. вивчивши матеріали цивільної справи за спільною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
Заявники звернулися до суду з спільною заявою в порядку окремого провадження про розірвання шлюбу.
За змістом ч. 3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту - ЦПК України ) справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Так, дана заява підлягає залишенню без руху, так як не відповідає вимогам статей 175 , 177 ЦПК України , оскільки заявниками:
-не надано підтвердження заявників про те, що ними не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, під час вивчення матеріалів спільної заяви було встановлено, що вона не відповідає вимогам до такої заяви, що передбачені ст. 109 Сімейного кодексу України (далі по тексту - СК України ).
Так, відповідно до ч. 1 ст. 109 СК України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
Відповідно до змісту п. 8 Постанови Пленуму Верховного суду України №11 від 21.12.2007 року Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя, яке має дітей (ст. 109 СК України ) провадиться в окремому провадженні у випадку, якщо існує взаємна згода подружжя щодо розірвання шлюбу. При розгляді справи суд встановлює, чи відповідає заява про розірвання шлюбу дійсній волі дружини та чоловіка, та чи не будуть після розірвання шлюбу порушені їх особисті та майнові права, а також права їх дітей. Для захисту інтересів неповнолітніх дітей суд має перевірити зміст письмових договорів, які подружжя подає під час розгляду справи про розірвання шлюбу.
Відповідно до ст. 109 СК України подружжя має право подати письмовий договір, в якому передбачити: з ким з них будуть проживати діти; яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той із батьків, хто буде проживати окремо; умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Отже, спільна заява про розірвання шлюбу подається до суду разом з нотаріально завіреним письмовим договором про те, з ким будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їх життя братимуть заявники, з зазначенням умов здійснення права на особисте виховання дітей.
Неподання до спільної заяви про розірвання шлюбу нотаріально завіреного договору відповідно до вимог ст. 109 СК Україниунеможливлює розгляд спільної заяви про розірвання шлюбу судом в порядку ст. 294 ЦПК України та ст. 109 СК України .
Беручи до уваги наведене, заявникам необхідно надати нотаріально завірений та оформлений відповідно до вимог ст. 109 СК Українидоговір.
Вищенаведені недоліки заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись стст. 175, 177, 294 ЦПК України , суддя
УХВАЛИВ:
Спільну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - залишити без руху, надавши заявникам строк у п'ять днів з дня отримання ними копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити заявникам, що в разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Нев ядомський Д.В.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2018 |
Оприлюднено | 28.11.2018 |
Номер документу | 78135842 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Нев'ядомський Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні