Справа № 727/12918/18
Провадження № 1-кс/727/4858/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2018 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2
за участю сторони кримінального провадження:
слідчий - ОСОБА_3
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Чернівці клопотаннястаршого слідчоговідділу СУГУНП вЧернівецькій областікапітана поліції ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування №12018260000000273 від 23.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся слідчий з клопотанням про проведення обшуку.
В клопотанніпосилається нате,що протягом 2015-2018років службові особи ТОВ «Укрполімет», ТОВ «Вторчермет», ПП « Втор-мет» та ПП «Вторчермет» перебуваючи у попередній змові із посадовими особами ГУ ДФС в Чернівецькій області та посадовими особами ПАТ «Укрзалізниця», в порушення ч. 6 ст. 4 Закону України «Про металобрухт» здійснюють закупівлю металобрухту у фізичних осіб, без здійснення відповідного обліку, уникаючи при цьому сплати ПДФО.
Зокрема, вказаними суб`єктами господарювання за зазначений період було відвантажено близько 30 вагонів металобрухту щомісячно приблизною вартістю 9 млн. гривень, останні повинні були сплатити 1 млн. 620 тис. гривень ПДФО, однак згідно інформації з ДФС в Чернівецькій області всього було сплачено тільки 129 тис. 81 гривню, що свідчить про спричинення тяжких збитків державі.
В ході розслідування вказаного кримінального провадження, працівниками УЗЕ в Чернівецькій області ДЗЕ Національної поліції України встановлено, що на території Чернівецької області від вказаних суб`єктів господарювання розміщені пункти прийому металобрухту, в яких приймання металобрухту як побутового, так і промислового, здійснюється із порушенням Закону України «Про металобрухт».
В подальшому, з вказаних пунктів прийому весь зібраний металобрухт доставляється в складські приміщення, звідки за фіктивними залізничними накладними вказаний металобрухт відправляють на різні переробні підприємства на території України і за кордоном, при цьому службові особи уникають сплати ПДФО до бюджету, таким чином збагачуючи своє матеріальне становище. Вказані відомості підтверджуються матеріалами проведених негласних слідчо-розшукових дій.
Вказує, що в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що документи, що стосуються здійснення закупівлі металобрухту як побутового, так і промислового у фізичних осіб без належного документального оформлення, яке передбачене Законом України «Про металобрухт», Статутом залізниць України, Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», а саме акти приймання металобрухту, товарно-транспортні накладні, документи на спеціалізоване обладнання для прийому металобрухту, первинні бухгалтерські документи, акти обстеження приймальних пунктів, документи на походження металобрухту, залізничні накладні, чорнові записи, комп`ютерна техніка, в тому числі системні блоки та електронні носії інформації, на яких можуть зберігатись вказані документи в електронному вигляді та вестись фінансова звітність, засоби мобільного зв`язку та засоби відеоспостереження, які використовуються у вказаній злочинній діяльності, зберігаються за місцем знаходження пункту прийому металобрухту за адресою: АДРЕСА_1 , в нежитлових приміщеннях, які згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, належать на праві власності підприємству «Буковинський Млин» ГО «Буковинський центр інформаційно-правового захисту інвалідів» ЄДРПОУ 34865615, тому в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні обшуку іншого володіння за вказаною адресою, а тому просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідча клопотання підтримала з підстав викладених в ньому.
Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку слідчої, приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що до ЄРДР внесені відомості за №12018260000000273 від 23.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 212 КК України.
Частиною 3 ст. 234 КПК України передбачено, що до клопотання також мають бути поданні оригінали, або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч.5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Встановлено,що органдосудового розслідуваннямає намірпровести обшуктериторії підприємства «БуковинськийМлин» ГО«Буковинський центрінформаційно-правовогозахисту інвалідів»ЄДРПОУ 34865615, за адресою: Чернівецька область м. Сторожинець, вул. Кобилянська, 40, де здійснюється закупівля металобрухту як побутового, так і промислового у фізичних осіб без належного документального оформлення. Однак слідчим в клопотанні та в судовому засіданні не наведено жодних доказів які б підтвердили закупівлю металобрухту як побутового, так і промислового у фізичних осіб без належного документального оформлення за вказаною адресою. Дане клопотання ґрунтується виключно на припущеннях, що не може бути підставою для надання дозволу на проведення обшуку. Крім того, як встановлено в ході розгляду даного клопотання відомості щодо підприємства «Буковинський Млин» ГО «Буковинський центр інформаційно-правового захисту інвалідів» з приводу даного кримінального правопорушення не внесені, тобто відсутні правові підстави для проведення будь-яких слідчих дій відносно нього.
Виходячи зі змісту вищенаведених норм та беручи до уваги встановлені обставини, вважаю, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 234 - 236, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчоговідділу СУГУНП вЧернівецькій областікапітана поліції ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування №12018260000000273 від 23.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 212 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78140782 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Мамчин П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні